​У Сєвєродонецьку обговорювали перспективи виконання Державної Програми відновлення миру

​У Сєвєродонецьку обговорювали перспективи виконання Державної Програми відновлення миру

У Сєвєродонецьку 22.03.2018 відбулося обговорення перспектив виконання «Державної цільової програми відновлення і побудови світу в східних областях України». 

В рамках програми, прийнятої Міністерством тимчасово окупованих територій, і затвердженої Кабміном 13 грудня 2017 року, передбачений комплекс заходів, спрямований на відновлення об'єктів інфраструктури, реконструкцію житла, ремонт автодоріг і залізничної гілки, ремонт об'єктів водопостачання і водовідведення, організацію і проведення навчальних, просвітницьких та інформаційних заходів для підтримки малого та середнього підприємництва, поліпшення умов роботи закладів освіти та охорони здоров'я, підготовку специалістів з врегулювання конфліктів, протимінну діяльність.

«Програма потрібна, щоб регіон почав жити, — пояснює Сергій Копилов, завідувач сектора по Луганській області МінТОТ, — Ми розробили програму. Її затвердив Кабмін, програму в тому обсязі, який був поданий. За 2017 рік багато чого змінилося, проходить актуалізація». За словами чиновника, програма формувалася в 2016 році, і поки пройшла узгодження в міністерствах, інформація застаріла.

Також не ясна система фінансування програми. «Програма працює, коли вона забезпечена грошима, тоді вона виконується. На сьогодні програма затверджена, але цільового фінансування під цю програму, на жаль, немає, — підкреслила Ольга Севастьянова, заступник директора Департаменту економічного розвитку Луганської облдержадміністрації, — тому область дуже цим стурбована, і вживає заходів для того, щоб фінансування на заплановані заходи програми були».

«На сьогодні є об'єкти, які вже реалізовані в рамках цієї програми, але за кошти з інших джерел, — пояснює Сергій Копилов, — Тобто, поки йшло затвердження програми, організація вишукувала кошти і вже реалізовувала якісь об'єкти».

За словами Ольги Севастьянової, облдержадміністрація пропонує переглянути програму, визначити відповідне фінансування. Крім того, планується включити в програму пошкоджені об'єкти дорожньої інфраструктури, обласні заклади охорони здоров'я та освіти, робота яких повинна бути відновлена в повному обсязі. На сьогодні, Луганська облдержадміністрація актуалізує перелік об'єктів, який незабаром буде відправлений у МінТОТ. Але без визначення механізму фінансування, вважає Ольга Севастьянова, реалізація програми не зможе початися.

За підсумками заходу робимо висновок:

  — на сьогодні, нажаль, вищевказана Прорама носить характер узагальненої інформації про діяльність відповідних структу різного рівня, але не Мін ТОТ;

  —  Програма потребує сбору та аналізу інформації щодо її виокнання , коригувано станом на сьогодні та лобіювання відповідного державного фінансування з забезпеченням прозорсті цього процесу на всіх рівнях;

— є надія, що обласна влада зробить все, щоб Програма носили реальний характер та була підтримана державним фінансуванням найбільш актуальних потреб для населення Луганської області.


Читайте наші новини на телеграм каналі

15:31
409
Немає коментарів. Ваш буде першим!