Обговорювали "Оцінка доступності соціальних послуг в Донецькій і Луганській областях для людей з інвалідністю"

Обговорювали "Оцінка доступності соціальних послуг в Донецькій і Луганській областях для людей з інвалідністю"

Проект USAID «Демократичне врядування у Східній Україні» презентував сьогодні на заході в готелі «Мир» міста Сєвєродонецьк обговорювали документ «Оцінка доступності соціальних послуг в Донецькій і Луганській областях для людей з інвалідністю».

На заході були присутні представники установ соціальної сфери та профільні організації громадянського суспільства з Маріуполя, громад Донецької та Луганської областей, представники двох обласних Департаментів соціального захисту населення та інші зацікалені в тематиці дослідження.

Зображення

Сподіваємось, що організатори зроблять документ доступним в Інтернеті онлайн.

Витупали представники ніціатив IMPACT, бо дослідження стало можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). 

Зображення

Виступав Віталій Музиченко, заступник Міністра соціальної політики України. Він також сьогодні з ознайомчим візитом в Луганській області та відвідає Рубіжне, Департамент соцзахисту населення Луганської ОДА і офіс ГО «Луганська обласна асоціація людей з інвалідністю».

Зображення

В цілому, захід пройшов корисно, виступали та обгорювали те, що «болить» і представники актвних громадських організацій і установ. 
Так, представники, що приїхали на захід зі Сватово дуже стурбовані скороченням штату обласного закладу  «Сватівський обласний будинок-інтернат для громадян похилого віку». Бо там біля 500 осіб та деяким людям неможливо даже буде знайти опікуна і вони можуть лишитися із-за реформи на вулиці. 
Також обговорювалось те, як зробити так, щоб і ОТГ, для яких тепер є обов'язковим завдання організації 16-ти типів соціальних послуг на базі громади, і ОГС, які можуть стати надавачами якісних соціальних послуг в громадах знайшли розуміння проблем та реформи соціальних послуг в цілому та стали компетентними партнерами один одному.

Зображення

Також було присутні висловились за те, до презентований документ корисний та як аналітичний документ його можна використовувати для розробки нової обласної програми поліпшення соціальної допомоги, яку планується розробити вже в цьому кварталі спільно  та з забезпеченням процесу публічних консультацій із всіма зацікавленими експертами із числа громадськості, влади та представників міжнародних установ.
Як звісно, система надання соціальних послуг по двом обалстям характеризується фрагментарністю та носить інституційний характер. В Луганській області вона представлена об'єктами, що нанесені на карту тут:

http://ndo.lg.ua/places/sotsialna-sfera-luhanskoyi-oblasti-38-ob-yektiv У системі відсутні як соціальні служб певного спрямування, так і соціальні послуги для окремих категорій населення, зокрема для осіб із проблемами вживання психоактивних речовин, осіб, які потребують паліативної допомоги, випускників інтернатних закладів із числа дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, для внутрішньо переміщених осіб (у тому числі дітей), для населення яке постраждало внаслідок бойових дій, учасники АТО. Недостатньо розвинута система надання соціальних послуг та соціальної підтримки жінкам, особам похилого віку.

Працюємо далі, разом із зацікавленими над інклюзією у всих сферах життя та щоб створити Світ без обмежень, не десь, а навколо, тут, рядом з нами.


Читайте наші новини на телеграм каналі

15:15
259
Немає коментарів. Ваш буде першим!