​«Життя без обмежень» до Міжнародного дня людей з інвалідністю в м. Сєвєродонецьк

​«Життя без обмежень» до Міжнародного дня людей з інвалідністю в м. Сєвєродонецьк

Круглий стіл на тему «Життя без обмежень» до Міжнародного дня людей з інвалідністю проведений 3 грудня 2019 в м. Сєвєродонецьк. В ньому прийняли участь біля 100 осіб з 15 громад Луганської області (Рубіжне, Лисичанськ, Сєвєродонецьк, Кремінна, Новоайдар, Станиця Луганська, Щастя, Сватове, Золоте, Гірське, Попасна, Красноречинське, Білокуракине, Старобільськ, Біловодськ) та трьох громад Донецької області (Краматорськ, Слов’янська, Лиман) та міста Біла Церква Київської області, представники спільнот людей з вадами руху, слуху, зору, речі, державних реабілітаційних та інших установ.

Подія відбулась в Луганському обласному академічному українському музично — драматичному театрі, ініційовано та проведено при організаційній та фінансовій підтримці Департаменту соціального захисту населення Луганської облдержадміністрації, Програми ООН відновлення та розбудови миру (UN RPP) та Громадської спілки «ЛУГАНСЬКА АСОЦІАЦІЯ ОРГАНІЗАЦІЙ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ».

Image

В круглому столі прийняли участь біля 100 осіб з 15 громад Луганської області (Рубіжне, Лисичанськ, Сєвєродонецьк, Кремінна, Новоайдар, Станиця Луганська, Щастя, Сватове, Золоте, Гірське, Попасна, Красноречинське, Білокуракине, Старобільськ, Біловодськ) та трьох громад Донецької області (Краматорськ, Слов’янська, Лиман) та міста Біла Церква Київської області, представники спільнот людей з вадами руху, слуху, зору, речі, державних реабілітаційних та інших установ.

Image

Захід присвятили Міжнародному Дню людей з інвалідністю, який щорічно визначається 3 грудня та Всеукраїнській акції «16 днів проти насильства», яка триває з 25 листопада по 10 грудня.

Image

Програма заходу включала привітальну творчу програму театрального гуртка людей з інвалідністю «Ми разом» Сєвєродонецького міського Центру дитячої та юнацької творчості (художній керівник Тімощенко Тетьяна).

Image

Привітальні номери від колективу Луганського обласного академічного українського музично-драматичного театру.привітальними словами виступили: заступниця голови обласної державної адміністрації Катерина БЕЗГИНСЬКА, директор Департаменту соціального захисту населення Луганської ОДА.


Image

Представниця Програми ООН із відновлення та розбудови миру Ганна БОРОВА розповіла про роботу програми в напрямку соціальної згуртованості та інклюзії та зазначила, що ще планується на наступний період. Нагадала про Фестиваль «Світ без обмежень» та «Східний форум з питань інклюзії». 

Image

Про результати цих подій та об’єднання зусиль лідерів організацій людей з інвалідністю Донецької, Луганської областей, міст Харкова та Одеси. на необхідності соціально єднатись, аналізувати, розробляти документи та проекти, направлені на вирішення проблем людей з інвалідністю. Нагадала про корисний проект «Створення мережі інклюзивних громадських радників», який реалізувала Громадською спілкою «Луганська асоціація організацій осіб з інвалідністю» та який є по суті системним підходом для підготовки, підтримки провайдерів змін для побудови інклюзивних громад Луганської області.

Відео ролики, які тим часом йшли на екрані, радували присутніх, тому, що багато хто бачив там і свої обличчя:

http://ndo.lg.ua/video/37-svit-bez-obmezhen-festyval-konkurs-luhanskoyi-ta-donetskoyi-oblastey-video-zvit.html

http://ndo.lg.ua/video/38-inklyuzyvna-odesa-obmin-dosvidom-dlya-navchannya-predstavnykiv-luhanshchyny-ta-donechchyny.html

Image

Далі відбувся привітальний виступ Миколи НАДУЛІЧНОГОголовиГромадської спілка «Луганська асоціація організацій осіб з інвалідністю»

та підписання УГОДИ про співпрацю між Громадською спілкою «Луганська асоціація організацій осіб з інвалідністю» та інклюзивними громадськими радниками новоствореними мережі.

Image

Далі відбулись тематичні презентації:

  • «Про підвищення інклюзії для людей з інвалідністю в різних сферах суспільного життя, побудова толерантного суспільства та справедливого партнерства, заснованого на принципахзахисту прав людини, гендерної рівності, побудови інклюзивних та доброчесних інституцій. Досвід Луганщини» — спеціалістка з питань соціальної єдності Програми ООН із відновлення та розбудови миру Ганна БОРОВА.
  • «Про громадську безпеку, інклюзію та співпрацю в цьому контексті з органами поліції» - співробітниця з питань верховенства права Програми ООН із відновлення та розбудови миру Анна СТОРОЖЕНКО зі співдоповідачами, представниками Національної поліції України. 

Image

Від Національної поліції України виступили: Ірина Ломкова, старший інспектор з особливих доручень управління забезпечення прав людини Національної поліції України (НП); Денис Скляніченко — начальник сектору міжнародного поліцейського співробітництва Головного управління НП в Луганській області; Назар Наталуха інспектор відділу зв'язку управління патрульної поліції в Луганській області (НП).

Image

  • «Забезпечення людей з інвалідністю соціальними гарантіями в умовах реформування системи соціального захисту населення» — директор Департаменту соціального захисту населення Луганської ОДА, Елеонора ПОЛІЩУК.

Image

Image

  • "Про роль громадських організацій в поверненні людей з інвалідністю до активного життя» — голова Громадської спілка «Луганська асоціація організацій осіб з інвалідністю»,Микола НАДУЛІЧНИЙ.

Image

  • «У боротьбі за безмежні можливості. Досягнення спортсменів-паралімпійців Луганщини» — Юрій КРАВЧЕНКО, директор Комунальний заклад" Луганський регіональний центр з фізичної культури і спорту інвалідів "Інваспорт".

Image

  • «Працевлаштування осіб з інвалідністю: нюанси та можливості. Вимоги до роботодавців» — Сергій БОЛОТСЬКИЙ, директор Луганського обласного центру зайнятості та Наталья ЧІБРІСОВА директор Луганського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю.


Image

Image

  • «Про створення умов для повернення осіб з інвалідністю до активного громадського життя» — Наталія МАШКО, директор Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області.

Image

Наприкінці відбулись неформальні фото сесії та спілкування за кавою.

Image

Як зазначила, обрана цього року міс Всеукраїнського конкурсу «Краса без обмежень – 2019», Олена Корабльова:

«В єдності наша сила, коли ми об'єднуємося заради загальної мети. Одним із напрямків програми розвитку ООН є соціальна згуртованість, яскравим прикладом був конкурс-фестиваль ''Світ без обмежень'', який проводився цього року в місті Сєвєродонецьк, завдяки співпраці та підтримки Луганської та Донецької облдержадміністрацій. А минулого тижня мені пощастило приймати участь у всеукраїнському конкурсі краси для дівчат з інвалідністю ''Краса без обмежень — 2019'', в якому я стала переможницею, отримавши багато позитивних емоцій, нових друзів, цікавий досвід. Я вважаю, що всі учасниці конкурсу стали переможницями для самих себе, подолавши свої страхи, невпевненість та стереотипи оточуючих. Від тепер у мене дуже відповідальна місія, зараз я не просто «Міс краса без обмежень 2019», а представник цього важливого конкурсу і маю надію, що в майбутньому співпраця між Донецькою та Луганською областями буде плідною, багатою на результати та цікаві проекти, а ми зі свого боку будемо підтримувати та розділяти всі нові ідеї та успіхи. Хочеться подякувати всім організаторам, спонсорам, учасникам цих заходів, Луганській та Донецькій облдержадміністраціям, представникам програми розвитку ООН з відновлення та розбудови миру, голові Луганської Асоціації організацій осіб з інвалідністю-Миколі Петровичу Надулічному, голові Донецької обласної організації осіб з інвалідністю-Надії Степанівні Паламарчук, директору Благодійного фонду ''Нескорені''-Оксані Кононець, яка не припиняє мене дивувати своєю силою волі та прагненням нових досягнень. Окрема подяка двом сильним жінкам, які для мене особисто, стали натхненням для змін та прикладом для наслідування: Ганні Олександрівні Боровій-раднику з примирення та соціальної згуртованості програми розвитку ООН з відновлення та розбудови миру, Світлані Олександрівні Фоминій — директору центра комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю ''Донбас''. Завдяки цим небайдужим людям реалізуються такі соціально-значимі проекти. Якщо ми разом, дві області (а в майбутньому сподіваюся й більше) та співпрацюємо, ми зможемо все і навіть більше!».

Image

«Вперше на нашому заході спільнота людей з проблемами слуху та речі та вперше я можу спілкуватись з ними за допомоги сурдо перекладачки – молодої дівчини з громади, що на «лінії розмежування» — міста Золоте. Вперше ми домовились зустрітись в офісі Луганської обласної асоціації осіб з інвалідністю з цими людьми та поспілкуватись про їх проблеми. І що це не досягнення. Досягнень купа за цей рік. А саме головне тепер — надія цих людей, які мають сили рухатись до змін у суспільстві власними зусиллями та за нашої допомоги» — відмітила Ганна Борова з Програми розвитку ООН із відновлення та розбудови миру.теплих слів звучало для організаторів заходу, нових ініціатив та запитань від присутніх.

Image

Головне, всі підтвердили, що поспілкувавшись на цьому заході, побачили початок нового ефективного руху вже спільно з активістами інших областей, якому покладено початок в цьому році та буде відповідне продовження в майбутньому!

Image

Image


Читайте наші новини на телеграм каналі

22:55
1091
No comments yet. Be the first to add a comment!