"Лабораторія толерантності" в Коломийчиській громаді

Багато де за вересень побувала наша лабораторія, але тут, в сільській Коломийчиській громаді , було все по обсобливому. 

 Лабораторія відбувалась саме тут за сприянням організації роботи лабораторії членів Консультативної ради з питань соціальної єдності при Програмі ООН із відновлення та розбудови миру.

Мета: побудова миру шляхом донесення важливості інклюзивного і толерантного суспільства у запобіганні конфліктів, виховання толерантності, солідарності, діалогу та взаєморозуміння в молодіжному середовищі громад Луганської області. Популяризація досягнень напрямку роботи Програми ООН із відновлення та розбудови миру щодо соціальної єдності та роботи з молоддю.

Учасниками стали 15 осіб  - молодь старших класів, у більшості своєї - хлопці.

Хід лабораторії йшов за її форматом щодо просвітницьких блоків. 

Перший блок Лабораторії було присвячено представленню Лабораторії, знайомству учасників та побудові спільного простору за допомогою кубиків з Цілями сталого розвитку. Слід зазначити, що знайомство з учасниками відбувалось завдяки кубикам-головоломкам гри «Світ без обмежень», завдяки яким відбулась й популяризація Глобальних Цілей сталого розитку та обговорення їх впровадження кожним в повсякденному житті.

Далі, з привітаннями Майа Берідзе та Яна Литовка розповіли про себе, свій досвід волонтерства та шлях становлення лаборантками Лабораторії толерантності.

Другий блок Лабораторіїбув присвячений темі толерантності. Протягом блоку були розглянуті поняття «толерантність», її роль та важливість у побудові мирного суспільства; поняття «різноманіття», гендерні, міжкультурні та релігійні стереотипи та їх вплив на суспільство. По завершенню цього блоку було переглянуто та обговорено відеоролик на тему «Твоя професія – твій вибір».

Третій блок включив в себе міні-лекцію з питань інклюзії. Було розглянуто яким чином інклюзія повязана з толерантністю, на прикладах реалізованих ініціатив та «Інклюзивних дерев» було показано як можна привернути увагу до важливих питань сьогодення.

Арт-методикою «фото-сушка» було доведено, що людина з інвалідністю може бути щасливою понад усе.

Четвертий блок Лабораторії був присвячений знайомству з діалоговою платформою-мультихабом «GreenLab», як з простором ефетивного та неконфліктного спілкування, або «зеленою лабораторією толерантності». Підчас цього блоку були розглянуті принципи «зеленості», порядок денний щодо екології. Також за допомогою гри Mission 1.5 було вивчено шляхи запобігання зміни клімату.

В кінці, ми задали запитання про те, що саме сподобалось та отримали відповіді:

«Великого враження я тримала під час розгляду питань інклюзії, допомоги людям з інвалідністю. Гарний відеоролик заставив мене задуматися.» - поділася своїми враженнями Мірзоєва Раміна мірза гизи, 15 років, школярка.

«Всі теми були цікавими та корисними. Дякую за інформацію!» - прокоментував захід 16-річний Максим Літвінов, школяр.

Під час заходу, як це заведено в лабораторії, провели опитування на тему "Стан та ефективність молодіжних діалогових просторів". Та що отримали, дивіться нижче.

В результаті цього опитування будо виявлено, що представники коломийчиської громади, (у данному опитані фокус-групою є школярі Коломийчиської школи, вік: 14-17 років) майже не приймають участь у громадських заходах. Все це пояснюється відсутністю таких заходів в громаді, або ж при наявності таких, молодь до організації не залучається. (рис. 1

З цього випливає, що волонтерська діяльність серед молоді Коломийчихи взагалі незвідана річ. Серед опитуваних на запитання «Чи знаєте Ви хто такий волонтер?» позитивно відреагували 53%, проте жоден з опитуних хоча б раз у житті був волонтером, та / або займався волонтерською діяльністю. (рис.1.2).

Також з опитування було виявлено, що 46 %, а це майже половина(!) з опитуваних представників молоді коломийчиської громади свій вільний час проводить вдома (іноді у друзів вдома), в той час коли інша частина (31%) зустрічається з однодумцями для спілкування, чи організації спільного дозвілля десь надворі, на просторах рідного села. 15% опитуваних час від часу відвідує місцевий клуб, де можна «повисіти» на інтернеті, або пограти у більярд (рис.1.3).


Також учні Коломийчиської ЗОШ поділилися переліком найпопулярніших місць зібрання серед місцевої молоді для спільного проведення часу. Найпопулярнішими виявилися:

  • Простори села (де-інде надворі), або шкільне подвір’я – 33 % з опитуваних вказали на ці місця;
  • Також 33% вказали на місцевий клуб з доступним інтернетом та більярдним столом;
  • Також 33% вказали на місцевий клуб з доступним інтернетом та більярдним столом;
  • Дуже популярною локацією збору виявилася автобусна зупинка, яку пригадали 29% з опитуваних;
  • Інші 5% не знають таких місці у селі (рис.1.4).

  • по-перше, сільська молодь потребує уваги, бо вони обмежені як в інфо ресурсах, так і в можливостях участі, на відміну від міської молоді. У даному випадку навіть інтернет можна назвати предметом розкоші;
  • та по-друге, цій громаді необхідний облаштований простір, де можно було б зібратися як молоді, так і дорослішим представникам громади для створення діалогу між ними, вирішення спільних питань та створення більш згуртованої та толерантної спільноти в Коломийчисі.

Захід «Лабораторія толерантності» організований в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за організаційної підтримки діалогової платформи GreenLab, ГС «Луганська обласна Асоціація організацій людей з інвалідністю», Консультативної ради з питань примирення та соціальної єдності Програми ООН із відновлення та розбудови миру.

_____________________________________________________________________________________________________

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН:

Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

12:53 Ганна Борова
No comments yet. Be the first to add a comment!