Луганщина приймає гостей Всеукраїнського театрального фестивалю «СвітОгляд»

Луганщина приймає гостей Всеукраїнського театрального фестивалю «СвітОгляд»

23 вересня за ініціативи Луганського обласного академічного українського музично-драматичного театру і офіс ПРООН м. Сєвєродонецьк приймав гостей з Миколаївської та Херсонської областей — 39 осіб, що прибули в рамках проведення Всеукраїнського театрального фестивалю «СвітОгляд».

Гості, що прибули – це колектив Миколаївського академічного українського театру драми та музичної комедії весь перший день, 22 вересня 2018 року, провали у дорозі. А вже наступного дня їх знайомили з Луганщиною, екскурсії містом, візит до театру та до офісу ПРООН в м. Сєвєродонецьк. Тут їм розповіли про роботу, яка відбувається в Луганській області за допомоги ПРООН, поточні результати та перспективи, у тому числі й напрямку соціальної єдності, яка пов’язана і з культурним життям населення та громад в цілому. 

Зображення

Представники СНУ ім. Володимира Даля — Наталія Держак та Євген Овчаренко розповіли про настрої населення та дослідження самоідентифікації жителів Луганщини, про спільну роботу влади, громадськості та науковців щодо покращення її сприйняття, позиціювання та брендування. Спеціалісти ПРООН розповіли про спільну ініціативу ПРООН з Луганським обласним академічним українським музично-драматичним театром щодо організації по сільським громадам вистави “Лавина” та важливість підвищення рівня толерантності та культурного надбання в локальних громадах в такий не простий час.

Зображення

Гості з задоволенням продивились брендовані відео про Луганську область, отримали подарунки та оглянули віртуальний тур — travel box “Луганщина. МОЯ».

Зображення

А вже 23 та 24 вересня розпочато перші вистави фестивалю “Хазяїн” (І. Карпенко-Карий; режисер-постановник: М. Голенко) та “Конотопська відьма” Луганського обласного академічного українського музично-драматичного театру.

Як звісно, на фестивалі театрального мистецтва «СвітОгляд», який приймає Сєвєродонецьк протягом 23-30 вересня поточного року, представлять театр у розмаїтті форм і жанрів, пластів драматургії в оригінальному погляді режисерів.

Тож, 12 театральних колективів з Дрогобича, Києва, Львова, Маріуполя, Сєвєродонецька, Сум, Херсону, Чернігова та гість фестивалю з Ізраїлю покажуть програму, яка включає вистави майже всіх основних театральних жанрів, дві моновистави, пластичний перфоманс. Здебільшого це класичні українські твори в новаторській постановці, а також три п’єси сучасних авторів.

Локації фестивалю включатимуть сцену Луганського обласного академічного українського музично-драматичного театру, сцену Сєвєродонецького міського Палацу культури та парк активного сімейного відпочинку «Фієста».

Започаткований Луганським обласним академічним українським музично-драматичним театром фестиваль відбуватиметься у 2018 році вперше.

Фестиваль має на меті привернути увагу театральної спільноти України до нашої області, познайомити її жителів з кращими здобутками сучасного театрального мистецтва.

За ходом Фестивалю слідкуйте на його спеціальній сторінці у Фейсбуці тут:

https://www.facebook.com/svitteatru/

Зображення


Читайте наші новини на телеграм каналі

16:41
430
Немає коментарів. Ваш буде першим!