Громадськість Донецької, Луганської, Запорізької, Дніпропетровської, Херсонської областей

​В День МИРУ ми змагалися по-мирному.

​В День МИРУ ми змагалися по-мирному.

Школи Іллінівської громади з розмахом відсвяткували День Миру. 20 вересня на території РЛП «Клебан-Бик» діти вчилися бути толерантними під час тренінгу «Вчимося жити мирно».

Доводили, що козаки були спритними і кмітливими під час козацького квесту, проходили справжню смугу перешкод з канатами та карабінами. День пройшов цікаво, плідно й жваво. 

Маса позитивних емоцій, радощів,переживань та підтримки. Саме такі заходи зближують та згуртовують учнів шкіл. Сьогоднішній день довів, що шість шкіл громади - це один єдиний колектив,веселих,кмітливих,активних,доброзичливих,дружніх дітей,таких різних ззовні, але таких щирих і добрих,милих і щедрих на підтримку.

В рамках "Дня миру з лідерами учнівського самоврядування шести шкіл Іллінівської громади було проведено 2 тренінги, під час яких ми розв'язували питання дискримінації, гендерних підходів, дружби, відповідальності за тварин та булінгу. 

Тренінги проводились в мальовничому місці нашої громади в заповідній зоні регіонального ландшафтного парку "Клебан-Бик", що біля села Олександро-Калинове та Катеринівка. 

60 дітей громади вправно захищали права людей, розповідали про негативний вплив мови ворожнечі,шукали синоніми на слова,які мають піти з словникового запасу "мирних" людей, бо вказують на стереотипи і кальки, і стають першою сходинкою до дискримінації. 

Під час вправи "Крок вперед" виявилось,що стереотипи мислення є вже сталими, і дітям було важко ломати їх, бо ж так думають їхні батьки, і коли інші діти почали пояснювати,що стереотипи - це не догма, вони погоджувалися, бо дивилися на питання вже під іншим кутом. 

Діти Олександро-Калинівської школи вже звикли до тренінгової форми роботи, теми миних урегулювань і медіації у нас програються та обговорюються часто, тому на цьому тренінгу вони були моїми помічниками, бо на деякі питання відповідали та давали роз'яснення самі. Круто відчувати гордість за них, бо я бачу, що другий рік нашої плідної праці вже дають перші плоди, діти змінюються на краще.

Харченко Діана,

Амбасадорка Миру UN RPP,

Олександро-Калинівська філія І-ІІступенів Іллінівського ОЗЗСО І-ІІІст. з поглибленним вивченням іноземних мов Іллінівської ОТГ Костянтинівського району Донецької області.Захід проводився в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швеції та Швейцарії.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують одинадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Швеції, Швейцарії та Японії.

Читайте наші новини на телеграм каналі.

22:05
385
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!