Розпочинається серія міжрегіональних заходів «Світ без обмежень»

Розпочинається серія міжрегіональних заходів «Світ без обмежень»
Серія заходів розпочнеться сьогодні, 13-го серпня, о 12:00 з пресконференції партнерів у містах Краматорськ та Сєвєродонецьк.

Заходи проводяться в межах спільної роботи органів місцевої влади та громадськості відповідно до регіональних планів дій за напрямами соціальної роботи, реалізації молодіжної та культурної політик, залучення людей з інвалідністю до співпраці та спільної реалізації на обласному та місцевих рівнях Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні.

Дата, час та місцепроведення заходів в межах форуму-фестивалю:

 • 1.13серпня 2021р. – відкриття програми заходів, пресконференція партнерів умістах Краматорськ та Сєвєродонецьк (офлайн/онлайн).
 • 2.14–17серпня 2021р. –міжрегіональні змагання конкурсів за участі людей з інвалідністю «Краса без обмежень», «Мужність без обмежень» та «Світ без обмежень» у м. Краматорськ.
 • 3.18серпня 2021р. – урочисті фінали конкурсів «Краса без обмежень» та «Мужність без обмежень» у м. Краматорськ.
 • 4.19серпня 2021р. – міжрегіональний круглий стіл «Життя без обмежень» із питань розбудови інклюзивного суспільства з партнерами з Донецької та Луганської областей та за участю активістів з інших областей; круглий стіл «Життя без обмежень» із питань розбудови інклюзивного суспільства з партнерами з Луганської області у м. Сєвєродонецьк (офлайн/онлайн).
 • 5.20серпня 2021р.– урочистий фінал конкурсу «Світ без обмежень» та онлайн-конкурсу «Кращий інклюзивний об'єкт громади» у м. Сєвєродонецьк (окрема вулична локація біля Луганського обласного академічного українського музично-драматичного театру м. Сєвєродонецьк).

Формат: офлайн-локації, вуличні та zoom-конференції.

Пресконференція партнерів у мм. Краматорськ та Сєвєродонецьк

Мета: розбудова миру через просування ідей інклюзивного толерантного суспільства у запобіганні конфліктів, виховання толерантності, солідарності, діалогу та взаєморозуміння в середовищі громад Луганської та Донецької областей. Популяризація досягнень організацій людей з інвалідністю та учасників мотиваційних фестивалів та конкурсів за прикладом «Світ без обмежень» та інших заходів, організованих у межах тематичного напряму роботи Програми ООН із відновлення та розбудови миру щодо зміцнення соціальної єдності.

Очікувані результати:

 • напрацювати конкретні стратегії та визначити заходи для подолання стереотипів у суспільстві щодо людей з інвалідністю;
 • визначити, як ефективно доносити широкому загалу, що людина з інвалідністю є повноцінним членом суспільства;
 • проаналізувати досвід та визначити дієві шляхи адаптації до умов пандемії COVID-19 для людей з інвалідністю;
 • визначити кращі практики та обговорити потреби, проблеми і можливість реалізації громадських ініціатив за допомогою міжнародної спільноти щодо подальших дій за напрямом інклюзії та захисту прав людей з інвалідністю, створення рівних умов доступу для всіх людей в суспільстві, не залишаючи нікого осторонь, та формування толерантного ставлення громадянського суспільства до проблем, які виникають у людей з інвалідністю, та напрацювання конкретних кроків щодо їх вирішення;
 • напрацювати рішення щодо організації подальшої спільної роботи різних партнерств (влади, громадськості, бізнесу) щодо покращення інклюзії у суспільстві та опрацювати інноваційні підходи, що можуть бути впроваджені в цій сфері;
 • запровадити відзнаку «Кращий соціальний об’єкт» від засновників фестивалю-конкурсу «Світ без обмежень» та поширити в ЗМІ інформацію про такий новий спосіб мотиваційної кампанії щодо покращення доступності соціально важливих об’єктів у громадах та визначити соціальну значність заходів такого формату для суспільства загалом;
 • розповісти історії успіху учасників та учасниць фестивалів-конкурсів.

Цільові групи заходу: представники громад Донецької та Луганської областей із числа громадських організацій, що займаються питаннями інклюзії, закладів соціальної сфери, активної молоді та волонтерів, які працюють в сфері соціальної політики, активістів культурних та освітніх закладів, представників мережі амбасадорів миру, інклюзивних громадських радників, ГІСМАОВК та представників ЗМІ, яких цікавить сфера соціальної політики та роботи з людьми з інвалідністю, створення інклюзивного середовища в громадах, а також активних людей з інвалідністю з інших областей.

Заходи проводяться за підтримки партнерів:

 • Управління сім'ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької обласної державної адміністрації
 • Департаменту соціального захисту населення Луганської обласної обласної державної адміністрації
 • Державного центру реабілітації «Донбас»
 • ГС «Асоціація організацій людей з інвалідністю»
 • Мережі інклюзивних громадських радників Донеччини та Луганщини

Набір на конкурси координуються директоркою Державного центру реабілітації «Донбас» пані Світланою Фоміною:

 • «Мужність без обмежень 2021»
 • «Краса без обмежень 2021»

Центр також відповідає за запрошення сімейних пар для участі в заходах «Світ без обмежень» за погодженням з відповідними департаментами соціального захисту населення областей.

Для подання об'єкту на участь в конкурсній номінації «Світ без обмежень» під назвою «Кращий інклюзивний соціальний об'єкт громади», необхідно відповісти на запитання анкети та не забути надіслати підтверджуючі фото, за якими буде організовано онлайн-голосування під час проведення заходу.

Програма заходів та реєстрація на них триватиме до 17 серпня на лендінгу заходу.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Серія заходів «Світ без обмежень» організована у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН із питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.


Читайте наші новини на телеграм каналі

10:55
277
Немає коментарів. Ваш буде першим!