Про лікарняних клоунів та благодійні громадські справи для дітей лікарні Лисичанська

Про лікарняних клоунів та благодійні громадські справи для дітей лікарні Лисичанська
На Святого Миколая, цікава благодійна акція завітала до дітей, які волею долі у святкову пору проходять лікування у дитячій обласній лікарні (КНП ЛОДКЛ) міста Лисичанськ. Купа приємних сюрпризів, а головне — побажання найшвидшого одужання від лікарняних клоунів, щоб свято засяяло дитячими посмішками.

«Основний наш ресурс – це віддані своєї справі грамотні люди, якого завжди не вистачає. Завдяки Програмі ООН з відновлення та розбудови миру та її напрямку з соціальної єдності, ми приймали участь в роботі вуличних діалогових майданчиках на «лінії зіткнення» в ЩастіГірському Луганської області, Верхньоторецькому та Дружбі Донецької області і в нас з’явилися друзі  - лікарняні клоуни – Оля та Олексій» — відмічає Микола Надулічний, голова Луганської Асоціації організацій осіб з інвалідністю.

  «Вони нам допомогли зорганізувати День Святого Миколая та приїхали до нас з Києва, за шо ми їм дуже вдячні! Звісно, що на запрошення, клоунський реквізит та подарунки дітям ми витратили і власні кошти, але хоча б на хвилинку щаслива посмішка дітей Лисичанської лікарні, повірите, цього варта та коштує набагато дорожче будь-яких матеріальних витрат» — відмічає Катерина Жукова, голова ГО «Мама діє». Організатори цієї цікавої події  впевнені, що з часом ставлення і медичного персоналу зміниться на краще до подібних подій.  Бо, коли така команда заходить  у відділення лікарні і її персонал зі своєю тяжкою працею має можливість розвантаження та маленького перепочинку. Бо під час події модна не так психологічно боляче проводити якісь і медичні маніпуляції, на які зазвичай маленькі пацієнти реагують дуже болісно, а тут навіть не помічають.Необхідно всім розуміти, що багато дітей та їх батьків і в лікарняних палатах потребують просто уваги. 

Зображення

«В Україні настає розуміння того, що лікарняна клоунада може стати професією. В  Ізраїлі медперсонал навчають як лікарняних клоуні та є окремий факультатив, у Берліні  - є ціла кафедра лікарняної клоунади. У Литві — лікарняні клоуни працюють взагалі під патронатом Президента та їх фінансують за рахунок бюджетних коштів. У Великій Британії, перші клоуни в лікувальних закладах з’явилися ще в 1994 році, коли до лікарняних палат головної дитячої лікарні в Лондоні увійшли “лікарі, які сміються”. В Чехії функціонує громадська організація “Лікарняний клоун”. У Польщі “Доктор Клоун” існує вже понад 10 років, і за цей час створено 19 осередків по всій країні. Такі самі організації діють у Канаді, Бразилії, Франції, Росії, Казахстані, Ізраїлі та Угорщині. Але, всьому свій час, раніше і в них також не все відразу було. Для більшого розуміння питання прочитайте, є купа статей Інтернеті  про професію — лікарняний клоун та про те, як веселі клоуни допомагають дітям, які страждають на тяжкі захворювання і допомагають побороти страх і біль. І є купа досліджень про лікувальний вплив сміху. В Україні теж вже майже 5 років працюють ці добрі ідеї. Щоправда, для нас це не новина — небайдужі творчі люди ще за радянських часів приходили до лікарень, аби своїми виступами, гумором та розвагами підтримати хворих, особливо дітей. Але такого поняття, як “доктор клоун” тоді не існувало. А зараз є — в Рівному, Києві, Черкасах, Харкові та ми намагалися показати таких громадських діячів і на Донеччині і тепер вони доїхали і до Луганщини» — відмічає Ганна Борова, спеціалістка з питань соціальної єдності Програми ООН із відновлення та розбудови миру.  

Зображення

Тут можна прочитати чудову статтю про лікарнних клоунів.

В статті коротко та зрозуміло повідомляється про те, що професія лікарняних клоунів стає все більш затребуваною по всьому Світу. Веселуни допомагають малюкам, які стикнулися із реаліями не простого життя (по суті, виживання) удвічі важче. Вони дорослішають передвчасно, навчаючись бороти страх і мужньо чинити опір хворобі. Для досягнення позитивних результатів провідні світові клініки активно використовують так звану сміхотерапію. Клоуни допомагають дітям впоратися зі стресом, спровокованим хворобою. Роблять так, щоь з’влявся дитячий сміх, бо сміх — це унікальний та безкоштовний додаток до традиційних ліків.  

Що кажуть про Луганщину сами лікарні клоуни та клоунеси?!  

Зображення

«Для мене кожна поїздка на Схід — це заряд емоцій, враженнь і багато любові.  Цього разу все було так само, тільки ще зі святковим настроєм, різдвяним джазом у виконанні симфонічного оркестру і бананів, з'їдених прямо з дерева у теплицях Луганської області). Але найголовніше, що здійснилась ще одна моя мрія — подарувати радість і свято тамтешнім дітям у лікарні.Наша команда приїхала привітати дітей у Луганській обласній клінчній лікарні з днем Св.Миколая і подарувати їм сміх та позитивні емоції. Мені дуже хотілось зробити щось хороше для цих дітей і я щаслива, що з'явилась така можливість. Це був найкращий день Миколая, який тільки можна уявити. Коли робиш щось хороше для тих, кому це дійсно дуже потрібно, то відчуваєш, що живеш не дарма.  Загадала на наступний рік таки створити локальну команду лікарняних клоунів на Донбасі. Щоб діти сміялися і раділи не лише на свята, а щодня. Щоб дитинство тривало незалежно від обставин. Я повернулась до Києва дуже натхненна і вмотивована працювати далі та розвивати лікарняну клоунаду в Україні. Адже всім потрібен сміх. А тим, кому важко, страшно і боляче він особиво потрібен» — зазначає Оля Булкіна, лікарняна клоунеса, з якою в цей раз на Луганщину приїхала ціла команда:  Євген Мойсєєв, Марина Бердар, Ангеліна Ковтун, Оксана Намчук, Світлана Музалевська.  

До речі, про сміх. Його цілющі властивості відомі здавна. Науковці стверджують, що коли людина сміється, то у її крові збільшується кількість антитіл, які підвищують опірність організму до хвороб. Навіть є така наука — гелотологія, яка вивчає вплив сміху на людський організм. Терапію сміхом використовують із метою підтримки традиційних методів лікування, оскільки вона сприяє швидшому одужанню. Під впливом сміхотерапії підвищується імунітет, він  покращую мускульну роботу сприяючи виведенню шлаків та токсинів. Під час сміху активізується діяльність легень — це збільшує надходження кисню в кров та покращує виведення мокротиння. Сміх зміцнює серцеву діяльність, сприятливо впливає на кровоносні судини, знижує кров’яний тиск та зменшує ризик утворення холестеринових бляшок, покращує стан шкіри, тонізує м’язи обличчя та покращує циркуляцію крові. Сміх сприяє зменшенню головних болей та больових відчуттів у тілі. Терапія сміхом створює відчуття доброго самопочуття через вивільнення ендорфінів і нейропептидів, зменшує стрес, покращує настрій, допомагає бути впевненішим у собі.  

Всіх зі Святими! 

Більше сміху! 

Не болійте!


Читайте наші новини на телеграм каналі

18:30
109
Немає коментарів. Ваш буде першим!