Спеціальна Робоча група прозасідала на Луганщині щодо Регіонального плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325

Спеціальна Робоча група прозасідала на Луганщині щодо Регіонального плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325
12 лютого відбулося перше засідання Робочої групи, яка займається питаннями розробки проєкту Регіонального плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 в Луганській області, а також буде займатися подальшим його впровадженням і моніторингом.

Група створена та працюватиме при Обласній координаційній раді з питань сім’ї, ґендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання домашньому насильству та протидії торгівлі людьми за підтримки Департаменту соціального захисту населення Луганської облдержадміністрації.

Участь  в засіданні онлайн та офлайн прийняли участь 37 представників структурних підрозділів облдержадміністрації, сектору безпеки і оборони, громадських і міжнародних організацій. Порядком денним наради розглядалися три питання:

По першому питанню щодо розробки проєкту Регіонального плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2025 року в Луганській області.

Директорка Департаменту соціального захисту населення Луганської облдержадміністрації Елеонора Поліщук повідомила, що Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2020 року № 1544-р затверджено Національний план дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 на період до 2025 року. Пунктом 3 цього розпорядження доручено обласним державним адміністраціями розробити і затвердити відповідні регіональні плани дій. Вже другий Національний план дій, затверджений в нашій державі. Перший план був розрахований на період 2016-2020 років, тому Луганщина вже має великий досвід роботи в даному напрямку. Координатором на регіональному рівні імплементації резолюції 1325 є Департамент соціального захисту населення Луганської облдержадміністрації. 

Робота над новим Регіональним планом дій розпочалася ще у листопаді 2020 року. Так, протягом листопада-грудня було проведено п’ять семінарів і тренінгів, а також засідання «круглого столу» за участю фахівців та громадських організацій Луганської області. У ході цих заходів було розглянуто механізм ефективної розробки плану, врахування інтересів усіх вразливих груп та напрацьовані пропозиції до проєкту Регіонального плану дій.

Під час одного із таких заходів було запропоновано створити при Обласній координаційній раді Робочу групу, яка б займалася питаннями розробки та впровадження Регіонального плану дій 1325. У грудні ми винесли питання створення Робочої групи на засідання Обласної координаційної ради. Дана ініціатива була підтримана і у січні наказом Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації було затверджено склад Робочої групи та положення. Наразі до складу Робочої групи входять
37 жінок і чоловіків, із яких 12 є представниками громадських і міжнародних організацій.

У січні було сформовано проєкт Регіонального плану дій, який вже двічі члени Робочої групи та дотичних структур отримували для розгляду і надання пропозицій та зауважень. На сьогодні до проєкту плану включені:

  • частина заходів із Національного плану дій, де виконавцями визначено обласні державні адміністрації та органи місцевого самоврядування;
  • пропозиції, надані членами коаліції «Луганщина. Жінки. Мир. Безпека», мобілізаторками громад, представниками громадських організацій;
  • пропозиції, напрацьовані в ході семінарів, тренінгів, засідання «круглого столу», що відбулися у лютому-грудні 2020 року.

Проєкт плану складається із 5-ти стратегічних цілей та 13-ти оперативних цілей; включає в себе 18 завдань та 73 заходи. Проєкт плану є дуже різнобічним та включає заходи, у першу чергу, у сфері безпеки і оборони, охорони здоров’я, соціальної підтримки, громадського правопорядку. У зв’язку із цим, коло співвиконавців також є дуже широким. Так, до виконання проєктом плану передбачено залучення 30 різних структур, серед яких департаменти та управління облдержадміністрації і її апарату, правоохоронні органи, структури сектору безпеки і оборони, соціальні установи, територіальні підрозділи центральних органів виконавчої влади. До числа співвиконавців включено райдержадміністрації, міські, сільські, селищні ради, військово-цивільні адміністрації області, а також громадські та міжнародні організації.

«Ми вдячні усім, хто надав свої пропозиції та зауваження до проєкту Регіонального плану дій. Ми маємо на меті створити дієвий документ, який буде реальним до виконання та враховувати інтереси різних груп жінок і чоловіків, хлопчиків та дівчаток» — відмітила Елеонора Поліщук.

Зображення

По другому питанню виступила спеціалістка ООН Жінки Ольга Лішик, яка розповіла про взаємодію виконавців порядку денного «Жінки, мир, безпека» на території Луганської області щодо розробки, впровадження та моніторингу регіонального та місцевих планів дій 1325.

П отретьому питанню виступила Ганна Лемешко, координаторка міжнародного благодійного фонду «Українська фундація громадського здоров'я»  з презентацію по те що робиться в різних обалстях, де працюють спеціалісти Фонду з питань спиятння виконанню Резолюціїї 1325.

Під час обговорення проекту плану, виступила Ганна Борова - спеціалістка Програми ООН із відновлення та розбудови миру (UN RPP), яка навела відповідні прилади роботи в контексті Резолюції 1325 Програми щодо громадської безпеки та соціальної єдності та зазначила про роботу: Консультативної ради з питань соціальної єдності при UN RPP, Геоінформаційної системи моніторингу, аналізу, оцінки та вирішення конфліктів (ГІСМАОВК), мережі Амабсадорів миру, робочих гру з громадської безпеки та соціальної зруготованості на рівні громад, про вже заплановані навчання для партенрів з числа влади та громадськості з питань конфліктології та медіації та ін. Запропонувала внести відповідні пропозиції до пунктів 4.3., 4.4., 5.3. та 8.3  проєкту Плану.

Наприкінці, Яна Силкіна, спеціалістка Департаменту соціального захисту населення Луганської облдержадміністрації, акцентувала увагу на тому, що Регіональний план буде затверджуватися розпорядженням голови облдержадміністрації і найближчим часом його остаточна версія буде надіслана всім членам Робочої групи та версія для обговорення та збору пропозицій до 26 лютого публічно розміщена.

Зараз, ознайомитися проєктом документу можна тут: 

https://drive.google.com/drive/folders/1o12l6uI3jP...


Читайте наші новини на телеграм каналі

12:05
262
Немає коментарів. Ваш буде першим!