Молодість + бажання + активність = результат. Село Кризьке, Марківщина

Молодість + бажання + активність = результат. Село Кризьке, Марківщина

Інтерв'ю місцевій газеті «Вісті Марківщини» про реалізацію проекту «Молодь — нашє майбутнє!» в рамках спіпраці з ПРООН розповіли активісти села Кризьке, що на Марківщині.

Проект групи активістів села Кризьке став переможцем конкурсу ПРООН для представників активних громадян Луганської та Донецької областей, які були учасниками візитів з обміну досвідом в інші регіони України з питань соціальної єдності та примирення.

Молодість + бажання + активність = результат. Так й вийшло дійсно.

Їх двадцять – молодих активних, небайдужих і заповзятливих жителів Кризького і Сичівки. Вони – члени молодіжної ради при Кризькій сільській раді. Формування має на меті покращити життєвий рівень односельців та розвинути на селі молодіжний рух.

Зорганізувалася ця спільнота зовсім недавно, в березні поточного року. А поштовхом до об’єднання було бажання молодих людей якось облаштувати своє дозвілля. Щоб проводити час не тільки весело, а й яскраво, змістовно, з користю. 

Про перші кроки і сьогодення ради на прохання журналістів «Вістей Марківщини» розповідає її секретар, старшокласниця Кризької одинадцятирічки Катерина Рудаченко:
– Хочете жити цікаво – дійте. Таку пораду нам дали старші односельці, спостерігаючи, як ми нудьгуємо довгими зимовими вечорами. Вдома сидіти не хотілося, в сільському Будинку культури через холоднечу (бо не опалювався) перебувати не комфортно, ставати завсідниками місцевого бару також не прийнятний варіант. Тому перед нами постало питання – чим зайнятися, де себе проявити? 

Наше бажання об’єднатися і працювати, генеруючи в рідному куточку зміни на краще, підтримали члени виконкому і депутати сільради, члени громадської організації «Кризька сільська організація «Промінь», педагоги школи. Головою формування став працівник ТОВ «Марківський сирзавод» Олександр Глущенко, його заступником – сичівець, студент Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Олександр Гирман.
Щоб активізуватися, за пропозицією членів зазначеної громадської організації ми долучилися до розробки міні-ініціативи «Молодь – наше майбутнє». Її готували на конкурс для представників активних громадян, які були учасниками візитів з обміну досвідом в інші регіони України з питань соціальної єдності та примирення ПРООН для Луганської і Донецької областей. Наш лідер О. Глущенко відвідав навчальні тренінги й індивідуальні консультації, організовані радником ПРООН з означених питань Анною Боровою. Результатом участі представників молодіжної ради в цьому проекті стало придбання оргтехніки (два ноутбуки, проектор, екран та фотоапарат), потрібної для діяльності формування.
Проте, у нас не було приміщення, де ми могли б збиратися і працювати. На допомогу прийшов директор Кризького СБК Олександр Капля. Для роботи молодіжної ради він виділив дві кімнати в будівлі сільського закладу культури. Щоправда, вони потребують ремонту. Та нас це не лякає, ми плануємо власними силами створити затишний куточок для молоді. Коли поруч досвідчені спеціалісти та активні члени громадської організації, будь-яка справа вдається та ладнається.

Активний член ГО «Кризька сільська організація «Промінь» Надія Рудаченко сподівається на дієвість молодіжної ради. Спілкуючись з газетярами телефоном, вона розповіла:
– Молоді активісти планують займатися написанням проектних пропозицій, брати участь в заходах з національно-патріотичного виховання молоді та підтримувати людей похилого віку і сім’ї, які опинилися в складних життєвих обставинах. Для накопичення досвіду й розширення знань про розвиток молодіжного руху на селі і про роль молодих та їх можливості в зміні життя на краще деякі члени ради вже побували на відповідних тренінгах.
До прикладу, зі слів Надії Іванівни, Катерина Рудаченко та Олексій Каркачов стали учасниками тренінгу «Ефективні інструменти комунікаційної кампаніі» в Кремінському районі. Яна Глущенко – тренінгу «Управління конфліктами та інклюзії в місцевих громадах», який проводила Громадська організація «Регіональне Об'єднання Молоді» в рамках реалізації нового проекту «Подолання кризи та розбудова України – «Час діяти!» (смт Щурово, м. Запоріжжя).
Олександр Огієнко та Олександр Гирман поїхали завдяки ПРООН у навчальний візит до Чернівецької області (тема «Міжнаціональна, міжрелігійна та міжкультурна толерантність як складова територіального розвитку на прикладі Чернівецької області» ). Ганна Борисовець побувала в Івано-Франківську в рамках проекту щодо обміну кращими практиками роботи з молоддю та молодіжними ініціативами. Всі візити, стверджує громадська активістка, здійснювалися за підтримки Програми розвитку ООН в рамках Програми відновлення та розбудови миру. Наразі, наголосила Н.І. Рудаченко, Кризька молодіжна рада подала ще кілька заявок на тренінги.

Всі учасники таких навчальних поїздок по поверненні діляться один з одним отриманими знаннями. Це дає свої результати. 

Катя розповідає:
– Ми вже провели кілька заходів для згуртування громади. Це вечір пам’яті загиблих у Другій світовій війні та загальний суботник з впорядкування сільського стадіону. Найближчим часом представники всіх вікових груп односельців зможуть взяти участь у спортивному святі «Спорт єднає покоління» та в заходах до Дня молоді. 

Читачам, мабуть, буде цікаво дізнатися, хто ще, окрім згаданих вище представників молодого покоління Кризького і Сичівки, входить до складу ради. Катя пояснює:
– Це – учнівство Кризької загальноосвітної школи І-ІІІ ступенів. А саме переможці районного етапу Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Сокіл» (Джура) 2017-2018 років, учасники танцювального колективу «Юність», учасники Пластового археологічного табору Черкас-2017 (м. Ізюм), учасники Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Джура-прикордонник – 2017», а також організатори відкриття в навчальному закладі гуртка «Джура-прикордонник». Зараз ми готуємося до Всеукраїнського вишколу «Джура-Прикордонник – 2018". В цьому нам допомагає відділ прикордонної служби «Марківка» Луганського прикордонного загону Державної прикордонної служби України.
Юнка пообіцяла, що про діяльність молодіжної ради її члени обов’язково звітуватимуть перед земляками зі сторінок улюбленої газети «Вісті Марківщини».


Вікторія ПУЛЬНА


Історія підготовлена її автором, а міні ініціатива реалізована за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН), Проекту «Відновлення і примирення в охоплених конфліктом громадах України», який реалізується за підтримки Уряду Швеції і Швейцарської конфедерації. Погляди, думки, висновки та інша інформація, що представлені в цій публікації, не обов'язково відображають точку зору ПРООН, за винятком випадків, коли безпосередньо вказано, що ПРООН є автором тексту.


Image


Читайте наші новини на телеграм каналі

11:36
710
No comments yet. Be the first to add a comment!