Створення інклюзивних інноваційних просторів з урахуванням концепції "універсального дизайну"

Створення інклюзивних інноваційних просторів з урахуванням концепції "універсального дизайну"

Тренінг «Створення інклюзивних інноваційних просторів з урахуванням концепції «універсального дизайну» за ініціативи громадськості пройшов в Біловодській ОТГ.

Під час тренінгу обговорювали, яким чином можна подолати стереотипи у суспільстві щодо неповноцінного життя людей з інвалідністю, донести оточуючому середовищу, що людина з інвалідністю може бути щасливою понад усе. Обговорювали кращі практики та потреби, проблеми та можливість реалізації громадських ініціатив за допомоги міжнародної спільноти щодо формування толерантного ставлення громадянського суспільства до цієї проблеми загалом та сприяння вирішенню цих проблем, у тому числі через створення «інклюзивних просторів» для дітей та молоді з використанням підходів «універсального дизайну».

Зображення

На тренінгу були присутні 20 осіб, які хотіли узнати про кращі практики створення «інклюзивних просторів» для дітей та молоді. Вони зрозуміли концептуальні підходи до використання на практиці підходів універсального дизайну» та тепер зможуть сформулювати конкретні плани щодо досягнення більш толерантного ставлення громадянського суспільства до цієї проблеми загалом та до адоптації дітей з інвалідністю.

Зображення

Учасникам показали на практиці, як можуть працювати партнерство «влада-громадськість-бізнес» та новітні інноваційні підходи до організації навчальних процесів для розвитку креативного та просторового мислення у дітей та дорослих, покращення інклюзії суспільства загалом та презентували інноваційні підходи у цій сфері.

Зображення

Показували та розповідали самі практики:

  • Оксана Корнєєва, членкиня Консультаційної ради з питань соціальної єдності при UNRPP, директорка «МИР» м. Костянтинівка
  • Ольга Стягунова, з кафедри психології і розвитку особистості ОБЛІППО, м. Краматорськ,

тому що тренерки власноруч пройшли не легкий шлях, щоб запровадити, наприклад, інклюзивні групи в дитсадку «МИР», що в Костянтинівці на Донеччині.

Зображення

Тепер представники громади Біловодської ОТГ — громадські діячі та спеціалісти, що займаються питаннями соціального захисту населення, сфери освіти (активні вчителі шкіл та дитячих садків), працівники сфери молоді та спорту, культури, бібліотеки, стали більш обізнаними з питань інклюзії та «універсального дизайну».

Зображення

А бажання організувати такий тренінг виникло ще на зустрічі, коли приїжджали: голова Луганської обласної асоціації людей з інвалідністю – Микола Надулічний, і представниця Програми розвитку ООН із відновлення та розбудови миру (UNRPP) – Ганна Борова (детально писали тут: http://ndo.lg.ua/news/204-dialohy-pro-inklyuziyu-v-riznykh-sferakh-zhyttya-yak-ta-navishcho-khto-povynen-buty-rushiynoyu-s.html ).

Тоді вперше зібрались та обговорювали різні проблеми в цій сфері та звернулись за допомогою до Програми розвитку ООН із відновлення та розбудови миру.

А тепер, отримали реальні знання та ще в форматі такого цікавого тренінгу з інформативними практично навчальними блоками:

  • Загальні основи інклюзивного підходу
  • Інтерактивний інтенсив «Нормативно праві аспекти інклюзії в світі і в Україні»
  • Мозковий штурм «Сутність інклюзивної філософії освіти, провідні принципи, відмінності між медичною і соціальною моделями розуміння інвалідності та пов’язаними з ними двома відмінними процесами – інтеграцією та інклюзією»
  • Діалог: «Що таке «інклюзивний простір». Реальні «історії успіху»: с чого починати та як продовжити»
  • Командний підхід у реалізації інклюзивної освіти. Роль громади та батьків у забезпеченні якісної життя дітей з особливими освітніми потребами
  • Принципи «універсального дизайну». Яким чином застосовувати на практиці та універсальний дизайн, як стратегія
  • Інклюзивні інноваційні технології та їх запровадження в освітньому процесі». Ресурсна кімната. Створюємо освітнє середовище.

Зображення

Не обійшлося без оцінок та рефлексії.

Зображення

Учасники були задоволені, тренерки – теж, а значить — все вдалося!

Зображення

Команді організаторів  — колективу Біловодської ОТГ, працівницям та працівникам селищної ради окрема подяка за сприяння в організації та координації заходу на локальному рівні! 


Зображення

Тренінг «Створення інклюзивних інноваційних просторів з урахуванням концепції «універсального дизайну» в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру та фінансової підтримки урядів Данії, Швеції та Швейцарії.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують одинадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Швеції, Швейцарії та Японії. 


Читайте наші новини на телеграм каналі

18:15
838
Немає коментарів. Ваш буде першим!