Громадськість Донецької, Луганської, Запорізької, Дніпропетровської, Херсонської областей

Міні ініціатива "Увага! Діти на дорозі"

Міні ініціатива  "Увага! Діти на дорозі"

Міні ініціатива «Увага! Діти на дорозі» підтримана ПРООН за напрямком роботи по соціальній єдності  — це Історія успіху ГО «Громадянська ініціатива інтелігенції Сватівщини» м. Сватове, Луганської області. 

Поведінка дитини на дорозі часто є непередбачуваною та неочікуваною, тож з метою збереження життя та здоров’я юних учасників дорожнього руху слід бути особливо уважними до маленьких пішоходів.

В м. Сватове Луганської області місця пішохідних переходів до Сватівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 та НВК «Сватівська ЗОШ І. ст. – гімназія» розташовані на ділянці автодороги державного значення Р-07 Чугуїв-Мілове (через Старобільськ), рух на яких є жвавим. З метою уникнення ДТП за участю школярів заклади освіти встановлювали чергування поблизу пішохідних переходів, забезпечували групи дітей прапорцями для безпечного перетину дороги, проте певних результатів це не давало, спричиняло постійні конфлікти водіїв і пішоходів, місцевих жителів і ВПО.

За ініціативи заступника голови Сватівської РДА Лемешко Г.А, яка в рамках проекту відвідала Естонію і мала можливість познайомитися з досвідом перетину автомобільних шляхів дітьми в європейських країнах, ГО «Громадянська ініціатива інтелігенції Сватівщини» було прийнято рішення взяти участь у Проекті «Відновлення врядування та примирення в охоплених конфліктом громадах України» та його конкурсі на навчання та надання фінансування для проекту «Увага! Діти на дорозі!».

Даний проект згенерував роботу місцевої влади та громадськості, активістів та небайдужих громадян, що допомогло об’єднати зусилля заради важливої спільної справи.Висловлюємо щиру дяку всім, хто долучився до нашої ініціативи та допоміг у втіленні проекту в життя: заступнику голови Сватівської РДА Лемешко Г.А., Сватівському міському голові Рибалку Є.В., директору ДП "Луганський облавтодор" Коротуну О.Б., першому заступнику начальника Служби автомобільних доріг у Луганській області Владико А.К., керівнику філіі "Сватівський райавтодор" Бєліку І.М., начальнику відділу освіти Сватівської РДА Юхновець О.П.

Проектом «Увага! Діти на дорозі!» передбачено встановлення 4 «Фігурок школяра» в місцях пішохідних переходів до Сватівська ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 та НВК «Сватівська ЗОШ І. ст. – гімназія», бо вони розташовані на ділянці автодороги державного значення Р-07 Чугуїв-Мілове (через Старобільськ) та придбання 300 світловідбиваючих жилетів для учнів початкових класів Сватівщини, які будуть використовуватися при організації екскурсій, походів тощо.

Робота над реалізацією проекту тривала протягом трьох місяців і включала в себе кілька етапів:

  • І етап: просвітницько-агітаційний, під час якого було проведено просвітницьку роботу щодо безпечного пересування школярів через проїжджі частини автомобільних доріг;
  • ІІ етап: встановлення фігур дітей-пішоходів («Фігурок школяра»);
  • ІІІ етап: підсумковий - передача жилетів закладам освіти Сватівщини.

Впевнені, що дані макети постійно будуть привертати увагу водіїв, наголошувати на тому, що цю ділянку дороги часто перетинають діти і потрібно зменшити швидкість, а світловідбивні жилети зроблять рух дітей безпечним.

Підготовлено активом ГО «Громадянська ініціатива інтелігенції Сватівщини» 


"Слід зазначити, що аналогічні, тільки оранжеві фігурки громадські активісти Луганщини та Донеччини побачили вперше в м. Вінниця, куда їздили по обміну досвідом у візитах, організованих ПРООН. Та це дійсно гарно, що тепер і в Луганській області є такі, ще й брендового кольоро області. Гарно, що позитивний досвід переймається, значить візити проходять не дарма" - зазначила Ганна Борова, радник з питань примирення та соціальної єдності ПРООН. 

Історія підготовлена її автором, а міні ініціатива реалізована за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН), Проекту "Відновлення і примирення в охоплених конфліктом громадах України", який реалізується за підтримки Уряду Швеції і Швейцарської конфедерації. Погляди, думки, висновки та інша інформація, що представлені в цій публікації, не обов'язково відображають точку зору ПРООН, за винятком випадків, коли безпосередньо вказано, що ПРООН є автором тексту.


Читайте наші новини на телеграм каналі.

10:04
761
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!