Партнерство надає поштовх до розвитку і відновлення задля підвищення інклюзії

Партнерство надає поштовх до розвитку і відновлення задля підвищення інклюзії

Про те, як з’явились оновлені інклюзивні входи до важливих в громаді об’єктів можна писати окремі історії, але ця – про те, як моніторинг доступності об’єктів переріс в конкретні результати роботи партнерства та мережі інклюзивних радників, яку започаткувала і продовжує будувати на Луганщині ГС «Луганська Асоціація організацій осіб з інвалідністю».

Багато уваги сьогодні приділяють питанню доступності об’єктів та інклюзії в цілому.

Про початок цієї компанії в 2019 році гарнописали журналісти й відомих платформ.

Але, які ж результати? Бо результати хочуть бачити, а потім вже про них слухати, бо іноді доповіді про те, яким чином ці результати з’являються дуже довгі та тернисті, як і шляхи наочного отримання результатів та гарних фото, які свідчать про здійснення позитивних змін.

Тобто, трохи про те, що ми можемо зараз побачити.

В Попасній зробили інклюзивним доступ до вхідних дверей соціально важливих для населення об’єктів, які знаходяться в багатоповерхівці: відділення «Ощадбанку» № 100012/0193, відділення «Укрпошта — Попасна 1», «Центральна міська аптека» за адресою м. Попасна, вул. Першотравнева ,48. Змонтували металевий пандус.

Про те, як було та як стало свідчать фото:

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

В Станиці змонтували металевий пандус, зробили доріжку для людей з поганим зором, поклали покриття до дверей входу в будівлю, де знаходиться важливий соціальний об’єкт – КУ «Інклюзивно – ресурсний центр Станично-Луганського району», який розташовано на території КЗ «Станично -Луганський ДНЗ ясла-садок №1 «Теремок».

Про те, як було та як стало, свідчать фото:

Зображення

Зображення

Зображення

В Біловодську зробили повністю санвузол у приміщенні КЗ «Біловодського територіального центру соціального обслуговування» ( Надання соціальної допомоги без забезпечення проживання для осіб похилого віку та інвалідів) для того, щоб він був інклюзивний та доступний всім мало мобільним групам населення.

Про те, як було та як стало, свідчать фото:

Зображення

Зображення

Але, це вже зараз.

А тепер про тернистий шлях.

«Бо треба зробити не мало зусиль та вкласти не тільки партнерських, а ще і власних коштів, ніхто не запитує скільки коштує бензин, наприклад, та ремонт власного авто, щоб тільки поїздити, налагодити ефективні комунікації з людьми та промоніторити необхідні всім об’єкти» — відмічає пан Микола Надулічний, голова ГС «Луганська Асоціація організацій осіб з інвалідністю».

Зображення

Пан Микола згадує, що тоді, ще в минулому 2019 році з червня відбувалось багато виїздів до громад завдяки Програмі розвитку ООН із відновлення та розбудови миру. Тоді почали в громадах проводили діалоги про інклюзію в цілому та разом з громадськістю та владою вирішували, які першочергові пріоритетні об’єкти в громадах необхідно зробити доступними.

(1) Були в  Біловодську, про що писали тут:

http://ndo.lg.ua/places/news/272/80

(2) в Попасній, про що писали тут:

http://ndo.lg.ua/news/260-prodovzhuyemo-shukaty-porozuminnya-shchodo-zabezpechennya-zruchnostey-dlya-lyudey-ta-realizatsiy.html

та тут 12.06.2020:

http://ndo.lg.ua/news/209-inklyuzyvna-merezha-hromadskykh-radnykiv-luhanskoyi-oblasti-vidvidala-misto-popasne.html

(3) в Станиці-Луганській, 03.09.2020, про що написали тут:

http://ndo.lg.ua/places/news/272/95

Зображення

Після заходів клопотали на фінансування в різних установах, для цього виготовили проектно-технічну документацію за всіма нормами та стандартами.

Потім адвокатували це питання та розповідали про зроблену роботу на різних форумах та зустрічах обласного рівня. І вже навесні 2020 року знайшли фінансову підтримку в розмірі 613808 тис грн на три об’єкти в Програмі ООН із відновлення та розбудови миру.

Нагадуємо, що ініціатива щодо оновлення вище зазначених об’єктів виникла в 2019 році, в результаті започаткування роботи мережі інклюзивних радників ГС «Луганська Асоціація організацій людей з інвалідністю» завдяки підтримки Програми ООН із відновлення та розбудови миру.

Дякуємо нашим інклюзивним радникам і радницям, які в нас вірять та працюють на благо розвитку інклюзії на Луганщині та особисто цього разу:

  • зі Станиці-Луганській:

Резніченко Юлія

Мишева Наталя

  • із Попасної:

Заіка Людмила

Бондаренко Світлана

  • та з Біловодську:

Козюменьська Таїсія.

Зображення

Нагадаємо, що термін «інклюзія» — дуже широке поняття, але під терміном «інклюзія» багато людей часто розуміють виключно в аспекті залучення людей з інвалідністю, що звужує розуміння цієї дефініції та призводить до неправильного тлумачення цього наукового феномену, який насправді є значно ширшим і стосується багатьох сфер суспільного життя.

Із метою висвітлення значення цього терміну та встановлення сфери його вживання та про різні прояви інклюзії в сучасному суспільстві, про дефініцію терміну гарно викладено у статті, що ми всім рекомендуємо прочитати: http://www.sulj.oduvs.od.ua/archive/2017/4/7.pdf

Інна Міхєєва,

інклюзивна радниця ГС «Луганська Асоціація організацій осіб з інвалідністю»,

членкиня мережі Амбасадорів Миру.


Читайте наші новини на телеграм каналі

09:25
467
Немає коментарів. Ваш буде першим!