Інклюзивна платформа в Україні: реалії, виклики, майбутнє

Інклюзивна платформа в Україні: реалії, виклики, майбутнє

12 березня 2020 року в залі Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів пройшов круглий стіл на тему «Інклюзивна платформа в Україні: реалії, виклики, майбутнє», який організувала ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів». В круглому столі взяли участь біля 40 осіб, з них більш 30 — лідерів громадських об’єднань, що займаються питаннями захисту прав людей з інвалідністю з областей України, а також посадовці з Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, профільних міністерств та відомств.

Галина Третьякова, народний депутат України, Голова Комітету ВР України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, відкрила захід та коротко зазначила пріоритети та компетенції Комітету щодо тематики заходу.

Image

Олександр Вознюк, голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів», як модератор заходу представив гостей, що прибули з міст різних областей України та Концепцію реалізації інклюзивної платформи в Україні.

Сергій Гривко, народний депутат України, голова підкомітету з питань соціального захисту і реабілітації осіб з інвалідністю та регулювання діяльності їх підприємств і громадських об'єднань Комітету ВР України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, задавав конструктивні питання щодо виступів та пообіцяв, що кожна учасників заходу пропозиція буде розглянута для втілення в життя.

На круглому столі також був присутній Вадим Струневич, народний депутат України, Заступник голови Комітету ВР України з питань соціальної політики та захисту прав.

Анна Адамска-Галант, головний міжнародний експерт Проекту Європейського Союзу «Право-Justice» презентувала досвід проекту по моніторингу доступності судів в Київській області.

Віталій Музиченко, заступник Міністерства соціальної політики України, наголосив на роз’ясненні нового порядку конкурсу для профільних ОГС, що розробило міністерство та тепер цей Конкурс буде адмініструвати Державний Фонд соціального захисту. Директорка якого, до речі, також була присутня на заході та зазначила, що вже в квітні місяці вже вийде оголошення про Конкурс, куди свої проектні пропозиції будуть подавати організації, які займаються питаннями людей з інвалідністю.

Image

Ганна Борова, представила те, що Програма ООН із відновлення та розбудови миру (UN RPP) підтримує в роботі з людьми з інвалідністю в контексті соціальної єдності та громадської безпеки, розповіла про досягнення та плани в цьому напрямку роботи. Нагадала присутнім, що завдяки присутнім на цьому заході партнерам з Харківської, Луганської, Донецької та Одеської областей, минулому році було організовано та проведенню Східний Форум з питань інклюзії, за підсумками якого були підготовлені рекомендації для рахування органами влади різного рівня (дивиться тут: http://ndo.lg.ua/news/313-skhidnyy-forum-iz-pytan-inklyuziyi-zadlya-posylennya-sotsialnoyi-yednosti-kultury-myru-ta-sprave.html). Оголосила, що ще необхідно та заплановано до впровадження в цьому році, запросила всіх доєднатися до найближчих подій: 14-17 квітня – Східний форум з питань аутизму, 10-16 травня – інклюзивний Фестиваль-конкурс «Світ без обмежень» (звіт щодо минулого року дивиться тут: http://ndo.lg.ua/news/197-festyval-konkurs-svit-bez-obmezhen.html). Зазначила, що за підсумками фокус-групових досліджень серед партнерів-активістів UN RPP, можуть пояснити термін «інклюзивність» тільки 27 відсотків опитаних (результати невеличкого дослідження по громадам Луганської області тут: http://ndo.lg.ua/articles/m-scevii-rozvitok ), тому треба на всіх рівнях та сферах поширювати це поняття та підходи до універсального дизайну, займатись більш якісною просвітницькою компанією. Навела приклади таких ефективних розроблених механізмів, які запроваджені за допомоги UN RPP, як «мережа інклюзивних радників» (http://ndo.lg.ua/places/merezha-inklyuzyvnykh-hromadskykh-radnykiv), «лабораторії толерантності» (http://ndo.lg.ua/news/414-laboratoriya-tolerantnosti-vidvidala-misto-shchastya.html), «амбасадори миру UNRPP» ( серед яких є і люди з інвалідністю, про них тут: http://ndo.lg.ua/news/207-portret-ambasadoru-myru-khto-tse-mozhe-buty-yaki-tsinnosti-ta-kompetentnosti-maty.html),«Світ без обмежень. 2019» (http://ndo.lg.ua/video/37-svit-bez-obmezhen-festyval-konkurs-luhanskoyi-ta-donetskoyi-oblastey-video-zvit.html), мобільні груп універсального обстеження об’єктів (http://ndo.lg.ua/video/26-rubizhne-monitorynh-analizu-dostupnosti-v-hromadakh-luhanskoyi-oblasti.html), «інклюзивні дерева» (http://ndo.lg.ua/articles/64-sotsialna-zhurtovanist-ta-yednist-na-natsforumi-iz-suchasnykh-tendentsiy-u-sferi-hromadskoyi-bezp.html) та ін.

Дмитро Соболев, голова ради громадської організації «ІНТЕГРАЦІЯ» з Чернігівської області представив презентацію на тему «Фізкультурно-оздоровча реабілітація» та розповів про ті припони, які заважають працювати в цьому напрямку громадськості.

Олеся Самойлик, голова Правління Вінницького обласного осередку ВГО «Українська спілка осіб з інвалідністю — УСІ», торкнулася теми «Роль батьківських громадських організацій та інноваційних підходів при формуванні інклюзивної політики в Україні».

Ольга Степаненко, голова Миколаївської обласної організації осіб з інвалідністю, виступила з презентацією «Інклюзивний вимір в Україні: проблеми та тенденції розвитку».

Дмитро Жарій, Парафан-клуб Дніпро, адвокат з Дніпропетровської області, розповів про 6-ти річний кейс щодо судового захисту та відстоювання прав на свободу пересування для осіб з інвалідністю через кордон України. Зазначив ряд питань, які сьогодні стосуються цього контексту в плані євроінтеграції країни, та того, що багато років ніхто нічого не змію цьому напрямку.

Наталія Чумак, голова громадської організації «Інститут судового менеджменту» з м. Київ виступила з презентацією «Інклюзивний суд: шляхи їх вирішення».

Віталій Потапчук, співзасновник української компанії інноваційних технологій BeWarned, м. Київ, презентував мобільний додаток для осіб з порушенням слуху ConnectPRO.

Олена Каплій, голова Херсонського місцевого осередку ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів», розповіла про проблеми сучасного стану інклюзивної освіти для осіб з порушенням слуху в Україні та надала рекомендації присутнім щодо покращення ситуації.

Марія Нікітіна, радник голови Чернівецької обласної державної адміністрації, торкнулась питання універсального дизайну житлових комплексів.

Олена Шингарьова, Президент Громадської організації осіб з інвалідністю «КРЕАВИТА» з Харківської області, надала рекомендації по внесенню змін в законодавство, що стосується доступності, як фундаментальна складова інклюзивної платформи, та щодо посилення відповідальності власників будівель.

Олег Прохоров, голова Одеської обласної організації осіб з інвалідністю м. Одеса надав конкретні рекомендації щодо того, на які сфери треба ще звернути увагу та навести порядок.

Image

Микола Надулічний, голова громадської спілки Луганська асоціація організацій осіб з інвалідністю, радник Голови обласної державної адміністрації Луганської області, Луганська області, виступив з презентацією «Посилення відповідальності щодо створення і безбар’єрного простору та інклюзивних будівель і споруд для осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення». Відео з презентації, дивиться тут:

Детальні пропозиції до Комітету від Луганської асоціації організацій осіб з інвалідністю читайте в спеціальній статті, яка розміщена на нашому сайті за посиланням: http://ndo.lg.ua/articles/67-posylennya-vidpovidalnosti-shchodo-stvorennya-i-bezbar-yernykh-ta-inklyuzyvnykh-prostoriv.html

Image

Детально про захід також дивіться на сторінках організаторів:

ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів»


Читайте наші новини на телеграм каналі

18:15
766
No comments yet. Be the first to add a comment!