"16 кроків до життя без насильства" в Костянтинівці

"16 кроків до життя без насильства" в Костянтинівці

29 листопада 2019 року в Костянтинівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №3 в межах Всеукраїнської акції 16 днів проти насильства пройшов день «16 кроків до життя без насильства».

Почався ранок сюрпризом зі смайлів з різними емоціями і оголошенням на дверях адміністрації «Тут безліміт обіймашок». А далі ми пішли крокувати. Кожен крок був важливим, потрібним, свідомим.

Зображення

Крокували впевнено та різнопланово:

— ранкові зустрічі про дружбу, про добрі справи, про школу, про настрій та кола цінностей від шкільної служби порозуміння та майбутніх медіаторів налаштували учнів на позитивну роботу протягом дня, підвищили рівень довіри один до одного та до старших учнів;

— уроки гендерної рівності про яку говорили і з дорослими дітьми, і з молодшими розмежували поняття стать і гендер, показали ставлення суспільства до стереотипів та упереджень, та дали можливість з розумінням ставитися до різноманітності в житті;

— уроки гідності та доброти від батьків підвищили рівень взаємодії трикутника: діти – батьки – вчителі. Дітям сподобалося, вчителі вдячні, батьки зрозуміли)))

— антикорупційний урок та податкове законодавство розширили кругозір учнів, їх бачення свого майбутнього, підвищили свідомість учнівської молоді;

— урок протидії торгівлі людьми зорієнтував дітей на свідомий вибір власної професії зростив рівень відповідальності за зайнятість населення, розкрив можливості та ризики працевлаштування;

— відкритий діалог та уроки з правової допомоги, законодавства України, прав та обов’язків учнів змусили багатьох замислитися в якому суспільстві ми живемо, як ми діємо, від чого та від кого залежать наші вчинки, вчили попереджувати насильство та запобігати проявам булінгу, цькуванню та агресії;

— груповий коучинг з поколінням Z, дав свій результат: обговорили цілі сталого розвитку, шукали шляхи виконання основних завдань та створили тематичну стіну для привернення уваги учнівства та батьківства до основних проблем людства;

— ННК, урок здоров'я, ігри на перервах, тренінг з батьками, і обіймашки протягом усього дня;

— а оскільки школа – це середовище де ми вчимося бути людьми з великої літери, нам ще захотілося спільної роботи))). Тому створили спільні картини-пазли з тематикою миробудування та оформили у кожному класі своє «Серце класу».

Зображення

Що сподобалося дітям найбільше? Кожному саме свій захід! Бо вони ним прониклися, і це круто. Вони обговорюють між собою, хизуються що саме робили вони, чого дізналися такого, якого не знали ще досі. І, як треба діяти у разі чого! Оце результат!

Зображення

Що сподобалося мені найбільше? Щирість обіймів, відкритість дітей, відвертість очей, готовність дітей бути ХОРОШИМИ людьми. І результат.

Зображення

Вчительська робота – це тяжка праця, але очі дітей, які нам вірять, фідбек від них тут і зараз ( а іноді й через роки), запити на пораду, підтримку чи допомогу, а потім прості слова: «Ми з вами на любий кіпіш, що там наступне?»

Зображення

І я готова творити наступне. І вчительська робота – це вже найкраща робота в житті!

Олена Давідова,

Амбасадорка миру UN RPP,

м. Костянтинівка, Донецька область


Зображення

Захід проводився в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швеції та Швейцарії.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують одинадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Швеції, Швейцарії та Японії.


Читайте наші новини на телеграм каналі

17:45
234
Немає коментарів. Ваш буде першим!