Ефективна профілактика та протидія гендерно зумовленому та домашньому насильству через аутріч-роботу

Ефективна профілактика та протидія гендерно зумовленому та домашньому насильству через аутріч-роботу

Тренінг за  підтримки Фонду народонаселення ООН (UNFPA) пройшов для соціальних працівників громадських організацій Луганської області 11-12 березня в місті Святогірськ.

Протягом двох днів висококваліфіковані тренери: ДаніелаДрагічі, експерт з адвокації, та ЕленаМікеу, експерт з питань запобігання та протидії гендерно зумовленому насильству від Східноєвропейського інституту репродуктивного здоров’я (Румунія) надали велику кількістькорисної інформації пов’язаної із гендерно зумовленим та домашнім насильством.

Було розкрито суть поняття «домашнє насильство», його види, цикл насильства та його динаміка, ознаки насильницької поведінки, вплив на здоров’я та соціальні наслідки ГЗН (Гендерно зумовлене насильство). Багато уваги тренери відвели темі залученнядо профілактики та мобілізації громади щодо протидії ГЗН, надавшиприклади з власного досвіду розбудови суспільної мережі. Розповіли про переваги мережі як форми самоорганізації у громаді, її створення та розвиток, а також заходи щодо її підтримки.

Багато уваги було відведено відповідальності громади у сфері надання допомоги особам постраждалим від насильства та роботі з кривдниками: організація первинного контакту та опитування, оцінка ризиків та створення плану безпеки, групова підтримка, робота з особливими випадками/клієнтами (люди з обмеженими фізичними можливостями, члени сімей учасників АТО/ООС, діти, особи із певними видами залежності).

Ганна Висоцька, координатор Фонду ООН у галузі народонаселення, надала інформацію, щодо притулків та кризових центрів, як моделей надання послуг постраждалим від насильства та розповіла про нормативне підґрунтя запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі в Україні.

Протягом всього тренінгу було багато практичних завдань, групової роботи, креативних вправ та рухливих хвилинок, що зробили ці два дні незабутніми та цікавими.

Image

Наприкінці заходу всі учасники отримали сертифікати участі, які свідчать про поповнення багажу знань, та багато позитиву!


Читайте наші новини на телеграм каналі

11:36
319
No comments yet. Be the first to add a comment!