Відкриті лекції проекту «15х4»

Відкриті лекції проекту «15х4»

7 травня в«GreenLab» відбулися відкриті лекції проекту «15х4».

«15х4» – це рух молодих вчених і популяризаторів науки. Він був заснований в Харкові влітку 2015 групою ентузіастів і любителів науки. На даний момент регіональні відділення «15х4» працюють в більш ніж 20 містах України, Росії та Молдови. Мета «15х4» – створити великий рух популяризаторів науки, які могли б поширити саму ідею популяризації. Зараз товариство налічує понад 500 лекторів і волонтерів в Україні та за кордоном. Це відкритий лекторій, в якому можуть взяти участь представники науки і просто люди, що володіють достатніми знаннями в певній галузі і захоплені ідеєю популяризації науки. Проходить у форматі чотирьох доповідей по 15 хвилин на різні теми. 

Зображення

Цього разу було обговорено такі теми:

15 хвилин про антибіотики

Лектор: Надія Купіна-Скурідіна, м. Сєвєродонецьк

У 1928 році Олександр Флемінг відкрив пеніцилін завдяки випадковості, за що отримав Нобелівську премію. В наші дні Всесвітня організація охорони здоров'я стурбована появою безлічі суперінфекцій. Ця лекція про те, як працюють протимікробні препарати, коли варто їх застосовувати і про небезпеки, пов'язані з ними.

15 хвилин про те, чому ми більше не літаємо на Місяць

Лектор: Вадим Скумбрієв, м. Сєвєродонецьк

Цим питанням задається багато з тих, хто хоч іноді дивиться в небо. І дійсно, чому? Адже літали ж в шістдесяті, шість разів висаджувалися, а тепер? Чому б просто не побудувати нову ракету, новий «Аполлон», адже все є! Деякі навіть щиро думають, що ця дивина – свідоцтво на користь фальсифікації польотів на Місяць. На жаль, вони помиляються: насправді все ще гірше.

15 хвилин про види і матеріали для 3D друку

Лектор: Роман Тикін, м. Харків

Існуючі види та способи 3D друку: як це влаштовано, як працює. Які матеріали доступні для даної технології, які є перспективними. Як здійснюється контроль технологічних параметрів. Все це ви дізнаєтеся з моєї лекції.

15 хвилин про вторинну переробку

Лектор: Олександр Семченков, м. Харків

Сміття. Навколо тільки й розмов про нього. Давайте разом спробуємо розібратися у всій безлічі варіантів вирішення проблеми, простежимо ланцюжок товарообігу і утилізації. На лекції крім аналізу проблеми, я спробую представити образи майбутнього і можливого сьогодення, в якому вирішена проблема вторинної переробки.

Мультихаб «GreenLab» створений ГО «Фундація «Простір» разом зі Східноукраїнським Національним Університетом імені Володимира Даля за підтримки Проекту ПРООН «Відновлення врядування та примирення в охоплених конфліктом громадах України». 

Зображення

Зображення

Зображення


Читайте наші новини на телеграм каналі

17:41
340
Немає коментарів. Ваш буде першим!