На Луганщині значно підвищилась кількість адмінпослуг

На Луганщині значно підвищилась кількість адмінпослуг

На Луганщині значно підвищилась кількість адмінпослуг, наданих населенню. Якщо у 2015 було майже 90 тисяч, то у 2016 — 200 тисяч, у 2017 — 285 тисяч. Про це повідомила журналістам Людмила Ахтирська, заступник директора Департаменту — начальник управління інвестиційної діяльності, підприємництва та цінової політики Департаменту економічного розвитку, торгівлі та туризму Луганської ОДА.

На території Луганської області працюють 17 центрів з надання адмінпослуг, з яких 4 міських центри у Сєвєродонецьку, Лисичанську, Рубіжному і Кремінній, 11 центрів при райдержадміністрації, та 2 центри в об'єднаних територіальних громадах Біловодський та Новопсковський.

Кількість послуг у центрах складає від 50 до 180. Найбільшу кількість послуг надає ЦНАП міста Сєвєродонецька, найменшу — Новопсковська ОТГ.

Послуги в ЦНАПах поділяються на платні та безоплатні, з них приблизно 20-25% — це платні послуги.

Найменша по часу послуга займає 10 хвилин — це реєстрація місця проживання. Найбільша послуга згідно законодавства — це до 30 календарних днів.

Найактуальніші послуги — це послуги з реєстрації бізнесу, на другому місці — послуги реєстрації прав нерухомого майната послуги держгеокадастру.

ЦНАПИ СЄВЕРОДОНЕЦЬКА ТА ЛИСИЧАНСЬКАВИДАВАТИМУТЬ ID-ПАСПОРТИ

«Сєвєродонецький ЦНАП на сьогодні справляється з кількістю людей, хоча і потребує розширення, — вважає Людмила Ахтирська, — Він придбав обладнання для надання громадянам України паспорта у вигляді ID- картки та паспорта для виїзду за кордон. На сьогодні Северодонецька міська рада придбала ці дві станції. Вони виділили 50% вартості від цього обладнане з міського бюджету.Відпрацьовуються питання щодо виділення приміщення, де буде встановлене обладнання, друге питання – організаційна, потрібно прокладанняспеціального каналу зв'язку і навчання персоналу. На сьогодні в них є вже приміщення і опрацьовуються питання по ремонту в ньому».

Лисичанська міська рада теж придбала таке обладнання за державні кошти. Вони у 2017році виписували інвестиційний проект на придбання такого обладнання, подавали на Державний фонд регіонального розвитку і виграли конкурс. Вони вже придбали та встановили каналспецзв'язку. На сьогоднішній день в них укладена угода з ДМС щодо підготовки фахівців з цього питання.

«Канал спецзв'язку потребує оплати з місцевого бюджету приблизно 7000 грн на місяць. Це теж буде навантаження на міський бюджет. Хоча в місті всі згодні і працюють в цьому напрямку», — повідомила Людмила Ахтирська.

«Ще в деяких громадах придбане це обладнання теж. – поділилася Людмила Євгенівна, — В березні з USAID по проекту «Зміцнення громадської довіри» вже пройшли певні переговори, відбулася зустріч у облдержадміністрації. Вони готові нам надати 10 комплектів обладнання для 8 центрів. Плюс додатково проведуть поточний ремонт у шести центрах з надання адмінпослуг. На сьогодні опрацьовуються питання укладення договорів, проводка каналу спецзв'язку, у Лисичанську, рубіжному, Біловодська ОТГ, Міловський район, Новоайдарський, Попаснянський, Сватівський і Старобільський.Міжнародні організації самі придбають обладнання, самі його закуплять і обладнання буде передано в центри».

ЗАПЛАНОВАНО ВІДКРИТТЯ ЧОТИРЬОХ ЦНАПІВ В ОТГ

У цьому році влітку заплановано відкриття чотирьох ЦНАПів в об'єднаних територіальних громадах Білокуракинський, Троїцький, Красноріченській та Чмирівській. «Дуже велика подяка міжнародним організаціям, які приділяють особливу увагу нашому регіону, і багато допомоги виділяються на створення ЦНАПІв на обладнання їх, на поточні ремонти», — зазначила Людмила Ахтирська.

РЕЄСТРАЦІЯ ЗА 10 ХВИЛИН

Лисичанською міською радою в рамках партнерства з проектом «Українська ініціатива» з підвищення впевненості від USBІ у 2017 році була укладена угода і був реалізований проект «Вдосконалення процесів надання населенню послуг зняття з реєстрації з місця проживання», тепер людина може прописатися або знятися з реєстрації за 10 хвилин. «За цим досвідом 2018 році до нас приїжджали Запорізька міська рада, Управління ДМС міста Запоріжжя, міська рада з міста Лиман Донецької області. – розповілаЛюдмила Ахтирська, — На сьогодні таких систем встановлено чотири: окрім Лисичанська, ще в ЦНАПах Рубіжного, Сєвєродонецька, Кремінної».

Захід підготовлений громадською організацією «Медіапростір Україна» в партнерстві з Луганськім прес-клубом та Сity Hub. Проведений в рамках ініціативи з розвитку Луганського прес-клубу.

Тетяна ВЕРГУН


Читайте наші новини на телеграм каналі

18:19
438
No comments yet. Be the first to add a comment!