​Школа громадянської активності задля соціальної єдності та культури миру. Очами її учасника.

​Школа громадянської активності задля соціальної єдності та культури миру. Очами її учасника.

Це Школа, де люди навчаються за спеціальними базовими Школами та їх програмами та за програмами підвищення кваліфікації, скоро по це Ви побачити особливу книгу. З 18 по 22 серпня 2019 року, впродовж 5-ти днів навчання люди поступово й стають амбасадорамивідвідали офіс Представництва ООН в м.Сєвєродонецьк, де дізналися про роботу найбільшої організації в Світі; прослухали тренінги з актуальних питань сьогодення; разом з тренерами створили проекти з досягненням цілей сталого розвитку; отримали сертифікат «Школа громадянської активності задля соціальної єдності та культури миру».

Амбасадори миру – це лідери з Луганської та Донецької областей, які отримали можливість стати частиною спільноти людей, дотичних до цінностейПрограми розвитку ООН в Україні. Вони зможуть донести складні речі, простою і зрозумілою мовою в громади, та які взмозі підняти рівень соціальної відповідальності жителів своєї області та змінити життя в Українї на краще.

Image

П’ять днів були дуже насичені. Що робили? Про це нижче.

Image

Розглядали термін — «мова ворожнечі»,приклади її використання, та до яких наслідків вона призвела. Зробили висновок, що в багатьох частинах Світу «мова ворожнечі» призвела до трагічних наслідків. Використання «мови ворожнечі» може підбурювати до скоєння злочинів на ґрунті ненависті або супроводжувати скоєння таких злочинів. Тому ЗМІ мають утримуватися від трансляції мови ворожнечі та керуватися в своїй роботі професійними етичними стандартами.

Image

На сьогоднішній день, українське законодавство сформувало такі ознаки мови ворожнечі, які диференціюються в Законі України «Про інформацію» як складова «неприпустимості зловживання правом на інформацію»:

Заклики до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України

Пропаганда війни, насильства, жорстокості

Заклики до розпалювання міжетнічної, расової та релігійної ворожнечі

Заклики до вчинення терористичних актів.

Image

Права людини у сучасному світі. Тут Максим Єлігулашвілі, незалежний експерт з прав людини запропонував самостійно пропрацювати над потребами нашими та чи відповідають вони нашим правам.Можливо виявиться те, що ще не врегульовано законодавством.

Знайомились з Загальною декларацією прав людини:

«Статья 1. Все люди рождаются свободными и равными в своем достоинстве и правах. Они наделены разумом и совестью и должны поступать в отношении друг друга в духе братства».

Image

Дивились фільм.

«МАЛО ОДНОГО ТАЛАНТА. НУЖНА СМІЛИВІСТЬ, ЩОБ ЗМІНИТИ ЛЮДЕЙ» — цитата з переглянутого сьогодні тематичного фільму режисера Пітера Фарреллі «Зелена книга». В основі фільму покладена реальна історія.

Теми які в сюжеті піднімаються: рассовая дискримінація, соціальна нерівність, культурні бар'єри, сегрегація…, Хоча і важкі самі по собі, але виглядає фільм легко і десь з гумором.

Чорношкірий піаніст Дон Ширлі, що живе в розкішній квартирі і Тоні «базік» вибивала, що живе в тісному квартірушке. Один затиснутий в рамки, а інший вільний і розкутий-повні протилежності. До кінця фільму обидва відкриють щось для себе нове, змінять своє життя на краще.

Image

Що робити зі стереотипами,та чи є потреба та можливість викоринити їх з нашого життя. І про це говорили під час Школи. Розглядали, що таке «Конфлікт» та «Ескалація конфлікту, Динаміка конфлікту».

Конфлікт виникає коли є один ресурс та декілька інтересів. В нашому розумінню, іноді кажеться, що сила може вирішити конфлікт, але по закіченню розгляду конфліктної повсякденної ситуації, виявилось:

«СИЛА — ЦЕ ТЕ,ЩО ЗУПИНЯЄ КОНФЛІКТ, АЛЕ НЕ ВИРІШУЄ».

Image

І ще, головне:

«МИ ЗВЄРНЕМО ГОРИ — БО МИ АМБАСАДОРИ!»

Image

Це девіз нового складу 27 Амбасадорів (частини загальної команди їх мережі, яких загалом вже 70 осіб), і котрі зібралися та працювали з 18 по 22 серпня у Святогіррі в «Школі громадянської активності задля соціальної єдності та культури миру».

Це представники сфери освіти та просвітницької діяльності Луганської та Донецької областей, та претендентів на звання Амбасадорів Миру UN RPP з громад на лінії зіткнення.

Image

У Школі з її учасниками працювали:

Ганна Борова, радниця з питань примирення та соціальної єдності Програми ООН із відновлення та розбудови миру;

Ольга Донець, голова ГО “Донецький молодіжний дебатний центр»;

Максим Єлігулашвілі, незалежний експерт з прав людини.

Image

Після отримання результатів роботи, яка проводилась по групах, стало зрозуміло-зібрались активні, професійні та бажаючі змін на краще учасники школи.Все завдяки єдності, згуртованості та порозумінню між членами команди.

Image

Ніна Іванова,

Голова ГО «Східна Надія», м. Золоте. Фото, також Ніни.

P.S. Залізли на дитячу гірку не задля розваг. Це один із креативних підходіввиконання завдання.
Було весело. Добре, що поруч нашої малечі не було.
їх би це збентежило!


Image

«Школа громадянської активності задля соціальної єдності та “культури миру” проводиться в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швеції та Швейцарії та за організаційної підтримки ГО “Донецький молодіжний дебатний центр”.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують одинадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Швеції, Швейцарії та Японії.


Читайте наші новини на телеграм каналі

17:15
820
No comments yet. Be the first to add a comment!