Адвокація виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 “Жінки, мир, безпека” в Донецькій області

Адвокація виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 “Жінки, мир, безпека” в Донецькій області

У червні, в рамках впровадженої ініціативи з адвокаційних заходів щодо виконання Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 “Жінки, мир, безпека” в Донецькому регіоні за Проєктом програми з відновлення миру і діалогу для внутрішньо переміщених жінок «Голос жінки має силу 2020», від громадської організації «Агенція демократичного розвитку Донбасу» були направлені запити до п’яти місцевих рад: Маріупольської, Бахмутської, Слов’янської, Костянтинівської та Краматорської.

Скрін 1 (Зразок запиту до Слов’янської міської ради)

Зображення

Запитувана інформація стосувалася:

  1. Плану заходів міської ради та звіту щодо моніторингу реалізації у 2019-2020 роках виконання Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 “Жінки, мир, безпека” на період до 2020 року,
  2. Представництва жінок та чоловіків у виконавчих органах,
  3. Представництва жінок та чоловіків на керівних посадах ради,
  4. Представництва жінок та чоловіків серед депутатів ради.

На сьогодні відповіді надійшли від 4-х рад. До Маріупольської ради, з якої відповідь не надійшла, направлено повторне звернення.

Скрін 2 (Відповідь Слов’янської міської ради – витяг)

Зображення

За для вироблення методології з підвищення ефективності та дієвості виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 “Жінки, мир, безпека” й просування ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок на місцях амбасадорками проекту, після проведення глибинного аналізу отриманої інформації відносно визначених у відповідях міськими радами заходів, а також представництва рад та їх виконавчих органів стосовно гендерної рівності, будуть сформовані певні рекомендації для кожної конкретної ради.

Наразі початковий аналіз отриманої інформації дає можливість зробити висновки, що в більшості випадків місцевими радами приймаються рішення про затвердження програм із планами заходів та мається деяка звітна інформація про їх виконання, відповідно до Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 “Жінки, мир, безпека” на період до 2020 року. Але здебільшого запроваджені заходи носять формальний, поверховий підхід, не будуються на запитах, не відстежується/моніториться динаміка та вплив у конкретних показниках ефективності. Спостерігається певна розгалуженість у стратегії та напрямках та відсутність методології впровадження і виконання заходів.

Детальний аналіз, що буде проводитись амбасадорками та громадськими експертами проекту дасть змогу визначити якість, вплив та ефективність затверджених програм, направлених на виконання Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 “Жінки, мир, безпека” на місцевому рівні та розробити відповідні рекомендації для кожної ради.


Читайте наші новини на телеграм каналі

14:05
206
Немає коментарів. Ваш буде першим!