Лабораторія толерантності для представників молоді громад Сходу

Навіть в умовах карантину просвітницька кампанія "Лабораторія толерантності" продовжує виховувати молодь бути толерантними, солідарними, соціально активними та відкритими до діалогу.

Нагадаємо, що метою просвітницької кампанії "Лабораторія толерантності" є побудова миру шляхом донесення важливості інклюзивного і толерантного суспільства у запобіганні конфліктів, виховання толерантності, солідарності, діалогу та взаєморозуміння в молодіжному середовищі громад Луганської та Донецької областей. Популяризація досягнень напрямку роботи Програми ООН із відновлення та розбудови миру щодо соціальної єдності та роботи з молоддю.

Онлайн Лаб, як і у звичайному та вуличному форматах, працювала за окреми блоками (за темами), які містять як частинку теоретичного матеріалу, так і інтерактивні вправи на засвоєння здійманих тем. Таким чином, не зважаючи на те, що всі учасники знаходились на відстані, у ході Лабу вдалось налагодити активне спілкування, обмін думками та власним досвідом кожного.
Так, з привітаннями та своїм досвідом з питань соціальної єдності, активізації громадянського суспільства для позитивних змін, на продуктивний лабораторний процес кожного онлайн лабу налаштовувала представниця Програми ООН із відновлення та розбудови миру Ганна Борова
Далі, про себе, свій досвід волонтерства та шлях становлення лаборантками Лабораторії толерантності розповідають Яна Литовка та Майа Берідзе, та наголошують на тому, що бути активними це круто!
Перший блок онлайн-Лабораторій було присвячено представленню Лабораторії, знайомству учасників та побудові спільного простору за допомогою кубиків з Цілями сталого розвитку, завдяки чому відбулась й популяризація Глобальних Цілей сталого розвитку та обговорення їх впровадження кожним в повсякденному житті.
Другий блок онлайн-Лабораторій присвячувався темі толерантності. Протягом блоку були розглянуті поняття «толерантність», її роль та важливість у побудові мирного суспільства; поняття «різноманіття», гендерні, міжкультурні та релігійні стереотипи та їх вплив на суспільство. По завершенню цього блоку було створено онлайн падлет з зображеннями чоловічих та жіночих ідентичностей, таким чином було спростовано безліч ґендерних стереотипів в цікавій, творчій формі.
 
Третій блок включив в себе міні-лекцію з питань інклюзії. У ході якого, учасники з лаборантками розглядали яким чином інклюзія повязана з толерантністю, на прикладах реалізованих ініціатив та «Інклюзивних дерев» засвоїли як можна привернути увагу до важливих питань сьогодення.
Яскравим відеороликом фестивалю «Світ без обмежень» було доведено, що людина з інвалідністю може бути щасливою понад усе. Також за допомогою відеоролику розібрали як правильно називати людей з інвалідністю.
Четвертий блок онлайн-Лабораторії був присвячений знайомству з діалоговою платформою-мультихабом «GreenLab», як з простором ефективного та неконфліктного спілкування, або «зеленою лабораторією толерантності». Під час цього блоку були розглянуті принципи «зеленості», порядок денний щодо екології. Також за допомогою гри Mission 1.5 було вивчено шляхи запобігання зміни клімату.
З результатами щодо роботи Лабораторії толерантності у кожній громаді можна тут:

.

12:42 Яна Чанкотадзе
Немає коментарів. Ваш буде першим!