Дебатна майстреність, як метод неконфліктного спілкування

Дебатна майстреність, як метод неконфліктного спілкування

28 квітня розпочалась «Школа дебатної майстерності, як навчання на практиці методам неконфліктного спілкування» та її перший модуль триденний он-лайн тренінг для тренерів «Дебатна майстерня для лідерів молодих дебатних рухів”. На тренінг для тренерів, який триватиме три дні на онлайн платформі Zoom з 28 по 30 квітня потрапили відібрані на конкурсній основі 25 учасників (15 з Донецької області та 10 з Луганської області).

Мета — підвищення рівня аргументації в комунікаціях учасників заходу, удосконалити навички публічного виступу молодих лідерів, підготовити тренерів з дебатної майстерності, як методу неконфліктного спілкування. Сформована команда тренерів працюватиме в Луганській та Донецькій області задля популяризації дебатів, як методу неконфліктного спілкування, а також задля формування команд для регіональних турнірів.

Ганна Борова, спеціалістка Програми ООН із відновлення та розбудови миру (UNRPP) на початку заходу розповіла про пріоритети роботи та чому саме розвиток дебатних рухів на Сході України підтримує UNRPP, навела приклади успішної роботи в минулому році та нагадала невеличким відео сюжетом про «Лабораторію теле дебатів — 2019» і її результати, які знайшли продовження в 2020 році у вигляді модифікованої цьогорічної програми «Школа дебатної майстерності, як навчання на практиці методам неконфліктного спілкування».

Слід зазначити, що до тернінгу для тренерів цього разу долучились й ті представники молоді, які в минулому році стали переможцями та отримали призові місця в дебатних змаганнях «Лабораторії теле дебатів – 2019», про підсумки якої нагадування в відео сюжеті тут:


Ольга Донець, консультантка Програми ООН із відновлення та розбудови миру (UN RPP) вела тренінг та цей перший день був присвячений темам:

 • Дебатна майстреність, як метод неконфліктного спілкування
 • Публічний виступ та ораторське мистецтво

Наступні два дні  роботи буде присвячено питанням:

 • Тема, аргумент, докази в дебатах
 • Обов’язки гравців
 • Нотатки та стиль дебатів. Суддівство.
 • За підсумками триденної роботи, з учасників цього першого модулю «Школа дебетної майстерності, як навчання на практиці методам неконфліктного спілкування», будуть сформовані команди, які підготують власні тренінги й проведуть їх для популяризації дебатів в громадах Донецької та Луганської області, за підсумками яких будуть сформовані команди для майбутніх обласних та міжобласних дебатних турнірів. За підсумками турнірів запланована поїздка переможців на зустрічі до представників національної журналістської спільноти в м. Київ, очікувано у вересні поточного року.

  Про те, як пройшов онлайн-тренінг свідчать відгуки, та як того вимагає сучасність та повальна діджиталізація, вони зроблені теж з використанням онлайн інструменту та представлені на картинці тут:

  Image

  Організатор заходу: Програма ООН із відновлення та розбудови миру.

  Image

  Програму ООН із відновлення та розбудови миру.реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

  Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.


Читайте наші новини на телеграм каналі

22:10
891
No comments yet. Be the first to add a comment!