Східноукраїнський національний університет ім. В. Даля стає доступнішим для людей з інвалідністю

Східноукраїнський національний університет ім. В. Даля стає доступнішим для людей з інвалідністю

Для полегшення орієнтації людей з вадами зору на перилах сходів встановлено тактильні позначки, де номер поверху позначено пласко-опуклими символами та продубльовано шрифтом Брайля.

Чому це важливо?

Людині з вадами зору важко орієнтуватися, особливо в незнайомому місці. Для неї вкрай важливо мати деякі чітко визначені пункти, які є відправними точками для подальшого руху. Одним з таких пунктів є сходи, з яких починається та закінчується рух по будь-якому поверху. Від них можна рахувати кроки, двері, сходинки, тощо.

Шрифт Брайля позначає букви та цифри за допомогою комбінації з опуклих точок, які згруповано в символ - 

3х2 точки, наприклад, буква «Ю»: 

Image

Розмір точок та відстань між ними підібрано так, щоб символ повністю перекривався подушечкою пальця і окремі точки впевнено відрізнялися. Відстань між символами та між словами також підібрано для зручності їх розрізняння. Однакові комбінації точок можуть позначати цифру та букву. Для того, щоб їх відрізняти, перед цифрами ставиться цифровий знак:

Image

Однак не всі сліпі люди вільно володіють шрифтом Брайля. Це доволі складна навичка, яку необхідно опановувати тривалий час і постійно підтримувати. Для них більш зручно отримувати інформацію, тактильно сприймаючи опуклі букви, або цифри. Тому доцільно використовувати комбінацію шрифту Брайля та плоско-опуклого шрифту.

Деякі люди мають залишок зору, який може надати додаткову інформацію до тактильної. Тому символи доцільно виконувати найбільш контрастними. Останній колір, який бачить людина, що втрачає зір, це жовтий колір. Максимально контрастна пара для жовтого – чорний. Саме тому, всі попереджуючи написи та позначки для людей з вадами зору роблять чорним кольором на жовтому фоні.

Саме з цих міркувань було обрано дизайн позначок. Дизайн позначок було узгоджено з представниками Українського товариства сліпих. Він відповідає вимогам ДБН. Вони розташовані на перилах сходів на кожному поверсі.

Прохання не пошкоджувати їх, та інформувати зацікавлених осіб про нові можливості, які надає СНУ ім. В. Даля для осіб з інвалідністю.

Дякуємо за розуміння та співпрацю!

Якщо є питання звертайтесь за консультацією: Андрій Жидков, радник консультативної ради з питань соціальної єдності при ПРООН. Пишіть в лічку на

https://www.facebook.com/abzhidkov та з Вами обов'язково зв'яжуться.

Нижче інформація по показчикам, яку можна використовувати на практиці.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Наліпки:

Image

Image

Пояснення

Покажчики кріпляться на внутрішніх перилах сходів.

Бажано щоб колір буф жовтим а цифри та тактильні крапи чорними. Можна фарбувати фарбами, що стійкі до витирання.

Відстань від кінця перил біля 50 мм.

Кріпляться на клей з додатковою фіксацією 4 саморізами 3х12 мм.

Розташування таким чином, щоб для людини, яка стоїть обличчям до перил було зручно читати.

Бажано поруч приклеїти наліпку (файл «наліпки»), яка перший час буде роз’яснювати людям що це і для чого призначене. Також бажано одночасно розмістити роз’яснюючи об’яви (приклад у файлі «об’ява»)на дошках оголошень. Це дозволить зменшити прояви вандалізму щодо покажчиків та провести просвітницьку роботу.

Макети для використання та всю вищевказану інформацію можна скачати за пасиланням тут: 

https://drive.google.com/drive/folders/1qY9A-njnEN...


Читайте наші новини на телеграм каналі

11:15
660
No comments yet. Be the first to add a comment!