Громадськість Луганщини на Всеукраїнській конференції "ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ - ГРОМАДИ - СПАДЩИНА".

Громадськість Луганщини на Всеукраїнській конференції "ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ - ГРОМАДИ - СПАДЩИНА".

П'ять громадських організацій з Луганщини увійшли до Всеукраїнської мережі для підтримки громад зі спадщиною. Про напрацювання та плани йшлося на Всеукраїнській конференції «Децентралізація, громади, спадщина», що пройшла 8 лютого в місті Київ.

У Всеукраїнській конференції «Децентралізація, громади, спадщина»  прийняли участь представники законодавчої та виконавчої влади, міжнародних мереж, профільних установ та організацій, що працюють у сфері культурної та природної спадщини України, представники органів місцевого самоврядування малих громад України, міжнародні донорські організації, представники експертних та дослідницьких інституцій у сфері культурної спадщини, а також учасники мережі організацій громадянського суспільства для підтримки громад зі спадщиною, що була створена в рамках реалізації окремого проекту  Агенції з розвитку приватної ініціативи (м. Івано-Франківськ) за фінансової підтримки Посольства Великої Британії.

Image

Учасники ділилсь досвідом у своїх доповідях, яким вдається зберігаючи культурну спадщину свого населеного пункту, використовувати її потенціал для економічного зростання території, будувати кампанії приватно публічного партнерства.

Image

Представники чотирьох міністерств (культури, регіонального розвитку, економіки, екології та природних ресурсів) відверто говорили про якість проектів та інвестиції у культурну спадщину, обговорювалися питання щодо вдосконалення нормативного середовища. І треба сказати, що мережа ОГС під керівництвом Агенції з розвитку приватної ініціативи зробили потужну працю у сфері аналізу проблем у законодавчому регулюванні збереження та управління культурною та природною спадщиною в Україні -  аналіз вітчизняного законодавства щодо спадщини – що і яким чином врегульовано, у чому – суть проблем. І головне – як концептуально покращити статус кво, зробивши крок у майбутнє, від охорони та захисту – до ефективного управління, розвитку та збереження. Все тут за посиланням -  https://taif.org.ua/…/…/02/Heritage_Legislation_Analyses.pdf

Image

"Є надія, що профільні міністерства почують надважливі рекомендації. А сьогодні, на мою думку, міністерства зараз намагаються реформуватися, бути ближче до людей, ніж деякі керівники на місцях, для яких думка громади це пустий звук" — Оксана Очкурова, ГО «Центр спільного розвитку „Дієва громада“, м. Старобільськ.

»Коли ти усвідомлюєш, що ти — не один, і що це не утопія, а просто довгострокова, але абсолютно грамотна стратегія" — Лада Меланій, експерт ГО «Агентство з розвитку приватної ініціативи, м. Івано-Франківськ.

Image

»Соціальна єдність громадськості у питаннях відстоювання прав, публічний та ефективний діалог — запорука успіху будь-якої справи, та тому приклади успішних ініціатив збереження нематеріальної спадщини на Луганщині можуть стати прикладом і для інших. А навчальні візити ПРООН для громад Луганської та Донецької областей, які саме на Івано-Франківщину відбувались під координацією Лади Меланій, «відкрили очі» та надали приклад та надхнення у питаннях збереження культури та традицій багатьом активістам з Луганщини та вже дають свої результати" — Ганна Борова, радник ПРООН.

Image


Читайте наші новини на телеграм каналі

22:04
459
No comments yet. Be the first to add a comment!