Фестиваль "Музику чути крізь стіни" пройшов, але залишив ще на довго купу позитиву!

Фестиваль "Музику чути крізь стіни" пройшов, але залишив ще на довго купу позитиву!

З 30 серпня по 02 вересня 2018 року в м. Сєвєродонецьк проводився Фестиваль «Музику чути крізь стіни». Запросили багато іноземних гостей, гостей з різних регіонів України та всіх куточків Луганської області, для спільної роботи над постановкою і прем'єрою опери В. А. Моцарта «Дон Жуан». А в Сєвєродонецьку ці три дні для гостей за підтримки ПРООН створювали Фест-простір і атмосферу для знайомства з містом та областю відповідно до ідеї Фестивалю, яка об'єднала багатьох партнерів та належить координаторам цієї чудової події з Німеччини и та Луганській обласній державній адміністрації.

Фестиваль досяг своєї мети, бо протягом трьох днів, через особисте спілкування і контакт один з одним (понад 500 учасників з України, Німеччини, Англії, Франції, Білорусі, Польщі та Литви), зібравшись в м. Сєверодонецьк відчули ту силу, яку дає міжнародне, міжкультурне, мультимовне спілкування, зруйнували ментальні та інші бар'єри, що існують в суспільстві.

Зображення

Цей захід став символом надії на мир і взаєморозуміння.

Для гостей 31 вересня, що прибули до Луганщини організували зустріч в “Будинку ООН”.

Зображення

Потім пішою екскурсією довели гостей до будівлі СНУ ім. В. Даля.

Зображення

Там спілкувались під час круглого столу на тему “Життя “до”, “під час” та “після” відверто та без прикрас.

Зображення

У вечорі на площі біля Міського палацу культури міста Сєвєродонецьк 7 місцевих рок-гуртів та неформальних музичних обʼєднань Луганської області з міст: Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Рубіжне, Старобільськ за сприяння ГО “Луганський прес клуб” організували рок-концерт “Рок-музиканти за мир та справедливість!”.

Публічні заходи 31 серпня та вуличні локації 1 вересня в рамках Фестивалю були організовані за підтримки Програми розвитку ООН за її напрямком роботи “громадська безпека та соціальна єдність”, спеціалісти якої залучились до самого Фестивалю за пропозицією його координаторів з Німеччини та Луганської облдержадміністрації. Хоча “стрижнем” самого преокту Фестивалю була та є постановка і прем'єра опери «Дон Жуан» у Сєвєродонецьку — грандіозна культурна подія в житті Луганської області.

Зображення

Близько 3000 відвідувачів загалом протягом трьох днів зустрічались та обмінювались думками, приймали участь в роботі вуличних локацій Фестивалю 1 вересня, що був організований перед вуличним показом Опери Дон Жуан на площі Миру біля Сєвєродонецької міської ради та через всю паркову алею саме до Луганського обласного академічного українського музично-драматичного театру, де паралельно в театрі та на площі о 18.00 було розпочато показ самої опери “Дон Жуан”.

Зображення

Слід зазначити, що 1 вереня вуличні локації Фестивалю були організовані атким чином, щоб створити простір та атмосферу для спілкування і знайомства з містом для іноземних гостей, гостей з різних регіонів України та всіх куточків Луганської області. 

Зображення

При цьому, ще показати населенню міста, що роблять партнери – неприбуткові організації та міжнародна спільнота для розвитку креативного мислення у дітей т амолоді, популяризації та знаття стереотипів о Луганській області. Тому цікаво придумана триденна програма Фестивалю сприяла загальної організації, бо працювали різноманітні вуличні локації, про якій йдеться коротко нижче.

Зображення

Локація «Майстерня імідж-студія «Луганщина. МОЯ», Сувенірна “Бренд-лавка” та “Прінт-студія”. 

Зображення

ЇЇ організатори: ГО «Суспільна думка», ГО “Агентство стійкого розвитку Луганського регіону”, дитяча студія “Фото-магія”, ГО “Фундація “Прострір”, ГО “Кремінська бізнес-асоціація» та Департамент масових комунікацій Луганської ОДА та Програма розвитку ООН, запрошували всих, хто хотів прийняти участь у розигриші брендових сувенірів, сфотографуватись із моделями та придбати брендовий канлендар “Новоайдарщина привітна”, зробити чудові професійні фото та отримати їх на згадку на фоні брендових прес-волів та ролл-апів чудових громад Луганської області.

Зображення

Зображення

“Прінт-студія” допомагала всім, хто хоче на свої речі (футболки, кружки та ін. ) нанести лого Фестивалю та інші прінти. Тут же парцювала “Сувенірна “бренд-лавка” – для видачі призів переможцям інших локацій за пред’явленням спецжетону. Різноманітні призи та подарунки отримали 300 осіб.

Зображення

Під час Фестивалю всім делегаціям від громад, що приїхали з області (Старобільськ, Біловодськ, Білокуракине, Сватове, Кремінна, Мілове та інше) було вручено персональні брендові ролл-апи.

Зображення

Локація «Граємо в доросліу гру «Світ громад» була популярна у представників громад-гостей міста та організована Українським Фондом соціальних інвестицій, і ЛОБО “Фонд Громад Луганщини “ХОРС”. Бо там представники органів влади, громадські лідери та представники міжнародних організацій дійсно вчились граючі упарвляти територіями та розвивати їх.

Зображення

Локацію «Квест та вікторіна “Цілі розвитку тисячоліття. Ціль 16 «Мир та справедливість» організував СНУ ім. В. Даля та ГО “Фундація “Прострі” .

Зображення

За підсумками квеста студенти та молодь, що грали в командах отримали призи від ПРООН.

Зображення

Локацію «Руханка «Ми за мир та справедливість» організував Благодійний Фонд «Карітас Сєвєродонецьк», де 50 дітей одразу вивчили на місті танок та станцювали його. Можна побачити на відео. Там же, можна побачити як працювала локація ГО «Громадський Дім» и з цікавим майстер-класом “Розмальовки подарункових пряників” , активісти якої і підготвували цей чудовий віде сюжет. Загалом тут побувало за три години 80 дітей.

Особливим попитом користувалась на Фестивалі локації «Студія інновацій «Travelbox » та інсталяція “Дерево побажань громадам, які залишись на непідконтрольній уряду України території”, які організували Агентство регінального розвитку Луганської області та Агентство стійкого розвитку Луганського регіону. Тут всі, хто бажав знайомились з технологією “Travelbox” та побували в “віртуальному турі”.

Зображення

Також всі бажаючі на спеціально-інстальованому “дереві побажань” повісили свої думки та побажання громадам, що залишись на “непідконтрольній” Уряду України території.

Зображення

Рядом працювала локація “Всі ми різні, але всі ми рівні. Працююємо розважаючись”, організована Луганською Асоцiацiєю органiзацiй осіб з інвалiднiстю, Фондом людей з інвалідність “Довіра України”, Департаментом соціального захисту населення Луганської облдержадміністрації.

Зображення

Тут всіх заохочували призами від дітей з інвалідністю, які наочно показували, що вони можуть разом зі всіма працювати.

Зображення

Дітки тут же на місці збирали фірмові брелоки та інші сувеніри Фестивалю.

Зображення

Зображення

А також приймали участь в різноманітних акціях та заходах Фестивалю.

Зображення

Креативна локація “Стрит-арт “Розмалюнки дітей з контактної лінії «сірої зони” в „кольори“ праювала цілеспрямовано під керівництвом Яна Птушко та його помічників “профі-муралістів”. 

Зображення

Заздалегідь до локації ПРООН запросила 63 особи з числа дітей та молоді своїх громад-партнерів — Станиці-Луганської, Попасної, Золотого. Діти та дорослі попередньо були сформовані в окремі групи та навчалися навичкам “муральної майстерності”, одягаючі в “краски миру” спеціально підготволених для цього великих іміджевих героїв — символів Луганської області – бабака, лисицю та коня. 

Зображення

Наприкинці стрит-арту всі могли на згадку сфотографуватися біля розмальованих фігур.

Окрім того, працювали локації для малечі. Так, «Дітки — Цукерки» запрошували всих грати в: «Лабіринт», «Хрестики — нулики», «Дженгу» та інші ігри, що вчать дітей думати, виробляти стратегію, радитися, швидко приймати рішення. Переможці та учасники заохочувались призами від ПРООН.

»Малишляндія" та “Модна Кроха” запрошували всіх, хто бажав прийняти участь в анімаційному шоу з ростовими ляльками та казковими персонажами. Хто бажав, танцював, грав в вікторини, квести та катався на електромобілях і гіроскутерах, робив «Аква Грімм» та фотографувався в дитячій фотозоні .

Кожні 3 години відбувались тут же на 15 хвилин перформанси «Музику чути крізь стіни!», організовані Луганським обласним академічним українським музично-драматичний театром. Глядачів було маса, бо сучасну постанову, прикрашену цікавими декораціями, грали професійні актори.

Зображення

Перед «Бульваром майстрів», що простягнулась по парковій зоні до самого театру, була локація “Живе виконання класичної музики”. 

https://www.facebook.com/luganschina1/videos/19283...

Організували це дійство — КЗ «Сєвєродонецький міський Палац культури», відділ культури Сєвєродонецької міської ради та Луганська обласна філармонія, майстри, що прибули зі всієї області. Всі охочі могли ознайомитись з творчістю майстрів та придбати чудові авторські вироби.

Зображення

Окрема локація «Презентація ідей малих громад» була представлена тими, хто тільки починає кроки до створення малого виробничого бізнесу у малих громадах. 

Зображення

Декілька виробників влаштували «Виставу меду» та інших виробів «домашнього» виробництва.

З села Боброве Борівської селищної ради привезли сирні вироби з козячого молока та інше. Ці люди та їх громади відрізняються активністю та залучають до своєї діяльності внутрішньо-переміщених осіб та дітей-сиріт.

Зображення

На локації «Голос жінки має значення» її організатори з ГО “Сєвєродонецьке агентство розвитку громади” та учасники громадського проекту “Голос Жінки Має Силу”, що працюють в рамках Програми по відновленню миру і діалогу для внутрішньо переміщених осіб, зібрали волонтерів та готували «кошики» для висидки рослин в міському парку під час акції «Зроби свій внесок — прикрась парк міста».

Зображення

Локація “Громадьскі платформи та медіа за мир і справедливість” включала інсталяцію місцевого майстра із заліза “Мир та краса збереже світ”, яку запропонував Кризивий медіа-центр “Сіверський Донець». Сподіваємось, що скоро залізна фігура “Мир та краса збереже світ” буде подарена від ПРООН місту та встановлена в парковій зоні біля міського Палацу культури.

Зображення

А тренери ГО “Медіапростір” та CityHUB тут же проводили тренінг для журналістів навчанні користуванню онлайн-платформою “Громадськість Луганщини”.

Про ці та інші локації тут же журналісти створили невеличкий ролік. Його можна продивитися тут:

Зображення

Зображення

А активістиГО «Агентство стійкого розвитку Луганського регіону» самоорганізовували всих для «зібрання цілком Луганщини», бо дорослі пазли були дуже трудні, як й те, щоб зібрати разом нашу Луганщину.

Зображення

Луганщина. МОЯ. Привітна, різноманітна…

Інформаційний партнер Фестивалю, UA: Донбас,створив окреме чудове відео про його публічні заходи. 

Дивиться тут: 


Читайте наші новини на телеграм каналі

18:45
1027
Немає коментарів. Ваш буде першим!