«ЛАБОРАТОРІЯ ТОЛЕРАНТНОСТІ» відвідала місто Щастя

«ЛАБОРАТОРІЯ ТОЛЕРАНТНОСТІ» відвідала місто Щастя

Захід проводять за принципом «рівний рівному» лаборанти «ЛАБОРАТОРІЯ ТОЛЕРАНТНОСТІ» — молоді та активні працівники ГО «Фундація простір» (Яна Литовка) та ГС «Луганська обласна асоціація організацій осіб з інвалідністю» (Майя Берідзе, членкіня ісламського культурного центр «Бісмілля», м. Сєвєродонецьк) за підтримки Консультативної ради з питань соціальної єдності, що працює при UN RPP.

Мета просвітницька кампанія «ЛАБОРАТОРІЯ ТОЛЕРАНТНОСТІ» — розбудова миру шляхом донесення важливості інклюзивного і толерантного суспільства у запобіганні конфліктів; виховання толерантності, солідарності, діалогу та взаєморозуміння в молодіжному середовищі громад Луганської області. Популяризація досягнень напряму роботи Програми ООН із відновлення та розбудови миру щодо соціальної єдності та роботи з молоддю.

11 березня «ЛАБОРАТОРІЯ ТОЛЕРАНТНОСТІ» завітала до громади міста Щастя.

Зображення

На початку заходу, з привітаннями та своїм досвідом з питань соціальної єдності, активізації громадянського суспільства для позитивних змін, поділились Ганна Борова, представниця Програми ООН із відновлення та розбудови миру та Микола Надулічний, член консультативної ради з питань соціальної єдності при UN RPP, радник з питань соціального захисту осію з інвалідністю Луганської облдержадміністрації.

Майя Берідзе розповіла про роль та важливість толерантності у побудові мирного суспільства, на прикладах роз’яснювала питання інклюзії та розповідала про значемість волондерства для молоді. На прикладі історії успіху фестивалю-конкурсу «Світ без обмежень» спростувала стереотипи щодо неповноцінного життя людей з інвалідністю та донесуть, що людина з інвалідністю може бути щасливою понад усе.

Яна Литовка на прикладі створення та роботи діалогової платформи-мультихабу «Green Lab» продемонструвала досвід організації креативних діалогових просторів для молоді, розповіда про власний досвід волонтерства та співпрацю з UNRPP, розповіла яким чином молодь може сприяти побудові активного громадянського суспільства та побудові толерантного суспільства, про «дерева особливих людей», та наголосила про важливість бути «зеленими».

Зображення

Захід пройшов в цікавому ігровому форматі, включаючи ігри на пізнання понять «стереотип», «толерантність», «ґендер» та «Цілі сталого розвитку». Робили й фото-сушку і багато що ще цікавого.

Тож за підсумками заходу, зробили висновок про його необхідність та креативність, цікавість й те, що очікувані результати було досягнуті: донесна роль та важливість толерантності у побудові мирного суспільства; роз’яснено питання інклюзії, гендерних та інших стереотипів на конкретних прикладах).

Зображення

Про це свідчать й коментарі самих учасників заходу, а саме:

«Ця тема дуже доречна у нашій громаді, і цього року у нашій школі почали впрооваджувати інклюзивні класи. Діти та батьки цуже добре ставляться до цього, та навіть пропонують допомогу в організації супроводу та підтрики діток з інвалідністю під час навчального процесу. Це вказує на позитивніі зміни у нашому суспільстві, а ці зміни відбуваються як раз через такі заходи» — ділилася Юлія Томич, психолог Щастинської школи.

«Все було цікаво та корисно! Тепер хочу поділитися знаннями, що я отримала на Лабораторії зі своїми друзями та одноклассниками» — зазначив Андрій Козлов, школяр.

Зображення

Ведучі та організатори заходу, таким чином не тільки мають надію, а впевнені, що захід відвідали представники громад Луганської області – активна молодь, які можуть стати соціально активними та представниками діючіх молодіжних рад та громадських організацій, що працюють в сфері молодіжної політики, долучаються до волонтерства, культурної та громадської просвітницької діяльності.

Організації роботи «ЛАБОРАТОРІЯ ТОЛЕРАНТНОСТІ» на місці сприяли координатори Робочої групи з громадської безпеки та соціальній згуртованості, що працює за підтримки UNRPP, в громаді міста Щастя.

Зображення

До речі, захід проходив в яскравому приміщенні оновленого протягом останніх місяців бібліотечного простору, що знаходиться в місцевому Будинку культурі, ремонт та оснащення якого здійснено також завдяки Програми ООН із відновлення та розбудови миру.

Текст, фото,

ГО «Луганський прес клуб», Олександр Симоненко.

Зображення

Захід «Лабораторія толерантності» організований в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за організаційної підтримки діалогової платформи GreenLab, ГС «Луганська обласна Асоціація організацій людей з інвалідністю», Консультативної ради з питань примирення та соціальної єдності Програми ООН із відновлення та розбудови миру та фінансової підтримки урядів Данії, Швеції та Швейцарії.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швеції, Швейцарії та Японії.


Читайте наші новини на телеграм каналі

09:55
784
Немає коментарів. Ваш буде першим!