Брендові герої Луганщини допомагають з інфо компанією громадськості щодо роботи Центру доставки товарів першої необхідності в умовах COVID

Брендові герої Луганщини допомагають з інфо компанією громадськості щодо роботи Центру доставки товарів першої необхідності в умовах COVID

Тільки 4-й день працює команда проєкту «Організація Центру волонтерської допомоги по доставці товарів першої необхідності категоріям громадян групи ризику COVID-19 в обласному центрі Луганської області та наближених до нього населених пунктах», який реалізує Громадська Спілка «Луганська обласна Асоціація організацій людей з інвалідністю» (скорочено — ЛАООЛІ) в партнерстві з Департаментом соціально захисту населення Луганської облдержадміністрації через організацію роботи спеціальних «гарячих ліній».

Як зазначив голова ГС «Луганська обласна Асоціація організацій людей з інвалідністю», Микола Надулічний:

«Тільки 3-й день працює команда проєкту «Організація Центру волонтерської допомоги по доставці товарів першої необхідності категоріям громадян групи ризику COVID-19 в обласному центрі Луганської області та наближених до нього населених пунктах», який реалізує Громадська Спілка «Луганська обласна Асоціація організацій людей з інвалідністю» (скорочено — ЛАООІ) в партнерстві з Департаментом соціально захисту населення Луганської облдержадміністрації через організацію роботи спеціальних« гарячих ліній».

Для цього розробили спеціальний буклет проєкту з номерами телефонів, до яких тепер можуть звертатися ті, хто потребує допомоги. Працює 3 «гарячі лінії» з приймання дзвінків по доставці товарів і 1 — психологічної допомоги.

Image

Інформація про проєкт публікувалася тут:

https://www.facebook.com/odalug/posts/1512049032310725

http://ndo.lg.ua/news/436-haryachi-liniyi-dlya-bezkoshtovnoyi-dostavky-tovariv-ta-psykholohichnoyi-dopomohy-teper-pratsyuy.html

http://ndo.lg.ua/places/news/272

Головна мета проєкту — об'єднання зусиль громадськості, влади та соціально відповідального бізнесу в підтримці вразливих категорій населення в умовах глобальної економічної кризи і поширення COVID-19 через створення волонтерського координаційного центру на базі — ЛАООІ в місті Сєвєродонецьк для доставки товарів першої необхідності особам, які перебувають у групі ризику COVID-19:

  • Самотні особи і матусі з дітьми;
  • Особи похилого віку з пріоритетом «80+» років
  • Іншим громадянам похилого віку, які потребують догляду
  • Особам з інвалідністю.

Image

За ці дні роботи по проєкту:

на гарячі лінії звернулися 61 особа, з них 90% — люди з інвалідністю, 10% — малозабезпечені. З 95% звернувшихся — жінки, віком від 60 до 80 років;підбір і доставку продуктів харчування вироблено для 10 людей згідно списку продуктів харчування з товарів першої необхідності з 10% знижкою (відповідно до попередньої домовленості з локальним супермакетом), розрахунки за якими проведені власне особами, що звернулися. Ще 12 доставок сформовано і доставлено малозабезпеченим і нужденним, після дзвінків яких були зроблені виїзди на місця, щоб переконатися в тому, що дійсно люди, що звернулися, потребують у цьому. Після чого сформована потреба була забезпечена шляхом благодійних внесків ЛАООІ і здійснена доставка (памперси, миючі засоби, продукти харчування, медикаменти).А сьогодні відбулась запланована міська вулична інфо акція з роздачі спецбуклетів з використанням ростових ляльок (кінь, байбак, лисиця, які закуповувалися UN RPP для проведення обласних акцій і заходів) за участю 3-х телевізійних груп і журналістів для популяризації даної послуги серед населення. Репортаж з місця події місцевого телеканалу тут:

Очікується, що за 3 місяці реалізації проєкту допомоги по доставці різних товарів буде надана не менше 800 жителям міста Сєвєродонецьк та наближених 7-ти сільських населених пунктів (Сєвєродонецьк, сел. Борівське, с. Метьолкіне, с. Воєводівка, с. Пурдівка, з. Сиротине, сел. Лісова Дача).

Image

За декілька днів роботи проєкту, як зазначила Яна Літовка – консультант «гарячої лінії» проєкту ЛАООІ:

закуплено 3 смартфорна для організації «гарячих ліній»;закуплено 3 планшета для асистентів доставки;випущені спецбуклети (вклад ЛАООІ);організовано онлайн-система обліку дзвінків і передачі інфо про потреби для формування замовленьз 61 дзвінка (час на обслуговування 1-го становить від 15 до 40 хвилин), що надійшли на гарячі лінії і за 3 дня роботи, здійснено 22 доставки, з них 10 — продуктові набори з магазину з 10% знижкою і 12 — соціального характеру малозабезпеченим згідно їх потреб. Надходили питання про доставку в міста Старобільськ і Лисичанськ;вивчаються потреби звернувшихся на лінію і вже проведені переговори про можливість доставки медикаментів з Центральної аптеки (складність домовитися з торговцями складається в умовах розрахунку з клієнтами в рамках українського законодавства і з огляду на відсутність відповідних знань про онлайн-систему розрахунків, навичок і гаджетів клієнтів проєкту — в основному незахищені верстви населення);спостереження з боку Департаменту соцзахисту населення Луганської ОДА за менеджментом організації роботи по проєкту дозволяє зробити висновок про те, що даний проєкт, як соціальна послуга може закуповуватися у ЛАООІ за рахунок коштів обласного бюджету, в рамках розроблюваного нового формату регіональної Програми «Турбота» (процес в даний час йде і підтримується UN RPP).Image


Читайте наші новини на телеграм каналі

09:05
522
No comments yet. Be the first to add a comment!