Заклади соціальної сфери Луганщини: проблеми та перспективи

Заклади соціальної сфери Луганщини: проблеми та перспективи

4 кластерних круглих столи пройшли в Луганській області на тему «Заклади соціальної сфери Луганщини: проблеми та перспективи. Підсумки комплексного дослідження “Аналіз потреб та можливостей закладів соціальної сфери Луганської області в напрямку посилення співпраці влади, громадськості та міжнародних організацій, зокрема Програми ООН із відновлення та розбудови миру (UN RPP) в напрямку соціальної єдності».

В них взяли участь представники 23 громад Луганської області та біля 200 зацікавлених осіб — представників 67 установи соціальної сфери Луганської області.

Круглі столи проходили за графіком з 17 по 21 вересня п.р. у форматі Зум-конференцій.

Зображення

Перший кластерний круглий стіл, 17 вересня, пройшов для представників органів місцевого самоврядування, соціальних закладів та установ, партнерських громадських організацій для громад майбутньогоСватівського району.

Ми знаємо, що Сватівський район (з адміністративним центром у місті Сватово, що затверджено Кабінетом Міністрів України) зазначений зі складом територій Білокуракинської селищної, Коломийчиської сільської (не відвідували), Красноріченської селищної, Лозно-Олександрівської селищної, Нижньодуванської селищної (не відвідували), Сватівської міської, Троїцької селищної територіальних громад.

Згадували про відвідування закладів соціальної сфери Робочою групою:

Другий кластерний круглий стіл пройшов 19 вересня для представників органів місцевого самоврядування, соціальних закладів та установ, партнерських громадських організацій для громад майбутньогоСеверодонецького району.

Ми знаємо, що Северодонецький район (з адміністративним центром у місті Сєвєродонецьк, що затверджено Кабінетом Міністрів України) зазначений зі складом територій Гірської міської (не відвідували), Кремінської міської, Лисичанської міської, Попаснянської міської, Рубіжанської міської, Сєвєродонецької міської територіальних громад.

Згадували про відвідування закладів соціальної сфери Робочою групою:

Третій та четверти кластерні круглі столи, пройшли 21 вересня для органів місцевого самоврядування, соціальних закладів та установ, партнерських громадських організацій для громад майбутніх  Старобільського та Щастиньского районів.

Ми знаємо, що Старобільський район(з адміністративним центром у місті Старобільськ, що затверджено Кабінетом Міністрів України)зазначений зі складом територій Гірської міської (не відвідували), Кремінської міської, Лисичанської міської, територій Біловодської селищної, Білолуцької селищної (не відвідували), Марківської селищної, Міловської селищної, Новопсковської селищної, Старобільської міської, Чмирівської сільської, Шульгинської сільської територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України.

Згадували про відвідування закладів соціальної сфери Робочою групою:

Щастинський район (з адміністративним центром у селищі міського типу Новоайдар) буде в складі територій Нижньотеплівської сільської, Новоайдарської селищної, Станично-Луганської селищної, Широківської селищної, Щастинської міської територіальних громад (не відвідували), затверджених Кабінетом Міністрів України.

Згадували про відвідування закладів соціальної сфери Робочою групою:

На кожному круглому столі Робоча група спочатку презентувала свою роботу та загальний аналіз, тенденції та системні виявлені проблеми по стану різних соціальних установ. Детальніше про аналіз, чекайте статтю в нашому розділі «Статті/регіональний розвиток» тут: /articles/development

Зображення

Потім, по об’єктно розглядали стан та потреби кожного відвіданого Робочою групою об’єкту соціальної сфери, відверто говорили про очікування реформування, нагальні та стратегічні проблеми та можливості щодо їх вирішення.

Зображення

Загалом можна відмітити, що відбувся ефективний публічний діалог влади та громадськості через організовані круглі столи, на яких представники закладів соціальної сфери в цілому підтвердили дані зробленого громадськістю спільно з Департаментом соціального захисту населення Луганської облдержадміністрації аналізу.

Є сподівання, що всі напрацювання будуть використані в новітній обласній Програмі «Турбота», розробка якої триває.

За підсумками заходів підготовлено відповідний протокол з зазначенням конкретних проблем та клопотань в допомозі щодо їх вирішення до Програми ООН із відновлення та розбудови миру та інших міжнародних установ.

Як зазначила директорка Департаменту соціального захисту населення Луганської облдержадміністрації, Елеонора Поліщук:

«Від цієї великої роботи вже є корить, бо зібрані дані вже допомогли оперативно знайти фінанси для деяких об’єктів громад для їх вирішення та допомагають й далі вести конструктивний діалог про наявні проблеми та шляхи їх вирішення з представниками міжнародної спільноти та влади вищого рівня».

Присутні на круглих столах представники соціальної сфери Лозно-Олександрівської та Біловодської громади, подякували членам Робочої групи за інформативні консультації під час виїздів щодо інклюзивності та доступності об’єктів, підтвердили що іноді не хватає на місцях консультацій спеціалістів, навчань та просто кваліфікованих підказок щоб ефективніше працювати. 


Читайте наші новини на телеграм каналі

13:09
282
Немає коментарів. Ваш буде першим!