Інклюзивна Одеса. Обмін досвідом для навчання представників Луганщини та Донеччини

16 – 22 червня 2019, вже після Фестивалю-конкурсу «Світ без обмежень» 36 осіб: 8 з Донецької та 15 з Луганської областей, а також 13 учасників Фестивалю-конкурсу «Світ без обмежень» відправились для ознайомлення та обміну досвідом представників Луганської та Донецької областей з досвідом міста Одеса. Тема візиту: «Побудова толерантного суспільства та «справедливих партнерства», заснованих на підходах захисту прав людини, гендерної рівності, побудови інклюзивних та доброчесних інституцій»

В Одеської міськраді спілкувались, яким чином враховується громадська думка. Побачили, що влада дійсно активно залучає людей з інвалідністю до вирішення різноманітних питань, підтримує їх проектну діяльність та стимулює з місцевого бюджету.

Реально побачили, що існують 5 місцевих програм з питань соціального захисту населення, 1/3 коштів яких йде на замовлення соціальних послуг, які не можуть надавати державні суб’єкти та надають громадські локальні організації та їх соціальні підприємства.

Побачили реальні реабілітаційні центри та інноваційне сучасне обладнання, як професіонально організовано реабілітаційну роботу. Дитячий реабілітаційний центр ім. Бориса Літвака «Будинок з ангелом» та Центр реабілітації осіб з відхиленнями психофізичного розвитку імені Януша Корчака

Побачили те, якими елементами доступності обладнано само місто, публічні та санітарні зони для людей з інвалідністю, пляжі та не тільки ті місця, де надаються соціальні та медичні послуги. Але і культурні, туристичні та місця відпочинку, які дорівнюються до фактично реабілітації – паркові зони та сучасний курний центр Shabo Art Centre, «парадайвінг» та дельфінарій.

До речі, побували в Шабо. Саме Шабо, як колонію, заснували переселенці зі Швейцарії у 1822 році, яка зберіглась до наших часів та перетворилась на перший в Україні сучасний Центр культури вина.

Олег Прохоров — Голова громадської організації «Спортивний клуб інвалідів» Одеса-Баскет ", засновник майстерні по ремонту технічних засобів реабілітації «Інватех» вразив нас своєю активністю. Він зазначив, що сьогодні це єдине місто в Україні, де безкоштовно люди з інвалідністю можуть займатись «парадайвінгом» та кататись на каяках на березі Чорного моря. Існує проект побудови тут сучасної інклюзивної станції дайвінгу, яким пишається громадськість, але міська влада ще не наважались його впровадити в життя. Активісти продовжують адвокатувати це питання на всіх рівнях.

Члени делегації, сім'я Баль, Анна і Сергій, брали участь у Фестивалі-конкурсі «Світ без обмежень», що проходив в травні цього року в Донецькій та Луганській областях, представили Житомирську область, залишили дуже гарні коментарі за підсумками візиту та поради іншим.

Ганна та Сергій — є членами власної громадської організації. Ганна працює в органах місцевого самоврядування та стверджує, що всім треба цікавитися та користуватися своїми правами, вимагати щоб вони не порушувались.

В цілому, всі учасники візиту погоджуються, що активні люди знають, що необхідно інформувати інших, згуртовуватись, бо разом легше впливати щоб створювати рівні умови життя. Комунікаційна складова дуже важлива у питаннях адвокатування вирішення різноманітних питань.

За підтримки Міністерства інформаційної політики України в Укрінформ організовували виставу світлин «Життя без обмежень» та на прес-конференції розповіли про подальші плани та це необхідно робити регулярно, щоб звертати увагу інших на існуючі проблеми.

А щоб відбулися значні зміни у суспільстві, треба мінятися кожному: дбати про навколишнє середовище, доносити сміття до сміттєвого баку, не брати та не давати хабарів, завжди брати участь у виборах, захищати свої права та займатись громадською діяльністю, вести здорове та активне життя без шкідливих звичок, займатись спортом.

Так вважають люди, з активною життєвою та соціальною позицією, люди, що змінюються самі та змінюють Світ навколо на краще!

Далі буде…

Зображення

Візит організовано в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швеції та Швейцарії.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують одинадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Швеції, Швейцарії та Японії.

20:34