​Від ідей до людей

​Від ідей до людей

«Від ідей до людей» — так зазначають активісти ГО «Портал «Пошук» громади міста Мирноград, що на Донеччині, створюючі новий мурал громадською спільною міста.

Як, звісно 7 жовтня зібралися поспілкуватись в форматі «Art -ЛАБОРАТОРІЯ» за підтримки Програми ООН із відновлення та розбудови миру відбувся громадські діячі та арт-митці Мирноградської громади.

В форматі Zoom обговорили питання майстерності розпису муралів та обирали макет, що підготували муралісти для громади з його глибоким концептом – прагнення до руху вперед та розвитку.

Художниця Ольга Сабадін запропонувала декілька варіантів для розпису «шахтарської панельки» — дуже звичної архітектури будівлі для шахтарських невеличких містечок, яких багато на Донеччині.

Як звісно, практика появи муралів в громадах свідчить, що як правило, вони стають центром уваги громадян, які автоматично починають думати та облаштовувати місця біля муралів для відпочинку, наприклад. Біля муралів з’являються лавочки та міні паркові зони, світло та підсвітка, висаджуються гарні рослини та з’являються алейки. Вони стають, наприклад, і площадками для фотографування та роздумів, згуртування громадян, відкритими площадками для діалогів, гарно вливають на настрій громадян.

Зображення

Важливо, що доступ до  муралів мають всі та сірі вулиці починають дихати яскравими красками та позитивно впливають на психологічний стан людей.

Про те, як починались роботи ми спостерігали на сторінці в Фейсбуці однієї з активісток https://www.facebook.com/Dar.i.ia.eva з групи авторів цієї ідеї з муралом. Дивіться як тривав процес тут: https://www.facebook.com/portalposhuk/videos/331439294772884

Зображення

Зараз роботи на вулиці Львівській, будинок 15 ще тривають, але всі можуть долучитися та всі впевнені, що дуже скоро тут з’явиться новий яскравий із сенсом мурал а що він буде означати для місцевих пересічних громадян, покаже час.

Зображення

А поки ми впевнені, що таким чином в громаді Мирнограду здійснюється соціальна єдність задля розвитку та кращого майбутнього.


Читайте наші новини на телеграм каналі

17:20
172
Немає коментарів. Ваш буде першим!