Дискусія “Iмунітет до роз’єднання. Чому соціальна згуртованість є відповіддю”

Відео з ІХ Форуму розвитку громадянського суспільства України ІМУНІТЕТ ДО ІЛЮЗІЙ, що відбувся 12 грудня 2020 року.

  Спікери:
  – Рустам Пулатов, керівник компоненту з громадської безпеки та соціальної згуртованості, Програма ООН із відновлення та розбудови миру
  – Марина Попатенко, заступниця Міністра молоді і спорту України
  – Юлія Тищенко, керівниця Програми підтримки демократичних процесів Українського незалежного центру політичних досліджень
  – Світлана Агаджанян, ГО “Точка доступу”, членкиня Мережі хабів України
  – Олександра Романцова, Центр громадянських свобод
  – Ганна Борова, Спеціалістка із соціальної згуртованості, ПРООН

  Модератор:

  – Андрій Куликов, журналіст, редактор, експерт у сфері радіо, телебачення і медіа, посланець толерантності ПРООН

  Детальний опис:

  Соціальну згуртованість часто називають “клеєм”, що тримає суспільство в єдності.

  Це поняття відноситься як до горизонтальних відносин між різними суспільними групами, так і до вертикальних відносин між людьми та владою. Зусилля для забезпечення соціальної згуртованості часто зосереджуються на гарантуванні того, щоб кожен мав відчуття приналежності до громади, тісного зв’язку з іншими членами громади. Слабкі зв’язки у будь-якому з цих вимірів можуть створювати проблеми. Слабка горизонтальна згуртованість часто призводить до конфлікту, натомість результатом слабкої вертикальної згуртованості нерідко стає брак довіри між населенням та урядом. Україна, звісно, давно має горизонтальні розколи у сфері соціальної згуртованості – між групами політичних опонентів або географічними регіонами, між вразливими групами, як-то етнічні меншини, між сільським і міським населенням, між молоддю та людьми старшого віку, між чоловіками та жінками. Натомість у вертикальному вимірі існує суттєвий розрив між біднішим робітничим класом та ще не достатньо зміцнілим середнім класом, а також між середнім класом і великим бізнесом та політичними елітами. Попри зусилля, яких докладають міжнародні організації і партнери, концепція соціальної згуртованості маловідома багатьом організаціям громадянського суспільства в Україні, які можуть і повинні бути активно залученими у процес розбудови національної єдності і сприяння мирному вирішенню конфліктів. Мета цієї дискусії на Форумі – ознайомити учасників Форуму із загальними поняттям соціальної згуртованості, поділитися новими знаннями і винесеними уроками – щоб забезпечити чітке, цілісне і спільне розуміння цієї концепції у всіх учасників. Провести обговорення й напрацювати ідеї щодо того, як організації громадянського суспільства можуть посилити соціальну згуртованість і національну єдність, зокрема зосереджуючи більшу увагу на сприянні діалогу, толерантності, а також заохочуючи людей брати активну громадянську позицію. Запропоновані питання для обговорення:

  – Що таке соціальна згуртованість і чому вона є важливою?

  – Що таке горизонтальна і вертикальна соціальна згуртованість? Яких заходів можна вжити для посилення такої згуртованості?

  – Обговорити і запропонувати практичні шляхи, як організації громадянського суспільства можуть посилити соціальну згуртованість, а також культуру ведення діалогу й інклюзії.

  – Як толерантність, інклюзія і метод ненасильницької комунікації можуть посилити згуртованість у суспільстві?

  – Інвестування у громадянську участь молоді як спосіб усунення розколів у суспільстві.

12:38
1025
Немає коментарів. Ваш буде першим!