Розпочала роботу ​Школа публічних дебатів за підтримки Програми відновлення та розбудови миру ПРООН

Розпочала роботу ​Школа публічних дебатів за підтримки Програми відновлення та розбудови миру ПРООН
“Школа публічних дебатів” проводитеметься п’ять днів за підтримки Програми відновлення та розбудови миру Програми розвитку ООН. Вона складається з двої модулів для її учасників із Луганської та Донецької областей.

  Школа публічних дебатів розрахована на п'ять днів та складається з наступних модулів:

 • Перший модуль Школи: триденний тренінг “Публічні виступи та дебатна майстерність. Індекс SCORE та організація публічних дебатів щодо його результатів” для 20 осіб з Луганської та Донецької областей;
 • Другий модуль Школи: дводенні парктичні дебати “Формування навичок аргументації та комунікації у молодих людей. Індекс SCOR та організація публічних дебатів щодо його результатів” для 70 осіб, з яких буде сформовано дебатні команди.

Перший модуль-тренінг триває зараз  та проходитиме з 15 по 18 лютого для 20-ти осіб з числа представників закладів освіти (викладачі або студенти старших курсів навчальних та просвітницьких закладів: шкіл, університетів, закладів професійно-технічної освіти, просвітницьких громадських організацій), які після навчання сформують свої команди для участі в другому модулі-тренінгових дебатах – з 13 по 15 квітня 2018 року. Таким чином, після першого модуля учасники, що пройшли навчання, підготують свої команди до публічних дебатів серед старшокласників загальноосвітніх шкіл та студентів перших курсів вищих та технічних навчальних закладів. Після повернення з навчання, кожний учасник підготує щонайменше одну команду, яка приїде вже на другий модуль навчання (очікувано в квітні поточного року) для практикування самих дебатів.

Очікується, що після двух модулів навчання Школи будуть наступні результати:

 • підготовлено 20 тренерів (вчителів, викладачів) з дебатної майстерності;
 • підвищено рівень обізнаності вчителів загальноосвітніх шкіл щодо індексу SCORE;
 • підвищено рівень толерантності, взаємоповаги серед вчителів та молоді загальноосвітніх шкіл, ВУЗів та закладів профейсійної освіти, що прийняли участь в Школі (біля 150 учасників);
 • методику організації дебатів адоптовано до сучасних вимог та передано через практичні навичкі 20-ти особам для подальшого її впровадження в просвітницьку діяльність безконфліктного спілкування в навчальних закладах різних рівнів.
 • створені не менщ 10-ти дебатних клубів, що будуть продовжувати свою роботу і після закінчення програми;
 • підвищено рівень критичного мислення, аргументації, публічного виступу у не менш ніж 150 осіб з числа старшокласників загальноосвітніх шкіл та студентів перших курсів вищих та професійних навчальних закладів;
 • підвищено рівень обізнаності не менш 150-ти старшокласників загальноосвітніх шкіл та студентів перших курсів вищих та професійних навчальних закладів Луганської області щодо індексу SCORE;
 • підвищено рівень не менше 150 осіб з толерантності, взаємоповаги у старшокласників загальноосвітніх шкіл та студентів перших курсів вищих та професійних навчальних закладів для життя, навчання та роботи в кризовому оточенні.

Організатори Школи:

ця ініціатива фінансується в рамках Проекту «Відновлення врядування та примирення в охоплених конфліктом громадах України», який реалізується ПРООН в Україні за підтримки Швейцарської Конфедерації, Уряду Швеції за організаційної підтримки в ГО “Донецький дебатний центр”.

Тренери:

 • Ольга Донець, ГО «Донецький молодіжний дебатний центр»
 • Максим Ієлігушвілі, незалежний експерт з прав людини, дебатної майстерності.

Для покращення координації Школи та з метою обміну інформацією та напрацюваннями створено спеціальну групу учасників Школи у фейсбуці: 

https://www.facebook.com/groups/396603090765172/

Слід зазначити, що публічні дебати будуть проходити за форматом парламентських дебатів британського формату. Цей формат було обрано саме тому, що він дозволяє вислухати думку кожного гравця, також доказує, що кожна думка, ідея має право на існування, передбачає розробку плану дій по вирішенню конкретної проблеми. Парламентські дебати — це регламентоване змагання пояснень, гумору та риторичних навичок в умовному Будинку Парламенту. Чотири команди, Два Уряду та Дві Опозиції, складаються із двох дебатерів кожна, та розглядають тему, запропоновану в Парламенті. Кожного раунду пропонується інша тема. Процес дебатів ведеться Спікером Парламенту, який також виконує обов’язки судді. В парламентських Дебатах робиться наголос на швидкому мисленні, логічній аргументації та аналізі, риторичних здібностях, що базуються на дослідженні та попередньо зібраних прикладах. В результаті проведення публічних дебатів у їх учасників буде підвищено рівень аргументації, публічного виступу, критичного мислення та вміння слухати та поважати іншу точку зору. 


Читайте наші новини на телеграм каналі

12:19
535
No comments yet. Be the first to add a comment!