Громадськість Донецької, Луганської, Запорізької, Дніпропетровської, Херсонської областей

“Портрет Амбасадору миру": хто це може бути, які цінності та компетентності мати?

“Портрет Амбасадору миру": хто це може бути, які цінності та компетентності мати?

Обговорювали на Школі Амбасадорів миру, що зараз відбувається в місті Святогірськ з 23 учасниками за підтримки Програми ООН із відновлення та розбудови миру.  Цього разу програма насичена презентаціями напрацювань Амбасадорів у  2018-2019 роках та присвячена питанням підвищення їх кваліфікації: підвищенню їх громадянських компетентностей, демократичної участі та протидії дискримінації, толерантності задля виховання «провайдерів змін» в процесах реформ та задля підвищення рівня соціальної згуртованості в громадах Луганської та Донецької областей.

Школа складається з 5-ти днів практичних зайнятть з 10 по 15 червня. 

Перший день школи було присвячено знайомству учасників та побудові спільного простору для роботи. Амбасадори отримали нові методики знайомства та побудови команди. 

Учасники попрацювали над “портретом” Амбасадору миру: хто це може бути, які цінності та компетентності мати, чим захоплюватись, яку освіту має. Обговорили очікування учасників щодо участі в Школі Амбасадорів, які практично повністю відповідали контенту програми, а також стали основою нових блоків для наступних модулів Школи Амбасадори миру. 

Наприклад, одним з таких очікувань було бажання та необхідність отримати знання та практичні навички щодо методів ненасильницької комунікації. Учасники зазначили необхідність таких компетентностей для вчителів в сучасних школах.

Другий день присвячено знайомству з роботою Програми ООН із відновлення та розбудови миру. Ганна Борова, радник з питань примирення та соціальної єдності презентувала роботу в громадах Луганської та Донецької області, історії успіхів Програми та найближчими планами на майбутнє. Також Амбасадори миру презентували свою роботу протягом навчального 2018-2019 року, що вдалось найкраще, які зміни відбулись в школах, які були виклики та як їх долали. 

Друга половина дня була присвячена питанням волонтерсва. Завдяки Ганні Аладжальян, тренерці, соціальній працівниці УФСІ, радниці ЛОБФ «Фонду громад Луганщини «Хорс» учасники отримали знання як залучати та мотивувати волонтерів, як їх підготувати та організувати діяльність. 

Також учасники розробили 4 власні покрокові проекти за наступними напрямками: здоровий спосіб життя, культурологічна діяльність, екологічна діяльність, соціальна згуртованість.

Школа Амбасадорів миру проводиться в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швеції та Швейцарії та організаційної підтримки ГО «Донецький молодіжний дебатний центр».

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують десять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Швеції, Швейцарії та Японії.

Читайте наші новини на телеграм каналі.

12:05
877
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!