“Вибори 2019. За кого голосувати?” ГО “Центр UA” допомагає виборцям зробити усвідомлений вибір

“Вибори 2019. За кого голосувати?” ГО “Центр UA” допомагає виборцям зробити усвідомлений вибір

Презентація результатів аналізу програм політичних партій та онлайн-інструменту “Вибори 2019: За кого голосувати?” відбулася липня у місті Сєвєродонецьк. Відтепер українські виборці витратять всього 15-20 хв для того, щоб ознайомитися з позиціями політичних партій під час дострокових парламентських виборів.

Протягом останніх двох років ГО “Центр UA” чотири рази об’їхала країну з публічними консультаціями по виборчій, медичній та освітній реформах. Під час кожної такої зустрічі фіксували чіткий запит переходу від емоційної до раціональної політичної конкуренції. Але справитися з усіма програмами партій, а це понад 100 тис. знаків у програмах лише у топ-12 політичних сил, у сучасних умовах дуже складно. Тому ми вирішили допомогти українським виборцям, які хочуть зробити раціональний вибір.

Зображення

Відтепер у простій, легкій та доступній формі українці можуть ознайомитися з програмними обіцянками без води та поетики топ-12 політичних партій (згідно із трьома загальнонаціональними рейтингами). Крім цього, можна також порівняти позиції кандидатів у 25 сферах політики, які входять до компетенції парламенту. Позиції партій команда аналітиків взяла з передвиборчих програм, опублікованих на сайті Центральної виборчої комісії. Окрім цього, виборці можуть пройти онлайн-тест, обрати з позицій партій ті, які відповідають їхнім поглядам і в фіналі побачити ТОП-3 партій, програми яких збігаються з їхніми власними позиціями.

“Ми вважаємо, що поінформований виборець — це основа для незворотніх змін для країни. Саме тому варто уже відійти від конкуренції облич до конкуренції того, що політики насправді пропонують у своїх програмах. Програми не виконують лише тому, що їх ніхто не читає, не моніторить їхнє втілення і не виходять під раду тоді, коли коаліція голосує наперекір коаліційній угоді. Цей інструмент – це шанс українців виправити цю ситуацію, підготуватися до дня виборів та 21 липня зробити раціональний вибір. Все, що потрібно, виділити час одного вечора, зайти на сайт та відкрити програмні позиції партій у тих сферах, які вас найбільше цікавлять. А після ознайомлення пройти тест”, — зазначає регіональний представник ГО Центр UA в Донецькій області Леонід Сітченко.

Зображення

Також шукайте результати аналізу передвиборчих програм партій у форматі статей на сайтах спецпроекту “Вибори Вибори”, Лівий берег, 24 канал, у форматі радіопрограм – на сайті Українського радіо, у форматі телеоглядів – на 24 каналі, а за всіма новинами слідкуйте на ФБ-сторінці ГО “Центр UA”.

Команда Центру UA переконана, що цим інструментом скористається принаймні кілька сотень тисяч користувачів, які матимуть вплив на розподіл голосів між партіями на цих виборах. Голосуйте відповідально.

За додатковою інформацією звертайтесь до Леоніда Сітченка за телефоном +380956386971 чи на e-mail leonid.sitchenko@gmail.com.

Результати аналізу програм політичних партій стали можливими завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з Міжнародного Розвитку (USAID). ГО «Центр UA» була відповідальна за зміст цього матеріалу, але він не обов'язково відображає погляди USAID або уряду США.


Читайте наші новини на телеграм каналі

14:30
233
Немає коментарів. Ваш буде першим!