Громадськість Донецької, Луганської, Запорізької, Дніпропетровської, Херсонської областей

Про «Ґендерні стереотипи та упередження» розповідають Амбасадори миру в Костянтинівці

Про «Ґендерні стереотипи та упередження» розповідають Амбасадори миру в Костянтинівці

Тему першого в цьому році Амбсасдорського заходу у Костянтинівському ЗЗСО № 1 восьмикласники обрали самі, коли обговорювали 17 Глобальних цілей сталого розвитку. Тому і відбувся захід: «Ґендерні стереотипи та упередження» відбувся 25 вересня 2019 р. в Костянтинівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1 для 20-ти учасників. 

Цікаво, що обираючи пріоритетні цілі, 100% учнів обирають ціль №16 «Мир. Справедливість та сильні інститути», натомість, виявилось, що найбільш незрозумілою для них є ціль №5 «Ґендерна рівність». Отже, 25 вересня 20 учнів 8-х класів зібрались на тренінгове заняття «Ґендерні стереотипи та упередження». Метою заходу було формування поняття такої важливої соціальної категорії як "ґендер"; виховання засад ґендерної рівності та поваги до прав і свобод кожної статі.

Під час «ґендерного привітання» учні досить критично оцінили власні якості, але вже під час наступної вправи поводились більш розкуто, відверто говорили про свої очікування та побоювання. Аналіз результатів цієї вправи ще раз довів необхідність обговорити стереотипи, які існують у підлітків стосовно жіночої та чоловічої статі, підвести їх до усвідомлення стереотипності уявлень щодо різних статей.

«Місія нездійснЕнна», на жаль, залишилась «нездІйсненою»! Хоча презентації завдань були цікавими і яскравими, але з одним завданням учасники тренінгу не встигли впоратись, бо недоцільно розподілили час і обов’язки. Виявилось, що це той самий випадок, коли поразка вчить більше, ніж перемога. Під час виконання наступних вправ восьмикласники виявили неабияку згуртованість, продемонстрували навички плідного партнерського спілкування.

Вправи «Жили-були», «Що я люблю і що я роблю це не завжди одне й теж саме» допомогли учням рзпізнати стереотипи відносно ґендерних ролей та їх характеристик в історіях та повсякденному житті, визначити вплив ґендерних стереотипів, обговорити традиційні та нетрадиційні ґендерні ролі.

Кожне «голосування ногами» у вправі «Хлопці не плачуть» було приводом для жвавого обговорення, де кожен мав можливість пояснити свій вибір, а гра «Жіноча логіка» змусила критично мислити і, зрештою, усвідомити стереотипність уявлень щодо різних статей, що панують у нашому суспільстві.

Під час останньої сесії восьмикласники вже з легкістю самостійно спростували найбільш поширені ґендерні стереотипи, відповідаючи на питання вікторини «Міф чи правда?» і наостанок створили свій особистий герб, відобразивши власні позитивні риси характеру та особливості особистості.

«Дякую за чудовий день! Цей тренінг допоміг мені дізнатись про гендерні стереотипи, а головне – ми з однокласниками стали ближче один до одного» - сказала Мілана.

«Хочу більше таких занять. Не думала, що у мене стільки стереотипів щодо поведінки і ролей жінок і чоловіків» - відмітила Настя.

«Нові знання, які ми отримали граючи, спілкування, коли можеш бути відвертим, смачна піца! День був надзвичайним! Давайте наступного разу поговоримо, які ще бувають стереотипи і як їх побороти!» - зазначив Микита.

«Я вже почала роботу над помилками! Буду розповідати іншим, як впливають ґендерні стереотипи на наше життя. Ще я дізналась багато нового про своїх однокласників. У нас набагато більше спільного, ніж здавалось» - сказав Солмаз.

«Їздити на авто, займатися хатньою роботою може будь-хто, незалежно від статі. Тепер я знаю це напевно!:)» - вигукнув Станіслав.

Стасенко Станіслава, 

Амбасадорка миру UN RPP,

тренерка та вчителька з  м. Костянтинівка Донецької області,

Костянтинівський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 1.

Захід проводився в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швеції та Швейцарії.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують одинадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Швеції, Швейцарії та Японії.

Читайте наші новини на телеграм каналі.

15:15
455
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!