«Лабораторія толерантності» в Лисичанську

Лабораторія відбулась 2 жовтня в вуличному форматі за сприянням організації роботи лабораторії на місці координатором Робочої групи з громадської безпеки та соціальній згуртованості Ірина Нікульнікова.

Мета: побудова миру шляхом донесення важливості інклюзивного і толерантного суспільства у запобіганні конфліктів, виховання толерантності, солідарності, діалогу та взаєморозуміння в молодіжному середовищі громад Луганської області. Популяризація досягнень напрямку роботи Програми ООН із відновлення та розбудови миру щодо соціальної єдності та роботи з молоддю.

Учасники: 15 осіб з числа молодих активістів культурних та освітніх закладів та координаторів Робочої групи з громадської безпекита соціальної згуртованості в Лисичанській громаді.

Очікувалось, що учасники лабораторії з числа молоді міста Лисичанськ:

  • усвідомлять роль та важливість толерантності у побудові миру;
  • ознайомляться з питаннями інклюзії;
  • зрозуміють хто такі волонтери і як волонтерство сприяє розвитку толерантності та інклюзивного суспільства;
  • на прикладі історії успіху Фестивалю-конкурсу «Світ без обмежень» спростують стереотипи щодо неповноцінного життя людей з інвалідністю та донесуть, що людина з інвалідністю може бути щасливою понад усе;
  • дізнаються про про «дерева особливих людей» та важливість бути «зеленими» на досвіді роботи діалогової платформи-мультихабу «GreenLab»;
  • в ігровій формі познайомляться з Глобальними цілями сталого розвитку, пізнають поняття «стереотип», «гендер», у форматі фото-сушки ознайомляться з особливими історіями успіху та самореалізації людей з інвалідністю, за допомогою ігрової техніки «Ярлики» усвідомлять поняття «різноманіття», за допомогою гри Mission 1.5 вивчать шляхи запобігання зміни клімату.

Та ми отримали дуже позитивні відгуки учасників:

«Я багато уже знав до заходу, проте на мій погляд з кожного блоку Лабораторії я взяв щось нове. Требя більше таких заходів!» - поділився своїми враженнями 14-річний, школяр.

«Особисто для мене особливо цікавою та корисною вияилася тема волонтерства. А взагагі, всі теми були важливими» - прокоментувала захід 15-річний школяр.

Лабораторія тривала за освітніми блоками.

 Перший блок Лабораторії було присвячено представленню Лабораторії, знайомству учасників та побудові спільного простору за допомогою кубиків з Цілями сталого розвитку. Слід зазначити, що знайомство з учасниками відбувалось завдяки кубикам-головоломкам гри «Світ без обмежень», завдяки яким відбулась й популяризація Глобальних Цілей сталого розитку та обговорення їх впровадження кожним в повсякденному житті.

Далі, з привітаннями Майа Берідзе та Яна Литовка розповіли про себе, свій досвід волонтерства та шлях становлення лаборантками Лабораторії толерантності.

Другий блок Лабораторіїбув присвячений темі толерантності. Протягом блоку були розглянуті поняття «толерантність», її роль та важливість у побудові мирного суспільства; поняття «різноманіття», міжкультурні та релігійні стереотипи та їх вплив на суспільство. По завершенню цього блоку було проведено образотворчу активність за допомогою онлайн ресурсу «падлет» зі створенням учнями малюнків (для порівняння чоловічих та жіночих ідентичностей) на віртуальні дошці для спростування гендерних стереотипів.

Третій блок включив в себе міні-лекцію з питань інклюзії. Було розглянуто яким чином інклюзія повязана з толерантністю, на прикладах реалізованих ініціатив та «Інклюзивних дерев» було показано як можна привернути увагу до важливих питань сьогодення.

Арт-методикою «фото-сушка» було доведено, що людина з інвалідністю може бути щасливою понад усе.

Четвертий блок Лабораторії був присвячений знайомству з діалоговою платформою-мультихабом «GreenLab», як з простором ефетивного та неконфліктного спілкування, або «зеленою лабораторією толерантності». Підчас цього блоку були розглянуті принципи «зеленості», порядок денний щодо екології. Також за допомогою гри Mission 1.5 було вивчено шляхи запобігання зміни клімату.

А після, ми встигли провести і опитування на тему "Стан та ефективність молодіжних діалогових просторів".

В результаті цього опитування будо виявлено, що 29% опитаних представників лисичанської громади, (у данному опитані фокус-групою є учні старших класів Лисичанської ЗОШ, вік: 14-16 років) час від часу приймають участь участь у громадських заходах, заходах, організованих для жителів громади громадськими організаціями, міжнародними, або місцевою владою. Інша частка, яка займає 43% - долучаються до таких заходів рідко. Останні 29% - взагалі не приймають участь (рис. 1).

Таким чином, волонтерська діяльність серед молоді міста Лисичанськ не є популярною. Хоча серед опитуваних на запитання «Чи знаєте Ви хто такий волонтер?» позитивно відреагували 100% респондентів, долучалися до заходів у ролі волонтера хоча б раз у житті лише 25%. (рис.1.2).

Також з опитування було виявлено, що молоді ніде зібратися, тому вони на свіжому повітрі: в міських парках, скверах, спортивних майданчиках – 55%. Інші 27% віддають перевагу проводити свій вільний час в кафе, кіно та розважальних центрах міста. Решта 18% проводить свій вільний час вдома (рис.1.3).

Також респонденти мали змогу поділилися переліком найпопулярніших місць зібрання серед місцевої молоді для спільного проведення часу. Найпопулярнішими виявилися:

  • Простори міста (парки, сквери, майданчики, фонтан, площа, зона біля Дінця) – 50 % з опитуваних вказали на ці місця
  • наступні 20% респондентів указали на нині зачинений простір «Дружба», та повідомили про те, як вони шкодують щодо його зачинення;
  • Ще 20 % вказали на місцеві кафе, кінотеатр та розважальні центри
  • За шкільний простір пригадали лише 10% учасників. (рис.1.4).

Захід «Лабораторія толерантності» організований в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за організаційної підтримки діалогової платформи GreenLab, ГС «Луганська обласна Асоціація організацій людей з інвалідністю», Консультативної ради з питань примирення та соціальної єдності Програми ООН із відновлення та розбудови миру.

_____________________________________________________________________________________________________

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН:

Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

13:30 Ганна Борова
Немає коментарів. Ваш буде першим!