Луганщині 82 роки. А "золоті бабушки" співають в нових костюмах

Луганщині 82 роки. А "золоті бабушки" співають в нових костюмах

Як звісно в місті Золоте, що знаходиться прямо на лінії розмежування є чудовий творчий колектив, який не так давно перетворися на ГО «Золота надія» та своїми виступами на різних соціально корисних  заходах представляє Луганщину та підтримує її позитивний імідж.

Сьогодні поважні жінки, що співають і під снарядами, отримали новенькі сценічні костюми в стилі «калина». І всі впевнені, що ці чутні творчі жінки колись зможуть виїжджати за межі не тільки області, щоб її гідно представляти.

Image

«Пісні співали, костюми приміряли, новесенькі передані творчому колективу Програмою розвитку ООН із відновлення та розбудови миру (UN RPP) творчому колективу міста Золоте, якому вже 20 років та який перетворився не так давно на громадську організацію «Золота надія». Колектив дуже активний та представляє Луганщину на різних заходах партнерів, які підтримують цих поважних жінок (а старшої з них 90 років). Тепер і на обласні змагання, Байбак-fest не соромно і за межі теж » — відмітив Микола Надулічний, радник голови Луганської ВЦА з соціальних питань, голова ГС «Луганська обласна Асоціація організацій осіб з інвалідністю», радник Консультативної ради з питань соціальної єдності при UN RPP.

Image

«Вони співають і коли бомби летять, а спів  допомагає психологічно продовжувати прагнути жити та не боятися загинути» -  говорить талановита пані Лілія Кунченко, керівних хору, яка акомпанує на акордеоні. До речі їздить до них за власний рахунок із сусіднього міста та не кидає цих панянок ані за яких умов. Але співучі бабу звісні своєю соціальною активністю та вже приїздив й новий голова Попаснянської райдержадміністрації, Роман Власенко, який пообіцяв розглянути питання оплачувальної ставки творчому керівнику, відданому своєї справі ці довгі не прості роки.

«Ми ніколи не були за межами області, окрім за останні роки в Святогіррі та в Харкові, Сватовому, Сєвєродонецьку, де перший раз ми обідали в  перший раз в житті в справжньому ресторані» — відмічає одна з жінок поважного віку творчого колективу «Золота надія» . 

А Ганна Борова. спеціалістка з питань соціальної єдності UN RPP уточнює, що це вони мають на увазі, що були на нашому Східному форумі з питань інклюзії з Луганською Асоціацією організацій осіб з інвалідністю в м. Харкові, де приймали участь в секції роботи Форуму «діалог поколінь» та в м. Сєвєродонецьк на урочистому фіналі Фестивалю-конкурсу «Світ без обмежень».

Image

«Одного разу, два роки тому, вони вперше отримали перемогу в конкурсі міні ініціатив UN RPP та поїхали по обміну досвідом у Сватове до дуже схожої по духу та співу спільноти жінок, яких згуртовує Олена Карауш (Elena Karaush). Якось, їх помітили і Бі-бі-сі » — нагадує пані Ніна Пряділя, голова ГО «Східна Надія» з м. Золоте.

Про це ми писала раніше тут: http://ndo.lg.ua/…/162-hromadska-aktyvnist-v-misti-zolote-t…

«Слід зазначити, що ми б не познайомились з ними, якщо б пані Ніна з Східна Надія не почала б шукати допомоги в перші нелегкі роки конфлікту на Сході. Своєю енергією, що збільшена в рази й ВПОшною долею, саме вона адвокатувала всі питання, які виникали в громаді та шукала допомоги для різних активних людей Золотого, відкрито заявляла про проблеми та буквально звернула увагу багатьох до цієї маленької спільноти. А тепер, ще рік тому ми виявили там дуже відповідальну та неймовірно толерантну Люду Заику, яка несе амбасадорську культуру діалогу в громаду, працює з молоддю та дорослими, завдяки якої з‘явилась нова організація активних педагогів та яка є громадським радником обласної інклюзивної мережі. Згуртованість та прагнення до кращого цих людей — двигун до розвитку та Життя цієї маленької громади в теперішньому дуже не простому стані. Ура їм!» — відзначає Ганна Борова.

Далі буде, бо сам глава Луганської ВЦА, Сергій Гайдай вже також думає запросити «золотих жінок» з їх концертною програмою на найближче свято.

Тому, далі буде....

Тут на фото, з представниками Програми ООН із відновлення та розбудови миру, жінки в стареньких костюмах, що шила місцева майстриня їм декілька років тому, та які вже зносились.

Image

А тут тепер вони в новеньких гарних оксамитових костюмах.

Image


Читайте наші новини на телеграм каналі

18:45
210
No comments yet. Be the first to add a comment!