​Серія заходів до Дня Миру. Як цей тиждень триває на Донеччині. Розповідали Амбасадори Миру

​Серія заходів до Дня Миру. Як цей тиждень триває на Донеччині. Розповідали Амбасадори Миру
Мета заходів, що проводяться з молоддю, дітьми та дорослими — сформувати власне ставлення до сталого розвитку та власної участі у цих процесах; розбудова миру шляхом інформування всіх щодо трансформації конфліктів, ненасильницького спілкування, побудови діалогів.

Пояснити, що таке сталий розвиток, чого він вимагає від людства і від окремої людини, що розуміють під сталим споживанням; розрозповісти, які дії, вчинки, поведінка сприяють сталому розвитку і відповідають принципам сталого споживання, набути навичок обирати та планувати дії, орієнтовані на стале споживання. Цей тиждень всі можуть оперативно спостерігати за яскравими заходами, бо стрічки сторінок Фейсбуку просто пестять світлинами з дітьми, голубами, цікавими акціями та заходами по всій Україні.

Так сталося, що й ми доєднались в минулому році до сторінки у Фейсбуці PEACE ONE DAY Ukraine, яку започаткували партнери за підтримки німецьких спеціалістів з GIZ.

Але і цього року, тепер вже традиційно, ми збираємо там все, що є зараз відбувається та присвячено Дню Миру;

Image

Ось тільки деякі з останніх подій, зокрема на Донеччині, про які ми дізналися від членів міжрегіональних мереж активістів – Амбасадорів Миру та Інклюзивних громадських радників (які народилися та працюють як скоординовані спільноти завдяки Програмі ООН із відновлення та розбудови миру),

а саме:

Візит медіагрупи MoDELab Media group ДРУЖБА ЗЗСО№7 м. Торецьк на інформаційну подію присвячену Міжнародному дню Миру у партнерский заклад дитячий садок Мир в місто Костянтинівка.

«День Миру зорганізувала ЗЗСО№7 селища Дружба та назвала всі заходи «МИРОФЕСТ»» — пояснює Олексій Головатий, директор школи, Амбасадори Миру.

Ігрова подорож «Грай — Місто» в м. Костянтинівка, де на заході учасники подорожували по території закладу дитсадка «Мир» різними локаціями, тематика яких була пов'язана із цілями сталого розвитку, миром, толерантністю, ненасильницьким спілкуванням, культурою дружби та злагоди, пізнанням оточуючого та ін.

«Мета подорожі — участь в активностях локації та формулювання висновку і умов мирного сталого життя» — відмічає Оксана Корнєєва, директорка дитсадочка, Амбасадорка Миру, Інклюзивна громадська радниця.

Image

Тематичний тиждень «Global Goals Jam» в сел. Врехньоторецьке, де для учасників проведено: аудит-дослідження мого власного стилю життя; гру-квест «Цілі сталого розвитку»; «МироФест» для вихованців дитсадочка; майстерню «OnlyCraft»

«Ми даже відкрили засіданням тільки зорганізований клуб «Debate4HumanRights» – зазначає Олеся Зелена, педагогиня, Амбасадорка Миру.

Image

В школі с. Олександро-Калинове проводять цілий тиждень миру — «peaceful Week.

“В рамках тижня проведено: для 7-9 класів тренінг з метою знайомства з принципами повсякденних дій для сталого розвитку разом фахівцями з екологічної освіти Регіонального Ландшафтного Парку „Клебан-Бик“; для 1-5 класів — міні-тренінг „Що я знаю про права людини; Флешмоб “Символи миру»; квест-гру для 1-9 класів «Мир це не все, але Все без Миру НІЩО»; оформлено Стіну думок «Мова МИРУ починається з мене»; проведено мирні змагання «Peaceful water wars» та заняття з соціальним педагогом «Ми різні, але ми рівні»» — зазначає Діана Харченко, педагогиня школи, Амбасадорки Миру.

Image

В школі №25 м. Краматорськ триває також тиждень миру. Мета — ознайомити учнів з можливими шляхами миробудування та вирішення конфліктів.

«Заходи, що проводяться – це спортивні змагання для учнів 6-х класів; знайомство з рятувальною технікою (квест для учнів середніх класів); Фестиваль малюнків (для учнів молодшої школи); музичний фестиваль для учнів 10 класів; «Грай – місто» для учнів молодшої школи та висадження дерев калини для створення " Калинового гаю" ( за ініціатив 6-В класу)» — повідомляє Інна Гочошвілі, педагогиня школи, Амбасадорка Миру.

Image

В школі № 1 м. Костянтинівка намітили створення рекреаційної дідянки на подвір'ї школи в амбасадорських кольорах — лавандове міні поле. Та зорганізували просвітницькі заходи. Мета — познайомити учнів з історичною довідкою про Міжнародний День Миру; формувати активну життєву позицію, виховувати розуміння того, що майбутнє світу залежить від справ і думок людини; розвивати вміння аналізувати події, факти, історичні явища; формувати в учнів відчуття приналежності до України – мирної нації, усвідомлення вартості людського життя; виховувати почуття патріотизму.

«Заходи, які тривають для 11 — 5 класів — Акція «Мироносці»; 8-х класів — Квест «Хто сіє мир -посіє щастя»; 1-4 класів — міні кінозал «Світ, в якому ти живеш»; 10- 4-х класів — виставка малюнків «Кольори миру»; 8 -10-х класів- Дебатний турнір «Світ без обмежень»; 7-х класів — квест подорож «Сторінками славетної історії України» – відмічає Амбасадорка Миру, психологиня та медіаторка школи, Станіслава Стасенко.

Image

В м. Дружківка йде цілий «Тиждень миру in UA 2022». Тут зорганізовано багато заходів: Арт-виставка «White dove of peace» («Білий голуб миру») аплікація долонями; Флешмоб «Діти – за мир»; Воркшоп «Молодь за мир у громадах»; Діалогова акція «Культура миру як основа розвитку громадянського суспільства в Україні»; «Дитяча майстерня миру» — виготовлення символу миру (білого голуба) у техніці орігамі із дітками з інвалідністю; прикрашення «Інклюзивного дерева».«Мета тижня сприяти порозумінню та примиренню в українському суспільстві. Ознайомлення дітей із поняттям сталого розвитку, Глобальними цілями сталого розвитку. Розтлумачення учням поняття прав людини та прав дитини; пояснити значення організації ООН.Ознайомити учнів із Конвенцією ООН про права дитини та продемонструвати зв'язок Конвенції із Глобальними цілями розвитку. Популяризація цілі № 16 Демократичне врядування заради розвитку мирного, справедливого й інклюзивного суспільства» — відмічає Галина Матвєєва, Амбасадорка Миру.

Image

«Пікнік-Фест» та «Кола порозуміння» в м. Костянтинівка.

«Ми проводимо ці заходи з соціального згуртування громади із залученням влади, громадських та урядових організації міста, з метою єднання громадськості над питанням роботи з потребами молоді. 33 локації від ВНЗ, регіонально-ландшафтних парків, пожежно-рятувального загону, військової частини, екстреної медичної допомоги, ювенальної превенції, ДПС, відділу культури та спорту, ДЮСШ, позашкільних навчальних закладів, учнівського самоврядування. Проведення кіл порозуміння в учнівських колективах, як відпрацювання інструменту вирішення конфліктів на шляху створення безпечного освітнього середовища» — пояснює Олена Давідова, педагогиня ЗОШ №3, Амбасадорка миру.

Image

«Захід «Від дружнього класу до дружньої шкільної родини та нашої мирної дружньої неньки України" ми проводимо в себе школі та тематичне засідання дебатного клубу для учасників освітнього процесу» — повідомляє Вікторія Кришкевич, директорка школи, Амбасадорка Миру з Лимащині (Донеччина).

Image

В Бухмуті організували «Лабіринт:«Ми-діти Землі»», де діти та молодь виконують завдання, складають пазл, потім разом моделюють планету 3-D.

«В нас відбувається посвячення в амбасадори — старші розповідають свій досвід, дарують наліпки, розповідають про важливість бути залученим до Амбасадорів. Можна побачити надписи, виготовлені учнями нашої гімназії «Ми за мир»- на інклюзивному дереві дитячої творчості, де також розкущуються поробки учнів у тому числі діток з інвалідністю» — зазначають Ангеліна Олексеєнко та Альона Жукова-Якубчак, педагогині, Амбасадорки Миру .

Image

«Мета наших заходів — привернути увагу учнів до проблеми мирного співіснування, необхідності згуртування людства для досягнення миру, ознайомити з цілями сталого розвитку. Тому і заході відповідні – доєдналися до Всеукраїнської акції «Голуб Миру», провели конкурс малюнків «Я за мир в у Україні», гру-квест «Ми за мир в Україні» та свято «Вчимося жити в мирі та злагоді», зробили тематичне засідання дебатного клубу «Навчаємось дебатувати» – зазначила Ксенія Дружина, педагогиня з м. Слов’янськ, Амбасадорка Миру.

Image

За нашими підрахунками, тільки на Донеччині Амбасадори Миру своїм из аходами в День Миру, 21 вересня, охопили своїми заходами 727 дорослих та 5005 осіб з числа дітей та молоді.


Читайте наші новини на телеграм каналі

11:35
218
No comments yet. Be the first to add a comment!