На Луганщині формують мережу агентів соціального підприємництва

На Луганщині формують мережу агентів соціального підприємництва

За сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України” (Проєкт USAID) 22-23 серпня представники громадської організації “Сєвєродонецька молодіжна рада” провели дводенний тренінг з командоутворення та формування бізнес-ідеї.

Учасники — представники десятьох громадських організацій Луганщини.

“Участь у цих тренінгах беруть люди з різних досвідом написання бізнес-проєктів. Для декого це новий досвід. Наше завдання – навчити громадські організації соціального підприємництва, вирішуючи своїм бізнесом якусь проблему. Впродовж десяти тренінгів учасники вивчатимуть брендування, бізнес-планування, розрахунок беззбитковості, а також як залучати гроші через фандрейзинг та інші можливості. Також кожна організація отримає індивідуальні юридичні консультації, щоб бізнес-план був грамотно написаний і прорахований”, — розповіла координаторка проєкту зі створення Мережі агентів соціального підприємництва (МАСП) Оксана Луньова.
Учасниці з ГО “Допоможемо ближньому” хочуть створити у Сєвєродонецьку сувенірну майстерню, де зможуть працювати молоді люди – випускники коледжів. У майстерні випускатимуть брендовані футболки, візитівки, магніти, пропонуватимуть послуги дизайну.
Представниці ГО “Мрії молоді” з Рубіжного шитимуть одяг для клієнтів з елементами вишивки, авторськими малюнками.
“Моя команда давно шукає можливість створення курсів правової допомоги, де люди можуть отримати консультацію з правових питань. Зараз є безоплатна правова допомога від держави, але цього недостатньо. Сільське населення потребує первинної юридичної консультації, тож ми будемо готувати такий бізнес-проєкт”, — сказала учасниця тренінгу, координаторка освітнього напряму ГО “Освітня правозахисна фундація “Правосвіт” Олена Дороговцева.
Під часу тренінгу учасники налагодили між собою контакти для подальшої співпраці. Наступні тренінги заплановані на 28-29 серпня.
Навчання за цим курсом триватиме до кінця вересня. Воно передбачає десять модулів. На останньому модулі учасники презентуватимуть свої бізнес-плани. Організатори планують запросити на захід представників грантових проєктів, місцевої влади, банків, щоб кращі проєкти отримали фінансування і були втілені у життя.
У червні 2020 року ГО “Сєвєродонецька молодіжна рада” отримала грант від Проєкту USAID на створення в Луганській області мережі агентів соціального підприємництва (МАСП). Також за цим грантом запланований навчальний тур Україною, під час якого учасники ознайомляться із соціальними підприємцями у різних регіонах, розпитають про їхній досвід, отримають практичні навички.
Грантова та освітня допомога підприємцям на Сході України надається Проєктом USAID в рамках інформаційної кампанії “Схід економічних можливостей”. Кампанія покликана привернути увагу всієї України до потреб і можливостей Сходу, адже ще ніколи у регіоні не було стільки ініціатив, покликаних покращити рівень життя населення, розвивати бізнес у перспективних галузях економіки, відновлювати інфраструктуру. Ще ніколи не було стільки проєктів, готових залучати інвестиції та допомагати стати регіону сильним, креативним та привабливим для роботи й життя.


Читайте наші новини на телеграм каналі

11:10
144
Немає коментарів. Ваш буде першим!