Історія успіху міні ініціативи «Новий Ліссабон»

Історія успіху міні ініціативи «Новий Ліссабон»

Театральний майданчик документального театру «Новий Ліссабон» — це Історія успіху ГО «Міст 3.10» м. Лисичанська Луганської області, що реалізовувалась протягом  квітеня-червеня 2018 року.

Театральний майданчик документального театру «Новий Ліссабон», створений членами громадської організації #ГО_Міст3_10 — це сучасний театр, який піклується соціальними питаннями. За допомогою художніх засобів виконавці намагаються звернути увагу громадськості на болючі питання нашого суспільства. Соціальний театр вже говорив про життя і проблеми громади Лисичанська та завдяки участі «Театрального майданчику «Новий Ліссабон» у Проекті «Відновлення врядування та примирення в охоплених конфліктом громадах України» за допомогою Програма відновлення та побудови миру ПРООН за фінансової підтримки Уряду Швеції і Швейцарської Конфедерації в громаді Лисичанська будується діалог, який безперечно спонукає до пошуку рішень болючих питань для городян, налагоджуються партнерські зв’язки між представниками влади, громади та бізнесу, що сприяє побудові миру.

Зображення

Робота над реалізацією проекту тривала протягом трьох місяців і включала в себе кілька етапів:

Перший:

придбано обладнання: Ноутбук ASUS, Проектор Optoma, Флипчарт Magnetoplan

Другий:

а) проведено тренінг-театр «Актор документального театру — сучасний засіб громадської активності» де 11 акторів-аматорів удосконалили свою акторську майстерність, та поглибили знання відносно поняття документального соціального театру та способу існування актора у документальному театрі

б) створено п’єсу, проведенні репетиції до показу вистави «Казнить нельзя помиловать (суд над Лисичанском)»,

Третій:

театралізоване дійство сучасного театру - ефективний спосіб обговорення важливих проблем.

а) читка п'єси сучасної письменниці Наталії Ворожбіт «Саша, винеси мусор». Після завершення читки відбулося обговорення, яке показало, що конфлікт у громаді є, на це треба звертати увагу і вирішувати проблему

б) вистава «Казнить нельзя помиловать (суд над Лисичанском)», присвячена проблематиці безпеки у місті: діяльності поліції, судів, медичних установ, освітніх закладів, водопостачання у місті, стану безпритульних тварин та реакцій звичайних людей на події та стосунки із цими установами.
Реальні історії лисичан, громадських активістів-виконавців п’єси, яка створена режисером А. Сардарян (м.Київ), драматургиней І. Гарець (м. Львів), безперечно стали прикладно-цікавими глядачам, серед яких були і запрошені представники та депутати Лисичанської міської ради, територіальних підрозділів Національної поліції України, Управління ДСНС України у Луганській області, міського суду, Лисичанського центру зайнятості, та представники громадських спільнот. Гострі теми безпеки для мешканців Лисичанська підняті виставою визвали жваву дискусію. Діалог, який безперечно спонукав до пошуку рішень болючих питань для городян

Четвертий: створено соціальний ролик, в якому йдеться про театральний майданчик документального театру «Новий Ліссабон», який працює у Лисичанську і на далі буде працювати за ради згуртованості в громаді, побудови діалогу, налагодження партнерських зв'язків між представниками влади, громади та бізнесу для вирішення спільних проблем громади та побудови миру. Завдяки ролику, громада Лисичанська і не тільки Лисичанська, довідалась, що є такий інструмент вплива як мистецький, він цікавий та дієвий.

Під час реалізації міні ініціативи - показу вистави, відбулось спільне напрацювання питань взаємодії та механізму зворотного зв’язку місцевої влади з громадою для вирішення внутрішніх проблем за допомогою взаємодії між громадою та місцевою владою.

Зображення

У планах театрального майданчику документального театру «Новий Ліссабон» гастролі країною з виставою «Казнить нельзя помиловать (суд над Лисичанском)», ціль-розповісти про те, з якими проблемами стикаються мешканці Лисичанська, порівняти чи такі самі проблеми, які турбують нашу громаду є в інших громадах, та які шляхи вирішення болючих тем існують в інших містах. Таким чином, показ вистави сприятиме згуртованості та налагодженню миру у нашій країні.

Історію підготувала:

Ірина Сельницька

Історія підготовлена її автором, а міні ініціатива реалізована за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН), Проекту «Відновлення і примирення в охоплених конфліктом громадах України», який реалізується за підтримки Уряду Швеції і Швейцарської конфедерації. Погляди, думки, висновки та інша інформація, що представлені в цій публікації, не обов'язково відображають точку зору ПРООН, за винятком випадків, коли безпосередньо вказано, що ПРООН є автором тексту.


Зображення


Читайте наші новини на телеграм каналі

12:51
428
Немає коментарів. Ваш буде першим!