Громадськість Донецької, Луганської, Запорізької, Дніпропетровської, Херсонської областей

ГС "Луганська Асоцiацiя органiзацiй осіб з інвалiднiстю"

ГС "Луганська Асоцiацiя органiзацiй осіб з інвалiднiстю"
ГС "Луганська Асоцiацiя органiзацiй осіб з інвалiднiстю" 0ГС "Луганська Асоцiацiя органiзацiй осіб з інвалiднiстю" 1ГС "Луганська Асоцiацiя органiзацiй осіб з інвалiднiстю" 2ГС "Луганська Асоцiацiя органiзацiй осіб з інвалiднiстю" 3

Громадська спілка «Луганська Асоцiацiя органiзацiй осіб з інвалiднiстю» створена за ініціативи активних людей з з інвалідністю за сприянням Луганської обласної державної адміністрації у 2018 році та активно діє. Її очолив Микола Надулічний – вимушений переселенець з Луганська. Зараз разом з родиною живе у Сєвєродонецьку. 

Зображення

На сьогоднішній день в Асоціацію вже увійшли представники Всеукраїнської організації «Союз інвалідів України», Луганське обласне відділення Українського товариства сліпих, Центр підтримки людей з інвалідністю.

Найближчим часом ряди поповнять представники Українського товариства глухонімих, а також ветерани АТО.

Головний упор Асоціація робить на працевлаштуванні людей з інвалідністю. Зараз ведеться робота по відкриттю у Рубіжному соціального підприємства з пошиттю одягу.

Документально воно вже зареєстровано, міська влада допомогла знайти приміщення, спонсор надав обладнання. Залишається його налагодити – і можна приступати до роботи.

Зображення

Також завдяки спільним зусиллям очільника області Юрія Гарбуза, начальника управління культури, національностей та релігій Аліни Адамчук для людей з інвалідністю організовуються безкоштовні відвідування вистав в українсько-драматичному театрі.

За словами Миколи Надулічного, серед людей з інвалідністю на Луганщині дуже багато талантів. Вони здатні вразити оточуючих своєю силою духу. Наприклад, ті, хто в селах ведуть особисте господарство, мають свій невеличкий бізнес.

Зображення

Члени Сєвєродонецького суспільства «Надія» організовують свята, допомагають людям провести своє дозвілля з користю та гарним настроєм. У Кремінній товариство «Інваспорт» допомагає таким людям займатися спортом і брати участь у змаганнях, навіть, у міжнародних.

Керівник Асоціації зізнається: «Моя власна мрія – щоб дітям з синдромом Дауна — «сонячним» дітям, як їх назвають в народі, допомогли відкрити пекарню. Вони дуже працьовиті і позитивні. Такі булочки будуть просто «заряджені» добром».

Слід зазначити, що на підконтрольній українській владі території Луганщини проживає більше 26 тисяч осіб з інвалідністю, з них у візках – 1565, з порушенням зору – 975, повністю незрячі – 165.

Микола Надулічний підкреслює, що інвалідність – це не вирок. Такі люди можуть бути і стають повноцінними, які своїм прикладам мотивують та надихають багатьох, в тому числі і здорових людей, та побажав людям з інвалідністю міцного здоров’я, оптимізму і впевненості в своїх силах.

Адреси і контакти

1562