У Білокуракинський ОТГ модернізують бібліотеки – результат публічної консультації

У Білокуракинський ОТГ модернізують бібліотеки – результат публічної консультації

Представники Білокуракинської ОТГ спільно з працівниками бібліотек та місцевими мешканцями напрацювали алгоритм дій з покращення роботи бібліотек та закладів культури. Про це домовилися на публічній консультації з заінтересованими сторонами, яку 29 листопада 2019 року організувала ГО “Центр UA”.

На зустрічі представники місцевої влади, бібліотекарі та небайдужі мешканці обговорили можливості покращення в роботі бібліотек та будинків культури та вирішити проблему з опаленням у закладах культури та доступу до інтернету у сільських громадах громади.

За словами працівниці дитячої бібліотеки Ганни Грицай доступ до книжок у електронному форматі знизив потребу у бібліотеках, але водночас попит все одно є. Тому необхідність у розвинутій мережі закладів культури зберігається. Тому зараз необхідно визначити яким чином зацікавити інших мешканців відвідувати.

“Зараз кількість відвідувачів бібліотек поступово знижуються, це спричинено поширенням електронних книжок, але він все одно достатній для того щоб бібліотеки функціонували. Водночас нам необхідно думати над залученням більшої кількості мешканців громади до культурного життя.”

На думку працівниці бібліотеки у селищі Целуйкове Вікторії Застави, для того щоб більше мешканців відвідували бібліотеки та клуби культури необхідно забезпечити базові потреби в опалені та надати можливість виходити в інтернет.

“В нас, традиційно, перед зимою знижується кількість відвідувачів бібліотек, особливо це торкається тих закладів культури де зараз відсутнє опалення. Зараз немає опалення у 5 бібліотеках. І ці бібліотеки припинають працювати в зимовий час. Також є проблема з доступом до мережі інтернет. Зараз доступ до інтернету існує лише у 4 бібліотеках. В деяких інших є що працює комп'ютери, однак доступу до інтернету всі інші бібліотеки не мають.”

За словами начальниці організаційного відділу Тетяни Рогозян проблема опалення у бібліотеках має бути вирішена, оскільки ті приміщення які будуть без опалення потім доведеться ремонтувати та оновлювати книжкові фонди.

“Звісно ми знаємо про проблему опалення в закладах культури, тут є проблема в тому що ми маємо обмежені бюджетні кошти, тому всюди та одночасно ми не зможемо це зробити. Однак ми будемо вирішувати цю проблему, оскільки приміщення що перезимують без опалення потім необхідно буди відновлювати. Також є можливість того що книжки та інше комунальне майно може зіпсуватись Тому ми зацікавлені в тому щоб боротись з причинами проблеми, а не з їх наслідками”

На думку методиста дитячої бібліотеки Альони Фоменко формат роботи закладів культури необхідно модернізувати, та проводити на їх базі тренінги, семінари, та гуртки для дітей. Тим самим люди будуть залучатись до культурного життя в громаді. Ці заходи можуть проводити як працівники закладів культури, так і зацікавлені мешканці громади.

“Я вважаю що ми можемо організовувати на базі наших бібліотек та закладів культури заходи з неформальної освіти, тренінги, семінари, а також можемо організовувати гуртки для дітей. Зараз такі гуртки вже існують в декількох бібліотеках, але ми можемо організовувати заходи і в інших бібліотеках громади. Це можуть робити як працівники закладів культури, так і громадські активісти та інші зацікавлені мешканці в громаді.”

Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

Image


Читайте наші новини на телеграм каналі

07:45
163
No comments yet. Be the first to add a comment!