У Дружківці стартував унікальний проєкт

У Дружківці стартував унікальний проєкт

Команда громадської організації «Нова Дружківка» у співпраці із залученими експертами-урбаністами та представниками місцевої влади розпочала втілення комплексної ініціативи, яка, у підсумку, сприятиме покращенню якості міських громадських просторів.

Проєкт «Від участі до дії» передбачає проведення соціологічного дослідження, результати якого допоможуть надалі врахувати потреби мешканців щодо облаштування парків, скверів, площ та бульварів, створення регламенту благоустрою відповідних територій, а також – проведення просвітницьких та інформаційно-розважальних заходів, зокрема для дружківських ОСББ, які посилять рівень соціальної згуртованості та участі людей у житті громади.

Команда громадської організації «Нова Дружківка» у співпраці із залученими експертами-урбаністами та представниками місцевої влади розпочала втілення комплексної ініціативи, яка, у підсумку, сприятиме покращенню якості міських громадських просторів. Проєкт «Від участі до дії» передбачає проведення соціологічного дослідження, результати якого допоможуть надалі врахувати потреби мешканців щодо облаштування парків, скверів, площ та бульварів, створення регламенту благоустрою відповідних територій, а також – проведення просвітницьких та інформаційно-розважальних заходів, зокрема для дружківських ОСББ, які посилять рівень соціальної згуртованості та участі людей у житті громади.

За словами Сергія Пронкіна, голови ГО «Нова Дружківка» та координатора проєкту «Від участі до дії», відповідна ініціатива є унікальною для Дружківської громади, бо така робота проводитиметься вперше і передбачає комплексну оцінку громадської думки та написання важливого документу – Регламенту благоустрою публічних просторів.

Зображення

«Ми маємо досвід проведення досліджень громадської думки з безпеки та соціальної згуртованості. У 2018 році спільно із партнерами створювали Профіль громади. На підставі результатів, отриманих у процесі цього опитування, у Дружківці станом на сьогодні вже втілено понад 5 проєктів, спрямованих на вирішення проблем, які є найважливішими для мешканців та мешканок громади. Натхненні таким успішним досвідом, наша команда вирішила використати такий підхід та провести інше дослідження, яке у перспективі допоможе як місцевій владі, так і представникам бізнесу, громадським організаціям покращувати якість та функціональне наповнення громадських просторів», – розповів Сергій Пронкін.

«Сьогодні вкрай важливо розвивати громадські простори на підставі інтересів та потреб людей», – вважає урбаністка, експертка проєкту «Від участі до дії», архітекторка за фахом Ганна Павленко. «Зараз, коли так розвинене онлайн спілкування, інтернет наповнений контентом на будь-який смак, стає все складніше залучати людей в офлайні. Через низьку якість та відсутність функціонального наповнення громадські простори не можуть конкурувати з інтернет простором. Це у свою чергу, призводить до різних негативних соціальних та економічних процесів. Для того щоб створити хороший публічний простір, який стане точкою тяжіння, в який знову і знову будуть хотіти приходити люди, важливо правильно визначити його цільову аудиторію, а після – запитати у користувачів, чим би вони хотіли там займатися, і разом з ними спланувати сценарії використання простору. Тому що громадський простір, в першу чергу, завжди починається з підходу «для кого», а потім «для чого», – роз’яснила Ганна Павленко.

Представники Дружківської міської ради також бачать у втіленні проєкту «Від участі до дії» перспективу та користь. «Ми зацікавленні в подібній співпраці, бо такий підхід передбачає врахування думки мешканців та мешканок громади на етапі планування наших подальших дій. Аби вдовольнити потреби максимальної кількості людей та урізноманітнити функціональне наповнення територій, які перебувають у спільному використанні, та які щоденно відвідують люди, ми долучаємось до втілення відповідного проєкту та будемо допомагати із його впровадженням», – зауважила Інна Курило, керуючий справами виконкому.

Створюємо місто для життя разом!

Проєкт «Від участі до дії» реалізується громадською організацією «Нова Дружківка» за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов’язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів.


Читайте наші новини на телеграм каналі

14:30
175
Немає коментарів. Ваш буде першим!