Громадськість Донецької, Луганської, Запорізької, Дніпропетровської, Херсонської областей

Онлайн дискусія на тему: «Ревіталізація урбаністичних просторів: як забезпечувати розвиток де-індустріалізованих територій»

Онлайн дискусія на тему: «Ревіталізація урбаністичних просторів: як забезпечувати розвиток де-індустріалізованих територій»

Захід відбудеться 29 жовтня з 11:00 до 13:00.

Україні, як і більшості країн Європи, дістався спадок великих індустріальних об’єктів 19-20 сторіччя. Вони вже втратили своє функціональне навантаження, доволі часто цілісність та безпечність для громадян. Які практики та підходи дозволяють оживити мертві чи зникаючі простори? Чи обов’язково «замахуватись» на завод якщо є бажання за допомогою культури та планування територій, урбаністичного активізму змінювати простори населених пунктів? З чого взагалі варто починати роботу з покинутими просторами та спадщиною?

Про це ми поговоримо з нашими експертками:

Олена Афанасьєва — Голова ГО Центр культурного розвитку «Тотем», Херсон. Менеджерка і кураторка проєктів у сфері арт-ревіталізації та культурної спадщини, численних мистецьких проєктів. Один з останніх — візуальна програма Dream Gogolfest у Херсоні на базі локації Urban CAD.

Юлія Овчаренко — менеджерка культури, ГО Культура Медіальна. Співзасновниця Центру сучасної культури у Дніпрі (DCCC), ГО Культура Медіальна. Фахівчиня у стратегічному плануванні, проектному менеджменті та міжнародних зв'язках у культурі.

Віта Базан — культурна менеджерка, експертка з краудфандингу (програма Код міста / Гараж Генг (Київ); інноваційний парк Вимірювач (Житомир) Координувала розробку та розвиток інструменту Спільнокошт на платформі Велика Ідея. З 2015 займається координацією програми Код міста в великих та малих містах України з фокусом на посилення локальних команд та застосуванням дослідницьких і діалогових практик. Під час проекту Метамісто: Схід разом з командою займалася дослідженням та заученням локальних спільнот до створення міських просторів у 6 містах Донецької та Луганської областей.

Експертки обговорюватимуть:
наявні позитивні практики та інструменти роботи з постіндустріальною спадщиною
шляхи та моделі трансформації індустріальних просторів та спадку в ресурс для спільнот та громад
яким чином можна активізувати людей, ініціативні групи, громадські організації та бізнес навколо трансформації постіндустріальних просторів?
з чим доведеться зіштовхнутися ініціаторам та громаді під час трансформації?

Модеруватимуть онлайн дискусію
Максим Єлігулашвілі
Людмила Василенко

Готуйте свої запитання і ми озвучимо їх в ефірі!

Захід організовано за сприяння Програми ООН із відновлення та розбудови миру.

Що це і для кого?
Публічний онлайн захід, який складається із шести віртуальних обговорень, об’єднаних спільною тематикою. Тривалість дискусій до 2 годин, трансляція яких відбуватиметься на різних цифрових платформах — YouTube, Facebook та інформаційних сайтах.
До обговорення запрошуються громадські активісти, люди з підконтрольних уряду України територій Донецької та Луганської областей, інших регіонів України, зацікавлені у темах, запропонованих до обговорення.
Більше 20 спікерів/експертів протягом трьох днів ділитимуться власним досвідом та вестимуть предметні дискусії навколо ключових проблем та загроз, які виникають у впровадженні ініціатив по захисту прав та інтересів ВПО, особливо жінок, молоді та літніх людей, ЛГБТКІ, ромів.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).
Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.


Читайте наші новини на телеграм каналі

20:25
226
Немає коментарів. Ваш буде першим!