Про ініціативу Центру місцевої активності «Старе місто»

Про ініціативу Центру місцевої активності «Старе місто»

Протягом розвитку конфлікту на Донбасі у м. Краматорськ переїхало багато людей, які пережили бойові дії. Зараз у місті зареєстровано 49 000 ВПО із зони АТО. Серед них близько 8000 дітей та підлітків, 650 людей з інвалідністю, 29 000 осіб, старших за 60 років .

Під час бойових дій діти та дорослі не раз ставали жертвами жахливих подій, які травмують психіку: були свідками обстрілів, бачили руйнування рідного міста або, навіть, рідної домівки.

Важкий психологічний стан, відсутність родинного кола та звичного дружнього спілкування тільки ускладнює життя ВПО. До цих проблем додаються ще конфлікти з представниками приймаючої сторони – мешканцями міста.

На сьогоднішній день переважна більшість мешканців Краматорська та в тому числі і ВПО, проявляють повну пасивність у суспільному житті. Без залучення людей до близьких, доступних і зрозумілих для них заходів, їх важко буде в майбутньому залучити до більш серйозних і соціально-важливих проектів, спрямованих на інтеграцію до приймаючої громади, консолідацію громадського суспільства.

Зображення

Найбільш зрозумілим та об’єднуючим для людей є спільна робота, спільні заходи та неформальне спілкування за місцем проживання, які завжди викликають позитивні емоції і емоційну прихильність до цього місця. Щоб вирішити ці, та багато інших питань, ми вирішили взяти участь у Проекті ПРООН «Відновлення врядування та примирення в охоплених конфліктом громадах України» та поставили таку мету:

підвищити якість життя вимушених переселенців і мешканців Краматорська та їх родин в подоланні соціальної ізольованості та незахищеності через полегшення доступу до соціальної, побутової і психологічної допомоги, розвитку взаємодопомоги шляхом роботи площадки для спільної творчої діяльності, освіти та спілкування людей між собою та взаємодії з іншими поколіннями, що сприятиме примиренню в охопленій конфліктом громаді Краматорська.


Зображення

Потрібно відмітити, що громада відгукнулась на презентацію можливостей Проекту та прийняла активну участь в його втіленні. В 59 заходах, які проводились за Проектом, прийняла участь 681 особа (137 дітей та підлітків, 88 людей з інвалідністю, 496 жінок та 48 чоловіків, 183 вимушених переселенця). Для того, щоб долучити до Проекту людей з інвалідністю по слуху, під час проведення заходів працював перекладач жестової мови. Більш 20 співробітників патрульної поліції Слов’янська і Краматорська, а також працівники бібліотеки ім. А. Чехова (місто Краматорськ) отримали можливість, завдяки проекту, навчитись основам жестової мови, що сприятиме їх повноцінному спілкуванню та ефективному веденню діалогу з громадянами, які мають недоліки слуху.

Проведення заходів Проекту сприяло соціальній згуртованості членів громади (місцевих мешканців, вимушених переселенців, осіб з інвалідністю, дітей та підлітків) та розумінню того, що тільки спільна співпраця, об’єднання та порозуміння, допоможе в вирішенні існуючих проблем.

Після закінчення Проекту ми провели опитування серед учасників і ось що почули:

Світлана Філатова (ВПО Горлівка, інв. 3 гр.):

«Вперше, за чотири роки перебування у Краматорську, відчула себе повноцінним членом громади міста. Я мала можливість розповісти про свої проблеми та знайти шляхи їх вирішення (за допомогою нових друзів). Тепер я відчуваю у собі сили допомагати іншим та навчати їх тому, чому сама навчилася під час проведення заходів».

Зображення

Людмила Стецюра (77 років, мешканка Краматорська):

«Завдяки Проекту, я знайшла нових друзів (це і переселенці, і місцеві, навіть трохи спілкуюсь з тими, хто не чує). Зараз я не сиджу дома, не страждаю від самотності, я хочу приносити користь тим, хто втратив свою домівку, хто хворіє. Я не можу зробити щось велике, але поспілкуватись, передати свій життєвий досвід – з радістю».

В результаті проведеної діяльності був підвищений рівень довіри, морального духу та єдності між ВПО і членами приймаючої громади. Учасники проекту придбали навички роботи з різними матеріалами, навчились технологіям виготовлення різних виробів, засвоїли техніки вишивки та закріпили отриманні знання на практичних заняттях.

Отримані знання і навички рукоділля учасники проекту зможуть використовувати для покращення власного матеріального становища, шляхом виготовлення і продажу виробів хенд-мейду; через надання інклюзивних послуг, люди з інвалідністю по слуху залучені до роботи в Центрі та до загальноміських заходів, а відвідувачі починають з ними спілкуватись жестовою мовою.

Проект закінчено, але надбані знання, досвід ми будемо використовувати в подальшій роботі за для примирення та побудови діалогу в громаді Краматорська. Дякуємо за можливість прийняти участь в неперевершеному Проекті та долучитися до важливої та корисної справи.

Історію підготовлено активом Центру місцевої активності «Старе місто», м. Краматорськ, Донецька область. 


Історія підготовлена її автором, а міні ініціатива реалізована за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН), Проекту «Відновлення і примирення в охоплених конфліктом громадах України», який реалізується за підтримки Уряду Швеції і Швейцарської конфедерації. Погляди, думки, висновки та інша інформація, що представлені в цій публікації, не обов'язково відображають точку зору ПРООН, за винятком випадків, коли безпосередньо вказано, що ПРООН є автором тексту.


Зображення


Читайте наші новини на телеграм каналі

09:53
730
Немає коментарів. Ваш буде першим!