Громадськість Донецької, Луганської, Запорізької, Дніпропетровської, Херсонської областей

Обговорення суспільно важливих тем через підвищення дебатної майстерності

Обговорення суспільно важливих тем через підвищення дебатної майстерності

11- 12 жовтня цього року відбулися публічні дебати «Обговорення суспільно важливих тем», де змагались команди з різних міст та громад Донеччини та Луганщини у не звичайному, інноваційному форматі.

  11 жовтня паралельно за місцями спеціальних 4-х вуличних локацій в 4-х містах Донеччини та Луганщини: Маріуполі, Сєвєродонецьку, Лимані та Краматорську тривали локальні турніри, онлайн-зв’язок між локаціями яких забезпечувався за допомогою основної суддівської локації в місті Святогірськ.

  Зображення

  Переможці локальних дебатних змагань за підсумками цього ж дня відправились в місто Святогірськ на фінальну гру.

  Зображення

  Таким чином 12 жовтня в місті Святогірськ за кубок фіналу змагались з:

  міста Маріуполь, з Маріупольського державного університету:

  • Краснікова Ірина Олександрівна;
  • Рибальченко Анастасія Євгенівна;

  з міста Сєвєродонецьк, зі Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля:

  • Кісєль Семен Олександрович;
  • Хворов Сергій Олександрович;

  з міста Лиман, з Лиманського ліцею:

  • Зеленко Олексій В’ячеславович;
  • Синяк Олег Сергійович;

  з міста Краматорськ, з ЗОШ №25:

  • Бондаренко Аліса;
  • Семенов Микита.

  Зображення

  Цього року, особливістю турнірів стало те, що дебати проходили одночасно у 4-х містах Донецької та Луганської областей (м. Сєвєродонецьк, м. Краматорськ, м. Маріуполь, м. Лиман) із забезпеченням прямих загальних трансляцій та підтримки відео зв’язку одночасно зі всіма локаціями організаторами таким чином, що всі бачили один одного, періодично обмінювались емоціями та можна було всім спостерігати за іграми в он-лайні в групі «Лабораторія публічних дебатів»,  яка вже створена та працює для обміну інформацією та думками вже не один рік та складається з шанувальників дебатного руху Сходу України й не тільки.

  Зображення

  Цікаво те, що члени цієї спільноти були дуже активні під час минуло-річних змагань у форматі «теле дебатів», про що ми писали в статтях раніше. 

  Цього разу публічні дебати проходили у вуличному форматі з дотриманням рекомендованої дистанції та обов’язково наявності медичних масок та санітайзерів.

  Слід зазначити, що координаторами та організаторами дводенних дебатних змагань стали дебатери минуло-річних дебатів, які цього року в квітні 2020 приймали участь в заході «Школа дебатної майстерності, як навчання на практиці методам неконфліктного спілкування» (детальніше про подію писали тут: http://ndo.lg.ua/news/437-debatna-maystrenist-yak-metod-nekonfliktnoho-spilkuvannya.html), після чого їм, як успішним учасникам цієї Школи була надана можливість розповсюджувати дебатні практики, набирати команди дебатерів та організовувати такі публічні дебатні турніри. Такими координаторами та організаторами цього року стали:

  Максим Стьопін, Євгенія Ковтун (факультет іноземних мов МГУ, які зорганізували локацію в Маріуполі;

  Зображення

  Вікторія Кришкевич (м. Лиман) та Ксенія Дружина (м. Слов’янськ), Котович Анастасія з Білозірського, які зорганізували дебати на базі Лиманьского ліцею;

  Зображення

  Наталя Антонова, Інна Гочошвілі, Касьянова Аліна, які зорганізували дебати на базі Краматорської ЗОШ №16;

  Зображення

  Вікторія Гніденко, Руслан Галгаш, Карина Стародубцева, Тетяна Гречишкина, Александра Ганнускова, Гуркіна Валерія, Баранова Ганна та Макаров Леонід (м. Торецьк), які зорганізували дебати на базі СНУ ім. В. Даля в місті Сєвєродонецьк;

  Зображення

   та багато їх помічників та ідейних колег, які грали, допомагали технічно та інтелектуально.

   Всі раді, що кількість прихильників дебатного руху з кожним роком зростає та завдяки таким заходам.

   А у тих, в кого ще досі виникає питання: «Чому дебати?». Пояснюємо….

   Зображення

   Існує безліч доказів на підтримку проведення дебатів. Найважливіше – це можливість розвивати вміння та навич­ки, що допоможуть Вам у подальшому житті. Дебати навчать Вас розуміти, що будь-яка тема та судження мають право на існування, а всі думки мо­жуть не тільки обговорюватись, а й мати сильні та слабкі сторони.

   Вони допомагають дивитися на речі з різних сторін; ставити запитання до розв'язання суті справи або проблеми; знаходити факти і розвивати кмітливість, логіку та аргументацію, що допоможе переконати інших людей у правильності Вашої позиції. Людина, яка пройшла школу дебатів, має безперечну перевагу перед іншими громадянами, бо на її боці буде сила знання. Завдяки цьому, а також звичці Ви будете організовувати свій процес мислення, викладати думки зрозуміло, чітко, ефективно та переконливо.

   Прийоми та засоби спілкування між людьми, котрим навчають де­бати, напевне дуже швидко стануть Вам у пригоді, адже кордони ста­ють більш прозорими, зростає потреба в обміні інформацією, думками тощо. Щоб досягти вершин у навчальній або професійній діяльності, Вам знадобляться знання про те, як ефективніше відстоювати свої погляди та переконувати тих людей, які з Вами не погоджуються. Лю­дині демократичного суспільства дебати допоможуть краще зрозуміти тенденції політичного розвитку, що в ньому відбуваються, і перекон­ливо агітувати за ті позитивні зміни, в яких Ви впевнені.

   Зображення

   Публічні дебати організовано в рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру.

   Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

   Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.


Читайте наші новини на телеграм каналі

17:35
294
Немає коментарів. Ваш буде першим!