«Інклюзивна мережа громадських радників Луганської області» відвідала місто Попасне.

«Інклюзивна мережа громадських радників Луганської області» відвідала місто Попасне.

12 червня в рамках реалізації проекту «Інклюзивна мережа громадських радників Луганської області» представники громадської спілки «Луганська асоціація організацій людей з інвалідністю» відвідали місто Попасне.

В процесі роботи гості громади міста Попасне, що приїхали на діалог о проблемах в сфері інклюзії та сфери захисту прав людей з інвалідністю, "помімо волі", порівнювали два міста, які знаходяться поблизу лінії розмежування, де постійно чутно звуки бойових дій. Порівнювали й побачили, як спільні проблеми так і значну різницю (мається на увазі Станиця Луганська та Попасне).

Приємне вразили в м. Попасна рівень організації нашої роботи, особливо в частині місця проведення. У себе нас привітала місцева бібліотека і вона нас вразила. Міська бібліотека на лінії розмежування не просто світла, чиста, з неймовірно гарним книжковим фондом – вона доступна. 

Так є деякі недоліки це не універсальний дизайн, але це приміщення де будь яка людина зможе отримати послуги, доступна будівля, доступна санітарна кімната, література для різних людей. Варто зазначити, що приведення бібліотеки у відповідність до сучасних норм в тому числі й доступності здійснено за рахунок коштів міжнародних організацій, за підтримки Уряду Японії, але розуміння такої потреби це напевне заслуга влади. 

Реалізація цього проекту це в першу чергу розуміння потреби свої громадян, розуміння, що дійсно сприятиме розвитку міста, адже освідченні люди – це найголовніша цінність кожної громади.

"Одночасно в процесі роботи ми виявили, що не має громадської організації яка б опікувалась питаннями соціального захисту осіб з інвалідністю. Наші місцеві партнери розуміють необхідність розбудови громадянського суспільства, ми сподіваємось, що побудовані зв’язки сприятимуть реалізації намічених цілей. У свою чергу ЛАООІ готова надавати допомогу та підтримку та сприяти діалогу влади та громадськості в місті та в районів в цілому. При обговорені проблемних питань ми ще раз впевнились, що і тут є проблеми, які можна назвати типовими для всієї області. Але розуміння місцевої влади, ті заходи, які тут вже здійснюються та й взагалі саме місто нас в котре приємно вразили. Люди з якими ми спілкувались підтримують нас і розуміють, що «громадський радник» дійсно може сприяти вирішенню багатьох проблем на місці, найголовніше сприятиме діалогу між владою різних рівнів та людьми" - Микола Надулічний, голова Громадської спілки «Луганська асоціація організацій людей з інвалідністю».

Ця ініціатива реалізується Громадською спілкою «Луганська асоціація організацій людей з інвалідністю» в рамках Проекту «Інклюзивна мережа громадських радників Луганської області» і фінансується Програмою ООН із відновлення та розбудови миру (UN RPP) в Україні. Програма ООН із відновлення та розбудови миру (UN RPP) — багатостороння донорська рамкова програма, яка спільно імплементується чотирьома партнерськими агентствами ООН (Програма розвитку ООН (ПРООН), ООН Жінки, Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація (FAO) у співпраці з урядом України. Програма працює у 5 областях: Донецькій, Луганській, Дніпропетровській, Запорізькій та Харківській, а також включає Програму з верховенства права, яка провадила активності у Житомирській області. В межах реалізації програми, були сформовані три компоненти роботи. Компонент ІІІ «Громадська безпека та соціальна згуртованість» спрямовує свою діяльність на поліпшення громадської безпеки, соціальної згуртованості, верховенства права та ґендерної рівності.

15:50
212
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!