Громадськість Донецької, Луганської, Запорізької, Дніпропетровської, Херсонської областей

Про цікавий міні проект «Український розмовний клуб «Файно» шукає друзів»

Про цікавий міні проект «Український розмовний клуб «Файно» шукає друзів»

Проект «Український розмовний клуб «Файно» шукає друзів» - Історія успіху ГО «Український розмовний клуб «Файно» м. Краматорськ Донецької області.

Мета проекту: максимальне залучення сільських громад до питань повсякденного спілкування завдяки активному використанню інструментів культурної дипломатії з метою соціальної єдності та примирення.

Єднання у громадах Донецької області через спільні заходи.

Діалог через освіту та культуру створює унікальну можливість поєднувати зусилля різних людей для створення чогось спільного.

Порушення питань соціальної єдності та примирення та визначення шляхів подальшого співробітництва з метою обміну інформацією та досвідом.

Під час реалізації проекту були проведені заходи у 4 громадах: смт Новгородське Торецької міської ради та селах Олександро-Калиновому Костянтинівського району, Званівці Бахмутського району, Прелесному Слов’янського району.

В залежності від умов локації під час заходів відбувались або одночасно в різних приміщеннях, або по черзі в одному приміщенні.

Робота відбувалась по локаціях:

  • Експрес-урок з української мови з елементами ручних робіт
  • Майстер-клас «Лялька-мотанка»

Працювали через заходи:

- дискусія на тему: "Що кожен із нас називає домівкою і простором і як впливає на нас зміна нашого простору (дому). Чи є поняття «переселення» позитивним чи негативним явищем?"

- тренінг: "Основи інформаційної гігієни в умовах гібридної війни".

- психологічний лекторій: "Психологічний баланс особистості. Стрес і депресія як наслідок дисбалансу, та їх профілактика. Методи психологічної самодопомоги".

Заходи відвідало більше 300 чоловік, з яких було зареєстровано 146. (Більшість присутніх обережно ставляться до надання особистих даних та відмовляються реєструватись).

Під час зустрічі у Званівці цікаво було почути історії переселенців початку 50-х років від їх нащадків.

У двох із чотирьох заходів активну участь брали представники місцевого самоврядування (смт Новгородське та село Званівка).

У двох громадах виокремлено активні громадські організації, які сприяють позитивному іміджу своїх громад, проводять культурні та інші заходи (ГО «Енеїда» с.Олександро-Калинове, ГО «Чарівні Руни» с.Званівка).

Щодо досягнень: у результаті проекту в Новгородському селищна рада провела засідання з представниками фенольного заводу і місцевими підприємцями з питань доступності. А Український розмовний клуб «Файно» отримав запит на подібні зустрічі з відвіданих громад, внаслідок інформаційної роботи (викладення інформації в мережі Фейсбук) з’явилися запити з інших населених пунктів, в тому числі Луганської області.

14 квітня 2018 року с. Олександро-Калинове:

Екскурсія до сільського музею:

Самодіагностика:

Із Олександро-Калиновською громадою:

Родинні майстер-класи завжди емоційні:


21 квітня смт Новгородське.

Знайомство з селищем та його історією:

Майстер-клас із мотання ляльки-Торохтійки:

Заступник селищного голови Тетяна Красько взяла активну участь в прийомі нашої організації:

Пташка Єдності:

28 квітня с. Званівка.

Бойківське село-переселенець на Донеччині:

Із задоволення всі бажали долучитися до майстер-класів:

Заняття з інфорбезпеки – це важливо:

і

знайомство з головою селищної ради:

Лемко-центр на Донеччині:


05 травня село Прелесне.


Майстер-клас у музеї:

Під час подорожі познайомилися з завучем Прелеснянської школи та вже поза проектом 7 червня відвідали шкільний табір із майстер-класом із вишивання та Сахаджа-йогою:

Під час подорожі познайомилися з завучем Прелеснянської школи та вже поза проектом 7 червня відвідали шкільний табір із майстер-класом із вишивання та Сахаджа-йогою.

Історію підготувала:

Оксана Муравльова.


Історія підготовлена її автором, а міні ініціатива реалізована за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН), Проекту "Відновлення і примирення в охоплених конфліктом громадах України", який реалізується за підтримки Уряду Швеції і Швейцарської конфедерації. Погляди, думки, висновки та інша інформація, що представлені в цій публікації, не обов'язково відображають точку зору ПРООН, за  винятком випадків, коли безпосередньо вказано, що ПРООН є автором тексту.

Читайте наші новини на телеграм каналі.

16:43
771
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!