У Попасній з’явився притулок для жінок, що постраждали від домашнього гендерно-зумовленого насильства

У Попасній з’явився притулок для жінок, що постраждали від домашнього гендерно-зумовленого насильства
В притулку, можна отримати комплексну допомогу особам, які зазнали домашнього насильства або насильства за ознакою статі, грант на який отримала ГО «Соціальний простір» від Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Данії, Швейцарії та Швеції, який також підтримали партнери Фонду ООН в галузі народонаселення та Попаснянської районної державної адміністрації (яка закінчила свою діяльність не так давно у зв'язку з реформою децентралізації, голова якої зараз очолює Сєвєродонецький район).

 Попасна, Луганська область, 24 березня 2021 р. – Сьогодні Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні та Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) спільно з обласними та місцевеми партнерами відкрили у Попасній, що на Луганщині, притулок цілодобового перебування для жінок, що зазнали домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, щодо яких існує загроза життю чи здоров'ю.

Тепер цілодобовий центр працюватиме у Попасній, покликаний стати доступним місцем для жінок, які зазнали різних форм насильства. Тут вони зможуть не лише знайти прихисток та сховатися від кривдника, а й отримати психологічну, соціальну та правову допомогу від кваліфікованих спеціалістів, а також низку соціально-побутових, соціально-медичних та інформаційних послуг на основі оцінки їх потреб та індивідуального підходу до особи з урахуванням віку, статі, стану здоров’я та соціального становища.

Image

Присутня на відкритті директорка Директорка департаменту соціального захисту населення Луганської обласної державної адміністрації пані Елеонора Поліщук наголосила на важливості розширення мережі таких закладів, яких вже тільки за останній рік в Луганській області з’явилося 3. Такі центри знаходяться в Рубіжному, Кремінній та тепер і Попасній та надають комплексну допомогу жінкам, які зіткнулися з насильством та потребують безпечного місця перебування.

Image

«Такі заклади дуже необхідні всім, хто постраждав від домашнього насильства. Ці люди потребують на соціальну, психологічну, правову допомогу від кваліфікованих спеціалістів. Упевнена, досвід цих трьох міст стане прикладом для громад, які долучаться до цього важливого соціального проєкту », – додала пані Поліщук.

«Притулок розрахований на десять осіб. Він містить 4 житлові кімнати, кухню, санвузол, кімнату для відпочинку та дитячий ігровий куточок. А його підопічні зможуть перебуваті тут до трьох місяців. Сюди вони можуть потрапити за направленням поліції або мобільної бригади соціально-психологічної допомоги, яка діє у місті, а також — за направленням уповноваженого органа місцевої влади», – розповіла Римма Хоматова, директорка відділення для осіб, постраждалих від насильства при КЗ «Попаснянський районний центр надання соціальних послуг».

Зазначимо, минулого року у Луганській області надійшло 4500 офіційних звернень з приводу вчинення домашнього насильства, що на 67 % більше, ніж у 2019 році.

Image

«Ми в Попасній приділяємо значну увагу новим послугам соціального захисту населення. Сьогодні ми відкрили Центр для тимчасового перебування осіб постраждалих від гендернозумовленного насильства. Ми дуже дякуємо партнерам з ООН — програмі з відновлення та розбудови миру та фонду народонаселення за фінансову та методичну допомогу. Спільними зусиллями ми започатковуємо новий напрямок роботи — новий вид соціальної допомоги і підтримки» — відмітив Роман Власенко, голова Сєвєродонецької райдержадміністрації ( голова Папасняької РДА, в минулому, до затвердження реформування районів по децентралізаційної реформі, та який сприяв виділенню коштів на співфінансування центру).

Після відкриття притулку проведено засідання «круглого столу», учасники якого мали змогу подякувати партнерам, залученим до реалізації проєкту, відповісти на питання ЗМІ, обговорити найближчі плани та подальші кроки.

«До реалізації подальших планів центру після завершення фінансування донорськими установами проєкту по його створенню, планує долучитися Попаснянська міська рада» — відмітила пані Ірина Гапотченко, заступниця міського голови м. Попасна.

Учасники «круглого столу» зауважили, що притулок для постраждалих є не тільки дієвим механізмом допомоги для жінок із дітьми, що потрапили у ситуацію насильства, а важливим в цілому для мешканців Попаснянської громади, яка знаходиться на лінії розмежування і вже сім років потерпає від збройної агресії.

Партнери висловили сподівання, що вже реалізовані та заплановані заходи щодо створення спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб стануть значним вкладом у процес розбудови системи протидії та запобігання домашньому насильству і насильству за ознакою статі в Луганській області.

«Сьогодні разом з партнерами ми зробили ще один спільний крок на шляху розбудови системи протидії та запобіганню домашньому насильству та насильству за ознакою статі на Луганщині», – підкреслює пані Ганна Висоцька, проєктна координаторка Програми Фонду ООН у галузі народонаселення. «Сподіваємося, що ця робота принесе плідні результати і кожна жінка, що потерпає від насильства зможе знайти безпечний прихисток та отримати якісну та необхідну допомогу».

«Важливу роль в реалізації таких проектів грає саме громадськість. Завдяки саме розробленому проєкту ГО «Соціальний простір» під назвою ««Забезпечення соціальними послугами осіб, які постраждали від насильства, шляхом створення стаціонарного відділення для осіб, які постраждали від домашнього насильства та /або насильства за ознакою статі» Програма ООН із відновлення та розбудови миру надала грантову підтримку, до якої доєдналися й інші партнери. Тому, зараз ми бачимо саме результат партнерства громадськості, влади різного рівня та міжнародних організацій. А ще важливо, що таким чином йде фактична реалізації програмних стратегічних документів, наприклад реалізації регіонального плану дій «Жінки, мир, безпека», бо саме завдяки впровадженню в життя таких спільних проектів програмна діяльність на папері стає фактичною та корисною на місцях» — зазначила Ганна Борова, спеціалістка з питань соціальної єдності Програми ООН із відновлення та розбудови миру.

Image

Адреса притулку не розголошується, щоб гарантувати безпеку осіб, що постраждали від насильства, і працівників закладу. Інформацію щодо притулку та послуг, що там надаються, можна отримати за наступними телефонами:


Відділення для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі +380 93 138 2905, (06474) 32347

Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги +380 93 949 5452, +380 99 328 2506.

Відкриття центру, капітальний ремонт та оснащення приміщень меблями та технікою загальною вартістю 1 455 558 гривень, з яких партнерські внески партнерів: 680 000 грн – кошти районного бюджету, 237 458 грн – Фонду ООН у галузі народонаселення та 568 100 грн — здійснено в межах грантової допомогу Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Данії, Швейцарії та Швеції.

Для довідки

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.


Читайте наші новини на телеграм каналі

01:45
301
No comments yet. Be the first to add a comment!