​«Лабораторія толерантності» в Кремінній

Відбулась для учнів старших класів закладу загальної середньої освіти, активістів культурних та освітніх закладів м. Кремінна. За сприянням організації роботи лабораторії на місці членів Консультативної ради з питань соціальної єдності при Програмі ООН із відновлення та розбудови миру.

Учасниками нашого Лабу в цей раз стали 15 осіб з числа представників активної молоді школи №2 міста Кремінна, Луганська область.

В резульаті Лабу, ми сподіваємось, що всі:

  • усвідомили роль та важливість толерантності у побудові миру;
  • стали обізнані в питаннях інклюзії;
  • і тепер ще більше розуміють хто такі волонтери і як волонтерство сприяє розвитку толерантності та інклюзивного суспільства;
  • через приклад історії успіху Фестивалю-конкурсу «Світ без обмежень» спростували стереотипи щодо неповноцінного життя людей з інвалідністю та розуміють, що людина з інвалідністю може бути щасливою понад усе;
  • знають про «дерева особливих людей» та важливість бути «зеленими» на досвіді роботи діалогової платформи-мультихабу «GreenLab»;
  • в ігровій формі познайомилися з Глобальними цілями сталого розвитку, пізнали поняття «стереотип», «гендер», у форматі фото-сушки ознайомилися з особливими історіями успіху та самореалізації людей з інвалідністю, за допомогою гри Mission 1.5 вивчили шляхи запобігання зміни клімату.

Маємо такі відгуки за підсумками:

«Ця тема була про інвалідність.Моя мрія робити будівельником вона багато прояснила для мене що всі люди різні» - поділився своїми враженнями Кирило Крицький, 15 років, школяр.

«Всі теми гідні уваги. Чекаємо вас в Кремінній знову!» - прокоментувала захід 15-річна Влада Кременчуцька школярка.

Ми також встигли провести й опитування на тему "Стан та ефективність молодіжних діалогових просторів".

В результаті цього опитування будо виявлено, що половина (50%) представників попасняньської громади, (у данному опитані фокус-групою є учні старших класів Кремінської ЗОШ, вік: 14-16 років) час від часу приймають участь участь у громадських заходах, заходах, організованих для жителів громади громадськими організаціями, міжнародними, або місцевою владою, четверть респондентів рідко приймаюь участь у такиз заходах, інша четверть – ніколи (рис. 1).

Щодо волонтерської діяльності серед Кремінської молоді, то з опитування виявилось, що лише 25% долучалися до заходів у ролі волонтера (рис.1.2). Хоча 100% учасників на запитання «Чи знаєте Ви хто такий волонтер?» відреагували позитивно

Можливо відсутність діалогових просторів, або незнання про їх існування у місті пояснює такий низький рівень залучення молодих людей до громадського життя в місті. Бо як показують результати опитування, молодь міста Кремінна свій вільний час проводить або вдома, або гуляючи містом: у скверах, парках, на площі і тому подібне. (рис.1.3

Також на відсутність або незнання локальних відкритих просторів для молоді наголошують самі респонденти:

  • 17% не змогли вказати жодного місця
  • інші 33% вказали на кафетерій «Діалог»;
  • та 50% ваажають гарним місцем для спілкування простори міста, а саме парки, сквери, проспект біля фонтану, десь біля річки (рис. 1.4).

Попри все, під час Лабораторії учасники були дуже активними, зацікавленими. Деякі навіть проявили ініціативу та організовують власні заходи з теми толерантності та прав людини у своїй школі.

Лабораторія тривала за стандартним просвітницьким блоковим форматом.

Спочатку виступив з привітаннями від Консльтативної ради з питань соціальної єдності - Микола Надулічний.

Перший блок Лабораторії було присвячено представленню Лабораторії, знайомству учасників та побудові спільного простору за допомогою кубиків з Цілями сталого розвитку. Слід зазначити, що знайомство з учасниками відбувалось завдяки кубикам-головоломкам гри «Світ без обмежень», завдяки яким відбулась й популяризація Глобальних Цілей сталого розитку та обговорення їх впровадження кожним в повсякденному житті.

Далі, з привітаннями Майа Берідзе та Яна Литовка розповіли про себе, свій досвід волонтерства та шлях становлення лаборантками Лабораторії толерантності.

Другий блок Лабораторіїбув присвячений темі толерантності. Протягом блоку були розглянуті поняття «толерантність», її роль та важливість у побудові мирного суспільства; поняття «різноманіття», міжкультурні та релігійні стереотипи та їх вплив на суспільство. По завершенню цього блоку було проведено образотворчу активність за допомогою онлайн ресурсу «падлет» зі створенням учнями малюнків (для порівняння чоловічих та жіночих ідентичностей) на віртуальні дошці для спростування гендерних стереотипів.

Третій блок включив в себе міні-лекцію з питань інклюзії. Було розглянуто яким чином інклюзія повязана з толерантністю, на прикладах реалізованих ініціатив та «Інклюзивних дерев» було показано як можна привернути увагу до важливих питань сьогодення.

Арт-методикою «фото-сушка» було доведено, що людина з інвалідністю може бути щасливою понад усе.

Четвертий блок Лабораторії був присвячений знайомству з діалоговою платформою-мультихабом «GreenLab», як з простором ефетивного та неконфліктного спілкування, або «зеленою лабораторією толерантності». Підчас цього блоку були розглянуті принципи «зеленості», порядок денний щодо екології. Також за допомогою гри Mission 1.5 було вивчено шляхи запобігання зміни клімату.

Захід «Лабораторія толерантності» організований в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за організаційної підтримки діалогової платформи GreenLab, ГС «Луганська обласна Асоціація організацій людей з інвалідністю», Консультативної ради з питань примирення та соціальної єдності Програми ООН із відновлення та розбудови миру.

_____________________________________________________________________________________________________

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН:

Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

13:09 Ганна Борова
Немає коментарів. Ваш буде першим!